Prawdziwe zdjęcie Samsunga Galaxy Note 8 – Always On na ekranie

Kamil Lewicki Artykuły 2017-08-08

Odliczacie już dni do premiery? Samsung Galaxy Note 8 zapowiada się na najbardziej zaawansowanego technologicznie i najdroższego smartfona w portfolio producenta. O tym modelu zresztą możemy mówić używając samego przedrostka naj-, gdyż mimo spektakularnie wysokiej ceny to mocno wyczekiwany model. Galaxy Note 8 był już bohaterem wielu przecieków, a im bliżej oficjalnej prezentacji tym częściej być może będziemy mieli szansę go oglądać. Jak to zawsze bywa, tajemnicy trudno dochować, a Internet jest na tyle czujny, że tu nic nie zginie.

Samsung Galaxy Note 8 na prawdziwych zdjęciach – długi, z Always On i cenzurą

Przed premierą zawsze najgoręcej. Plotek przybywa, rewelacji coraz więcej, a miejsce renderów zajmują już prawdziwe zdjęcia – jedne oficjalne, drugie robione ukradkiem i wrzucane anonimowo do Sieci. Fotografie, na których zobaczymy Samsunga Galaxy Note 8 są częściowo ocenzurowane – to zabieg celowy, by nie można było dotrzeć do źródła przecieku po numerach, jakie znajdują się na telefonie.

Delikatna pikseloza nie przeszkadza nam jednak w tym, by dojrzeć kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim, co pierwsze rzuca się w oczy to kształt urządzenia. Ostatnio mieliśmy okazję przyjrzeć się frontowemu panelowi w zestawieniu z tym, jaki znaleźć się ma w iPhone 8. Tym razem widzimy go już osadzonego w bryle smartfonu, w dodatku na wyświetlaczu pojawiają nam się informacje w postaci godziny, daty (07.08!) oraz poziomu naładowania baterii. Sam ekran jest wyłączony, co oznacza, że naszym oczom przedstawiono Always On Display, czyli lekką dla baterii funkcję wyświetlania na wyłączonym ekranie powiadomień, czasu, kalendarza, wygaszacza. Wszystko wedle woli użytkownika.

Dłuższe krawędzie Galaxy Note 8 rzeczywiście wydają się delikatniej zaokrąglone niż miało to miejsce w przypadku Galaxy S8 i S8+Na dole ekranu można dostrzec wirtualny przycisk Home, którym producent zdecydował się zastąpić fizyczny klawisz – taki sam zabieg zastosowany w tegorocznym flagowcu.

Z tyłu urządzenia widzimy już nieco pikselozy, a także mnóstwo palców. Najważniejsze jednak pozostało odkryte, czyli aparat główny składający się z dwóch obiektywów umieszczonym poziomo obok diody doświetlającej LED oraz skaner linii papilarnych – być może dopiero za rok dostaniemy coś nowego.

 

Nie mogło zabraknąć oczywiście rysika S-Pen. To właśnie on w głównej mierze wyróżnia ten model od pozostałych propozycji na rynki. W 6,3-calowym ekranie drzemie potencjał, który właśnie za sprawą rysika może zostać odkryty. Praca na dokumentach i arkuszach jest w tym momencie zdecydowanie łatwiejsza. S-Pen w Galaxy Note 8, podobnie jak w poprzedniej generacji tego modelu, odczyta 4096 poziomów nacisku.

23 sierpnia wszystkiego się dowiemy

Samsung Unpacked 2017którego głównym bohaterem będzie Samsung Galaxy Note 8 odbędzie się już za dwa tygodnie, dokładnie 23 sierpnia tj. w środę. Warto śledzić konferencję, gdyż producent potrafi zaskoczyć ich oprawą oraz organizacją. A przede wszystkim warto oglądać dlatego, by zobaczyć na własne oczy czy nowy Notatnik jest tym, czego na rynku brakuje, czy tylko drogim gadżetem.

źródło: Phone Arena

x