Zainteresowanie testami MIUI 9 jest ogromne – rekordowa liczba chętnych

mm Kamil Lewicki Artykuły 2017-08-07

Trudno ocenić czy użytkownicy smartfonów Xiaomi bardziej czekają na prezentację nowych modeli, czy też nowej wersji nakładki systemowej. Urządzenia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i raz za razem biją rekordy sprzedaży, a oprogramowanie trafia do szerokiego grona i posiadaczy telefonów nawet sprzed kilku lat. Najnowsze wyniki pokazują, że testami MIUI 9 zainteresowała się naprawdę ogromna liczba użytkowników.

MIUI 9 – zaprezentowane 26 lipca, a już rekordowa liczba chętnych na zamknięte testy

Najnowszą nakładkę chiński producent zaprezentował 26 lipca, wtedy też poznaliśmy Xiaomi Mi5X – smartfon, który leży na pograniczu średniej i wysokiej półki. Kilka dni przed oficjalnym pokazem Xiaomi poszukiwało chętnych na zamknięte beta testy. Proces rekrutacji i wymagania, jakie należało spełnić (a było ich niewiele) opisywałem szczegółowo TUTAJ.

Teraz, po dwóch tygodniach mamy możliwość zapoznać się z wynikami zgłoszeń. Chęć uczestnictwa w zamkniętych beta testach nakładki MIUI 9 wyraziło 1,5 miliona użytkowników. Liczba ta jest rekordowa! Nie powinno nas to jednak dziwić, gdyż sama aktualizacja zapowiada się wyśmienicie, a nowe rozwiązania usprawnią korzystanie ze smartfonu. Zwłaszcza, że update przewidziano również dla kilkuletnich urządzeń, z których nadal korzystają miliony konsumentów.

Premiera już niebawem

Aktualizację można pobrać dla różnych wersji ROMu. Jeśli jesteście odważni i niecierpliwie możecie korzystać z chińskiej dla deweloperów. Tam MIUI 9 udostępniany będzie w dwóch turach – jedna 11, druga 25 sierpnia. W Polsce natomiast przyjdzie nam poczekać nieco dłużej, gdyż nas w głównej mierze interesuje MIUI 9 dla Global ROM, czyli dla międzynarodowej wersji ROMu. To on znajduje się na smartfonach kupowanych w Polsce z dystrybucji ABC Data S.A. oraz ściąganych z zagranicznych sklepów. Aktualizacja OTA dla Global ROM ma się pojawić na przełomie sierpnia i września, o czym dowiedzieliśmy się od Mi Polska.

Nowości są warte aktualizacji

MIUI 9 przyniesie ze sobą kilka nowości. Największą z nich jest chyba możliwość pracy na dzielonym ekranie, a tym samym korzystania z dwóch aplikacji jednocześnie. Funkcja ta będzie dostępna jednak jedynie dla tych urządzeń, które wraz z nakładką otrzymają Androida w wersji Nougat bądź już wcześniej na nim działały.

Aktualizację warto jednak przeprowadzić niezależnie od posiadanej przez nas wersji Androida, gdyż Xiaomi przygotowało również zmiany wizualne, a także popracowało nad optymalizacją systemu i pracą smartfonu na baterii. Ze wszystkimi nowościami, a przy okazji z modelem Mi5X możecie się zapoznać we wpisie Łukasza – TUTAJ.

Należy też pamiętać, że aktualizacja wypuszczana będzie falami, dlatego też na nasz telefon powiadomienie może przyjść nieco później. Uwadze nie może również umknąć model smartfonu, jaki posiadamy. Chiński producent w pierwszej kolejności zaktualizuje najnowsze urządzenia, dopiero później zajmie się starszymi.

Pełną listę urządzeń przeznaczonych do aktualizacji i otrzymania MIUI 9, a także kolejności otrzymywania update’u znajdziecie TUTAJ.

źródło: MyDrivers • Kuba S

  Napweno nie ja! Nigdy więcej tego chińskiego gówna. Dzięki bogom za custom romy.

  • Kamil Lewicki

   Co było nie tak?

   • Kuba S

    Sporo było. Na Globalu nie działa GPS i OIS od Androida 7, miuipolska trochę lepiej, ale bez szału. Najgorsze jest zarządzanie RAM, które zaczyna działać jako tako po przeklikaniu przez mnóstwo ustawień panelu sterowania i oszczędzania baterii. Do tego miui nie bardzo lubi inne launchery i powiadomienia aplikacji. Jednym słowem DRAMAT.

    • marcus1212

     Trzeba było wyłączyć optymalizację MIUI w opcjach developerskich i byłyby spokój. Tak z ciekawości, jaki telefon tyle siwych włosów przysporzył?

     • Grzegorz93

      Strzelam że Mi5.

     • Kuba S

      Przerabiałem to. Ale wiesz to nie o to chodzi! Urządzenie ma działać i już, żadne opcje deweloperskie czary mary hokus pokus. Mi5.

     • VikingsAreComing

      To wyłączanie optymalizacji to takie placebo trochę. Sprawdzałem na włączonej i wyłączonej optymalizacji i wszystko działa tak samo.

    • VikingsAreComing

     Na naszym rynku powinni wielkimi literami pisać, że telefon dla ludzi, co lubią sobie w nim pogrzebać.
     Jak nie chcą zbytnio się bawić to TWRP – LineageOS
     Jak chcą mieć działające MIUI – Odblokować bootloader, TWRP, MiuiPolska, root, Xposed, Miui8Tweaks, MiuicośtamStatusbar, wyłączenie zabijania apek w tle po 30 min, dodanie najważniejszyh apek do autostartu itd. itp. trochę się trzeba nakombinować. Przerabiane na mojej Mi4, no ale teraz wszystko chodzi. Tak to jest jak na telefonie chce się przyoszczędzić. Najgorzej jak ktoś nie jest teo wszystkiego świadomy.
     Na rynku chińskim pewnie nie mają takich problemów, bo ich soft działa lepiej, Global to jedna wielka kupa.

     • Kuba S

      Przyoszczędzić? A co ma piernik do wiatraka? Chociaż z drugiej strony po przejściu na LOs mam telefon z bardzo dobrymi podzespołami za połowę tego co inni producenci 🙂

      Tak Global to jest syf, kiła i mogiła.

     • VikingsAreComing

      Tylko tyle, że dasz więcej za inną markę i możesz od razu korzystać i wszystko działa (z małymi wyjątkami, no ale zazwyczaj) i nie musisz się tak bawić jak z Xiaomi.
      Ja kupiłem Mi4 z pełną premedytacją i wiedziałem co mnie czeka.

    • Kamil Lewicki

     Hm… W Xiaomi mogłem narzekać tylko na RAM. Mimo 4 GB szybko ubijało mi aplikacje, ale reszta całkiem w porządku