Aktualizacja OnePlus 3(T) pozwala uruchomić dwie, te same aplikacje jednocześnie

mm Łukasz Pająk Artykuły 2017-08-06

OnePlus żyje teraz swoim najnowszym modelem zaprezentowanym w czerwcu. Nikogo nie powinno to dziwić, ale pamiętajmy, że wielu użytkowników nie zmieniło OnePlus 3/3T na 5. To również jest bardzo zrozumiałe. Firma zdaje sobie z tego sprawę, więc wciąż wspiera zeszłoroczne modele. Wciąż pojawiają się duże aktualizacje, ale też wiele wydań testowych. Chińczycy znani są z tego, że właśnie tym kanałem uaktualnień sprawdzają działanie nowych funkcji i bardzo często nie wiąże się to z żadnymi niedoskonałościami.

Tym sposobem dla wielu osób Oxygen OS w wydaniu beta jest zwykłym oprogramowaniem. Niedawno firma wydała kolejną wersję oznaczoną numerami 12 i 21 odpowiednio dla OnePlus 3T oraz 3. Zmian tradycyjnie jest wiele, ale najciekawsza to możliwość uruchamiania dwóch instancji tej samej aplikacji jednocześnie. Co to tak naprawdę oznacza? Przede wszystkim możliwość przeglądania portali społecznościowych z różnych kont, bez konieczności przełączania się pomiędzy nimi. Podkreśla to sama firma wspominając o wsparciu dla Facebooka, Twittera, WhatsAppa czy też Instagrama. Oczywiście poszczególne z nich już mają wbudowaną możliwość zalogowania się na wiele kont i szybkiej zmiany na interesujące nas konto. Jednak nie wszystkie.

OnePlus tą aktualizacją nie sprawiło, że wprowadzili w świat Androida coś zupełnie nowego. Niektórzy producenci już od dawna proponują tego typu możliwość w standardzie. Tym sposobem przyjrzyjmy się, co jeszcze znajdziemy w najnowszym wydaniu Oxygen OS w wersji testowej dla OnePlus 3/3T. Zaktualizowany launcher pozwala teraz używać jednocześnie dwóch palców do różnych zadań. Przykład firmy – jednym palcem przytrzymujemy ikonę, a drugim – w tym samym czasie – przełączamy się pomiędzy pulpitami. Kolejna nowość to możliwość przełączania się pomiędzy folderami za pomocą gestu. Przejdźmy do galerii. W tej aplikacji dodano wsparcie dla otwierania plików w formacie RAW. Z kolei w kwestii optymalizacji pojawiło się grupowanie historii połączeń według kontaktów oraz poprawiono problem ze zwiększonym zużyciem energii w momencie połączenia z innym urządzeniem wykorzystując moduł Bluetooth.

Zainteresowani sprawdzeniem powyższych zmian? Jeśli jeszcze nie zainstalowaliście wydania testowego Oxygen OS to musicie pobrać ręczne oprogramowanie – najlepiej z poziomu samego smartfona. Znajdziecie je na poniższych stronach, zależnie od urządzenia:

Po pobraniu obrazu systemu, wystarczy uruchomić telefon w trybie recovery poprzez przytrzymanie przycisków ściszania i zasilania. Następnie wystarczy wybrać opcję instalowania oprogramowania z pamięci urządzenia. Alternatywną instrukcję, wykorzystującą ADB, znajdziecie na powyższych witrynach.

Oczywiście powyższe możliwości nie są dostępne dla OnePlus 5, ale zapewne – po udanych testach – pojawią się zarówno na najnowszym smartfonie firmy oraz w standardowych wersjach oprogramowania OnePlus 3/3T. Należy uzbroić się w cierpliwość lub skorzystać z wydań testowych, które dotychczas nie sprawiały ogromnych problemów.

Źródło: OnePlus • mickey93

  Cóż teraz już nie będzie można wywoływać uruchomionej aplikacji kliknięciem w ikonę, bo odpali jako drugą :/

 • Filodendron

  Tak nawiązując do aktualizacji O+… Pamiętasz, jak niedawno pisałeś, że duża aktualizacja jest zawsze po dwóch wydaniach beta? 🙂

  • Łukasz Pająk

   Duża, czyli rozwojowa Oxygen OS.

   • Filodendron

    Normalna. Nie-beta. Jakiś czas temu pisałeś, że normalna jest _zawsze_ po dwóch betach. Podałem wtedy dwa przykłady, gdzie nastąpiło to po 3. Teraz już są 4 wersje beta od ostatniej normalnej aktualizacji.

    • Łukasz Pająk

     Cóż, bazowałem na danych od OnePlusa. Widocznie po premierze OnePlus 5 zmienili swoje priorytety.

 • Si3wc4

  Coś, co Xiaomi w standardzie ma od dłuższego czasu…

  • cherrz

   Xiaomi do tej pory nie ma dzielenia ekranu.

   • mickey93

    I również tak dobrze działającego systemu w języku polskim

    • gumis

     Jakos nie zauwazyłem braków językowych w systemie.
     Co najwyżej w aplikacjach do obsługi innych urządzeń Xiaomi.

     • mickey93

      A masz standardowy ROM czy miui Polska?

     • gumis

      Global

    • Krzysztof K

     Jakieś konkrety?

   • Krzysztof K

    Już ma

    • mickey93

     Chyba dopiero, jeszcze rok temu jak w sklepie testowałem któreś redmi to dużo aplikacji od xiaomi nie było po polsku, czasem głęboko w ustawieniach też też pojawiał się chiński

    • cherrz

     Jeszcze nie ma 😀