[Poradnik tygodnia] Usuwanie funkcji Mój Dzień z Messengera

Artykuły

Facebook od jakiegoś czasu stara się na siłę uszczęśliwiać użytkowników swojego komunikatora, czyli Messengera, dodając niepotrzebne i spowalniające program funkcje. Jedną z nich jest Mój Dzień, czyli wybitnie nieudana kopia Snapchata, która wyświetla się nad otrzymanymi wiadomościami i obok dymków czatu. Czy da się ją jakimś sposobem usunąć? Okazuje się, że tak i w dzisiejszym poradniku pokażę wam, jak to zrobić – krok po kroku. Jeżeli nie chcecie instalować przygotowanych przez użytkownika evilwombat aplikacji, to będziecie musieli skorzystać ze sposoby dla zrootowanych urządzeń.

Uwaga: osoby nieposiadające zrootowanego urządzenia powinny odinstalować wszystkie aplikacje stworzone przez Facebooka, pobrać ich zamienniki (Messenger / Facebook) i przejść do kroku 7 – po instalacji zmodyfikowanego pliku .apk panel ustawień z tą opcją będzie można znaleźć, klikając na swoje zdjęcie profilowe (prawy górny róg ekranu) i zjeżdżając na dół wyświetlonej listy.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]
  1. Pobierz aplikację Terminal Emulator i uruchom ją.
  2. Skorzystaj w niej z następującej komendy: su
  3. Następnie wpisz podaną obok komendę: am start „com.facebook.orca/com.facebook.messaging.internalprefs.MessengerInternalPreferenceActivity”
  4. Powinno uruchomić się ukryte menu Messengera. Przejdź w nim do zakładki Gate Override.
  5. Skorzystaj z funkcji Search Gatekeepers i wyszukaj frazę internal.
  6. Kolejnym krokiem jest ustawienie opcji messenger_internal_prefs_android na YES.
  7. Powróć do poprzedniego ekranu i zlokalizuj opcję MobileConfig.
  8. Wyszukaj w nim frazę poland montage feature i ustaw ją na false.
  9. Skorzystaj z pokazanego na samym dole przycisku RESTART NOW!, a Messenger uruchomi się ponownie bez funkcji Mój Dzień.

Źródło: XDA-Developers

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x