ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Redmi Note 5 i Redmi Note 5A mogą zarządzić na średniej półce

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Artykuły

Serie Xiaomi są znane każdego użytkownikowi z Androidem. Nie trzeba być posiadaczem, by wiedzieć, że Mi odnosi się do flagowej linii urządzeń, a Redmi Note i Redmi odpowiednio do średniej oraz budżetowej półki. Na każdym z tych pól chiński producent odnosi ogromne sukcesy. Wszystko za sprawą stosunku ceny do jakości, który niezmiennie, od kilku już lat jest utrzymywany na podobnym, bardzo atrakcyjnym poziomie. Xiaomi pokazuje, że wcale nie trzeba wydać dużych pieniędzy, by ze smartfona być zadowolonym.

Już niebawem na rynku mają się pojawić dwa nowe modele. Będą to Xiaomi Redmi Note 5 oraz Xiaomi Redmi Note 5A. Oba pochodzą z tej samej rodziny i oba są do siebie zbliżone parametrami. Detale pozwalają jednak na ich rozróżnienie. Do Sieci trafiły nowe informacje na ich temat. Przyjrzyjmy się im bliżej i zobaczmy, co już wiemy.

Xiaomi Redmi Note 5

Specyfikacja jest jedną z ważniejszych składowych, jeśli chodzi o zakup nowego urządzenia. W Internecie możemy zapoznać się z parametrami modelu Redmi Note 5. 5,5-calowy ekran wyświetli nam obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Za wydajność odpowiedzialny będzie procesor Qualcomm Snapdragon 630 w towarzystwie 3 bądź 4 GB RAM. Pamięć operacyjna najprawdopodobniej zależna będzie od wersji na jaką się zdecydujemy: ta wyposażona w 32 GB pamięci wewnętrznej otrzyma 3 GB, natomiast ta z 64 GB dyskiem już 4 GB.

W kwestii fotograficznej mówimy tutaj o 16-megapikselowym aparacie głównym i 13-megapikselowej kamerce selfie. Bateria w urządzeniu odznacza się pojemnością 3790 mAh. Na pokładzie Android 7.1.1 Nougat z MIUI 9.

Zastosowany w tym przypadku procesor wspiera Bluetooth 5.0, szybkie ładowanie Quick Charge 4.0 oraz oferuje modem LTE X12.

Xiaomi Redmi Note 5A

Ten model jest bardzo podobny do powyższego. Zacznijmy najpierw od wymieniania różnic. W przeciwieństwie do Snapdragona 630, otrzymamy tutaj SoC Qualcomm Snapdragon 625, który jest tylko 10% słabszy. W przypadku RAMu mamy tutaj następujące konfiguracje z pamięcią wewnętrzną: 3 GB + 32 GB, 4 GB + 32 GB, 4 GB + 64 GB. Co warto podkreślić, w Redmi Note 5A tym znajdzie się podwójny aparat fotograficzny w zestawie 12-megapikselowej matrycy (OV12A10) z 13-megapikselową (OV12880). Zdjęcia selfie wykonamy nieco słabszym obiektywem, gdyż jedynie 5-megapikselowym.

Cena i data premiery

W tym momencie trudno wyrokować w tym temacie. 25 sierpnia mija dokładnie rok od premiery Redmi Note 4. Wkrótce powinniśmy otrzymać więcej informacji na temat zbliżających się następców. Jak na razie zapowiadają się bardzo ciekawie. Jeśli producent zdecyduje się ustalić cenę na poziomie około 1000 złotych, możemy być pewni, że i w naszym kraju znajdzie się spore grono konsumentów. Aktualnie za Redmi Note 4 trzeba zapłacić w Polsce około 1100 złotych, lecz cena przeliczana z dolarów wynosi około 700 złotych. To dobrze wróży Redmi Note 5 oraz Redmi Note 5A. Ich specyfikacja techniczna jest atrakcyjna wśród średniopółkowych urządzeń, a w połączeniu z niską ceną może przynieść korzyści w postaci kolejnych rekordów sprzedaży.

źródło: AndroidPure

Sprawdź najnowsze wpisy