ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung prezentuje Leadera 8 – high-endowy telefon z klapką

Autor: Michał Derej Kategoria: Artykuły

Najlepsze telefony danych producentów, czyli modele flagowe, to zazwyczaj urządzenia, którym nie brakuje nowych funkcji i podążają za aktualnymi trendami. W przeszłości mogliśmy już słyszeć na temat planów Samsunga na wydanie smartfona z klapką w 2017 roku, ale były to wyłącznie plotki i domysły. W latach wcześniejszych na rynku pojawiały się już urządzenia tego typu i trzeba im przyznać, że były naprawdę świetnie wyposażone. Dziś nastąpił dzień ukazania światu kolejnego smartfona tego typu – koreański gigant oficjalnie zaprezentował swoje nowe dziecko – przed wami Leader 8, high-endowy telefon z klapką.

Nowe urządzenie Samsunga otrzymało numer kodowy SM-G9298 oraz swoją własną, bardziej przyjazną konsumentowi, nazwę, czyli Leader 8 (w przeciekach pojawiała się nazwa W2018, ale na szczęście okazało się to nieprawdą). Obraz na smartfonie wyświetlany jest na 4.2-calowym wyświetlaczu Super AMOLED, który obsługuje rozdzielczość Full HD. O wydajność telefonu dba jednostka wyprodukowana przez amerykańską firmę Qualcomm, czyli Snapdragon 821 z GPU Adreno 530, który wspierany jest przez 4 GB pamięci operacyjnej. Oznacza to, że przecieki na temat W2018 częściowo się nie sprawdziły – urządzenie to nie jest wydajniejsze niż Galaxy S8 i wyposażone zostało w trochę słabsze podzespoły, niż było to przewidywane.

Na klapce smartfona znaleźć można tylny aparat o rozdzielczości matrycy wynoszącej 12 Mpix, który pozwala na nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K. Do zdjęć typu selfie przeznaczony jest aparat o rozdzielczości matrycy wynoszącej 5 Mpix. Na dane użytkownika przewidziano 64 GB miejsca w pamięci wewnętrznej urządzenia, a rozmiar ten można zwiększyć dzięki karcie microSD do 256 GB. O czas pracy telefonu dba akumulator o pojemności 2300 mAh, który wspiera ładowanie bezprzewodowe – przy takiej wielkości ekranu powinien on spokojnie wystarczyć na cały dzień pracy. Smartfon jest dość gruby, bo mierzy 15.9 mm. Jego wymiary to 130.2 × 62.6 × 15.9 mm. Telefon waży 235 gramów. Obudowa urządzenia wykonana została ze specjalnego stopu aluminium, który stosowany jest m.in. w lotnictwie.

Jako że Leader 8 to smartfon, który od swoich konkurentów różni się wyłącznie obecnością klapki, to działa on pod kontrolą systemu Android w wersji 6.0.1 Marshmallow z nakładką Samsunga. W systemie preinstalowanych zostało kilka ciekawych aplikacji, które znaleźć można na większości nowych telefonów tego koreańskiego giganta i są to m.in. Samsung Pay, S Voice oraz Bezpieczny Folder. Warto wspomnieć również o rozwiązaniach takich jak Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.1, GPS, NFC, obsłudze dwóch kart SIM oraz o skanerze linii papilarnych.

Niestety dużym problemem dla fanów urządzeń tego typu może okazać się fakt, że Leader 8 prawdopodobnie nie opuści Chin i nie będzie sprzedawany w europejskich sklepach. Na tym rynku będzie dostępny wyłącznie w kolorze czarnym. Nie zostaliśmy poinformowani na temat daty premiery oraz ceny nowego smartfona Samsunga, ale jedno jest pewne – nie będzie to tani telefon, choćby ze względu na specyfikację techniczną i wbudowane funkcje.

Źródło: AndroidAuthority

Sprawdź najnowsze wpisy