OnePlus 5 zużywa za dużo energii – wielka aktualizacja w drodze

Artykuły

OnePlus pokazuje, że zależy im na poprawieniu swojej opinii w kwestii aktualizacji. Co prawda, użytkownicy modeli OnePlus 3 i nowszych nie mogą narzekać w tej kwestii, ale po małej aferze związanej z OnePlus 2 oraz X zdania są podzielone. Otóż te dwa ostatnie smartfony nie otrzymały Nougata, co firma tłumaczy brakiem przygotowania związanym z zaskakująco dobrą sprzedażą. Oczywiście taka argumentacja również nie jest najlepsza, aczkolwiek patrząc na częste wsparcie nowszych urządzeń to można odnieść wrażenie, że firma nadrabia zaległości. Szczególnie jeśli taki stan się utrzyma.

Niedawno świat obiegła informacja o problemie OnePlus 5 (i innych modeli), który sprowadzał się do losowych restartów w momencie wybierania numeru alarmowego. Producent bardzo szybko uporał się z błędem i wyjaśnił, co tak naprawdę powodowało takie sytuacje. Konkurencyjne smaratfony, które również dotknął ten problem, wciąż są zagrożone, więc Chińczycy naprawdę sprawnie rozwiązali wszelkie niedogodności. Niestety, wielu użytkowników po zainstalowaniu aktualizacji systemu do Oxygen OS 4.5.6, zaczęło zgłaszać kolejne błędy. Główny dotyczy zużycia energii, które zwiększyło się drastycznie i w skrajnych przypadkach OnePlus 5 przez noc jest w stanie stracić 25% z poziomu naładowania akumulatora. To naprawdę dużo i oznacza, że oprogramowanie nie przechodzi w tryb drzemki, który razem z Nougatem został usprawniony.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

 

Mnie, jako użytkownika OnePlus 5, ten problem nie dotknął i wciąż mogę pochwalić się działaniem wyświetlacza przez 7-8 godzin na jednym ładowaniu. Firma nie wydała oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale lada moment Chińczycy powinni wydać aktualizację oprogramowania do Oxygen OS 4.6. Co ciekawe, rzadko się to zdarza, ale pojawiły się pogłoski mówiące, że producent doda obsługę EAS do jądra systemu. Oczywiście nie jest to związane ze wspomnianym problemem, który swoją drogą powinien zostać naprawiony, ale warto przyjrzeć się wspomnianej nowości.

EAS, czyli Energy Awake Sheduling to nic innego jak specjalny algorytm wykorzystujący popularną dzisiaj strukturę procesorów big.LITTLE. Sprowadza się on do zaawansowanego zarządzania rdzeniami przeznaczonymi do wymagających, jak i lekkich zadań. To rozwiązanie zostało zaprezentowane przez Google, podczas premiery zeszłorocznych Pixeli i może trafić do większości urządzeń, które wykorzystują kernel zgodny ze wspomnianymi modelami od Amerykanów. Mowa na przykład o serii Samsunga w postaci Galaxy S8 czy też Xiaomi Mi6. Tym sposobem, doznania płynące z długiej pracy na jednym ładowaniu mogą zostać drastycznie zwiększone. Oczywiście to tylko teoria i dopiero po wydaniu aktualizacji i pierwszych testach będzie można ocenić, co tak naprawdę OnePlus udało się wskórać w związku z implementacją EAS.

Oczywiście pod warunkiem, że firma faktycznie zdecyduje się na wydanie tego typu aktualizacji i Oxygen OS 4.6 w swojej liście zmian będzie zawierał wzmiankę o zmniejszeniu zużycia energii. Jak wspomniałem wcześniej, jest to informacja pochodząca z nieoficjalnego źródła, więc należy mieć na względzie wszelkie nieścisłości. Najważniejsze, żeby nowy błąd został naprawiony bez wywoływania kolejnych.

 

źródło: Phone Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x