Od teraz kupując smartfona na Aliexpress otrzymasz roczną, darmową gwarancję

Artykuły

Zakupy u Chińczyków stał się sportem narodowym wielu krajów. Jest tanio, jest dobrze, jest dużo. Czegokolwiek byśmy nie szukali, na Aliexpress to znajdziemy. To internetowe centrum handlowe, które skupia ze sobą klientów z całego świata, pozwala na komentowanie i wrzucanie zdjęć otrzymanych produktów, a także daje możliwość zakupienia niektórych gadżetów w przedsprzedaży. W tym momencie interesuje nas głównie elektronika w postaci smartfonów oraz tabletów. Czy warto? Bo przecież jak Chiny to co z gwarancją?

Do tej pory…

Kupowanie elektroniki na Aliexpress było opłacalne. Po pierwsze, smartfony i tablety można było dorwać w bardzo atrakcyjnych cenach. Taniej niż gdziekolwiek – w Polsce, na Zachodzie czy u pośredników. Proces zakupu był tak prosty, że każdy mógł sobie z nim poradzić. Odkąd wprowadzono w naszym kraju płatności za pośrednictwem Przelewy24 problemem przestało być również przewalutowanie pieniędzy i konto walutowe. Aliexpress szeroko otworzył się na konsumentów toteż elektronika zaczęła napływać z Chin całymi kontenerami. Ściąganie do kraju chińskim marek (Xiaomi, Meizu, UMI) pozwalało cieszyć się smartfonem o świetnych parametrach w cenie niższej niż odpowiedniki na naszych półkach sklepowych. Wielu zastanawiało się jednak nad pewną kwestią.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Gwarancji.

Po prostu na terytorium Europy jej nie było. Owszem, mogliśmy skontaktować się ze sprzedawcą, spakować sprzęt, wysłać go do Państwa Środka, czekać na realizację usługi naprawczej, a następnie z powrotem na kuriera z przesyłką. Czasochłonne, a przede wszystkim kosztowne – wysyłka do Chin oraz potencjalna odprawa celna wiązałaby się z względnie dużym wydatkiem. Dlatego opcje były dwie – kupujemy sprzęt i modlimy się, że nic w nim nie padnie albo przepłacamy w Polsce.

A teraz… Allianz wchodzi do gry

Jeśli telefon lub tablet kupiony na AliExpress przestał działać z powodu wady fabrycznej, Allianz Global Assistance pomoże ci szybko naprawić lub wymienić Twoje urządzenie. Usługa jest dostępna dla wszystkich urządzeń kupionych przez klientów z Hiszpanii, Francji, Polski, Niemiec, Belgii, Włoch i Holandii.

Taki komunikat widzimy wchodząc na stronę AliexpressCały proces gwarancji składa się na trzy proste kroki:

  1. Kupujemy sprzęt z zaznaczoną opcją Allianz
  2. Jeśli coś się podzieje niepożądanego, wypełniamy formularz
  3. Czekamy na powrotną paczkę

Jak to działa w praktyce, tego jeszcze nie wiemy. Być może ubezpieczyciel zapewni nam ubezpieczenie podróży sprzętu, być może zacznie współpracę z serwisami na miejscu.

Współpraca Aliexpress z Allianz to ogromny plus. Brak gwarancji był solidnym kontrargumentem w dyskusji o opłacalności ściągania elektroniki z Państwa Środka. Od teraz zaczyna on blednąć. Roczna oraz bezpłatna gwarancja może zacząć przyciągać wszystkich tych, którzy się wahali.

źródło: Aliexpress


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x