Zeszłoroczne Pixele były udane

Google Pixel oraz jego wersja XL to z pewnością oryginalne i udane smartfony, które zastąpiły cieszącą się dużym uznaniem wśród fanów Androida markę Nexus. Oferują one doskonałą jakość obudowy, unikalny design oraz niesamowitą frajdę z użytkowania, jakiej nie znajdziemy na żadnym innym telefonie z zielonym robotem. Zaletą flagowców jest też ich aparat, który został uznany przez DxOMark jako najlepszy w telefonach w danym okresie. Warto również dodać, że urządzenia osiągały noty 9/10 w recenzjach zagranicznych portali takich jak np. the verge czy phonearena.

Smartfony Pixel miały być dla użytkowników Androida tym, czym iPhone’y są dla korzystających z iOSa. Szybkie aktualizacje stanowiły sporą zachętę dla klientów, którzy niezadowoleni byli z długiego oczekiwania na update’y konkurencyjnych telefonów. Niestety jedynie niewielka liczba fanów mogła kupić urządzenia ze względu na ich bardzo ograniczoną dostępność. Nie rozumiem decyzji giganta, który nie wydał flagowców na większym obszarze, w tym także w Polsce, gdzie smartfony znalazłyby oddane grono wielbicieli. Pozostaje mieć więc nadzieję, że następcy interesujących urządzeń trafią na półki sklepowe również w naszym kraju. Warto odnotować, że termin ich premiery się zbliża, ponieważ za 3 miesiące minie rok od debiutu pierwszych modeli sygnowanych tą marką.

Czas na Pixela 2 i Pixela 2 XL

A propos Google Pixel 2 i Pixel 2 XL, to właśnie po raz pierwszy mamy możliwość przyjrzenia się, jak prawdopodobnie będą wyglądały. Źródłem najnowszego wycieku jest onleaks, który rok temu pokazał rendery urządzeń giganta, które okazały się prawdziwe. Teraz mamy możliwość zapoznania się z filmem, na którym widzimy design nadchodzących flagowców.

Wnioski z obejrzenia renderów

Analizując frontowy panel smartfonów można stwierdzić, że dolne i górne przestrzenie są nieco mniejsze, przez co ekran będzie stanowił większą część przedniego panelu w porównaniu do zeszłorocznych smartfonów. Przód telefonów może nieco przypominać LG G6, ale nic dziwnego, w końcu to Koreańczycy są odpowiedzialni za wyprodukowanie nowych urządzeń Google. W ich górnej i dolnej części widać znane z zeszłorocznych urządzeń głośniki. Jeżeli chodzi o tylną pokrywę flagowca, to można zaobserwować tu ponownie jej charakterystyczny podział na dwie tafle. W górnym elemencie został umiejscowiony aparat z lampą LED, pod spodem z kolei znajduje się czytnik linii papilarnych. U dołu smartfonu znajduje się złącze USB-C. Mam też złą wiadomość dla fanów wejścia 3,5mm – wygląda na to, że Google postanowiło pozbyć się tego rozwiązania w swoich urządzeniach. Całość smartfonów sprawia wrażenie solidnej aluminiowej konstrukcji, jednak należy pamiętać, że póki co mamy do czynienia jedynie z renderami.

Co więcej wiemy

Z dodatkowych informacji dowiadujemy się, że Pixel 2 i Pixel 2 XL zostaną zaprezentowane w październiku. Wymiary tego pierwszego to 145,3 x 69,3 x 7,8 mm, a większej wersji – 157,6 x 76,3 x 7,9 mm. Warto odnotować, że w Pixelu 2 aparat wystaje ponad obudowę o 0,4 mm, a w Pixelu 2 XL o 0,7 mm. We flagowcach prawdopodobnie znajdzie się procesor Snapdragon 836, a zadebiutują one z Androidem 8.0 na pokładzie. Ponadto Google zastanawia się nad wydaniem na rynek kilku wersji kolorystycznych urządzeń.

źródło: onleaks

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.