Czym charakteryzują się smartfony z Biedronki? Przede wszystkim niską ceną wynoszącą maksymalnie kilkaset złotych. No i aktualizacją do Androida Nougat, czego w tej cenie użytkownicy znacznie droższych, flagowych urządzeń mogą pozazdrościć. Z okazji letniej wyprzedaży jaką urządza sklep ceny dodatkowo spadają. To może być dobry moment na zakup „zapasowego” smartfona.

Wybrane produkty 50% taniej

Letnia promocja w Biedronce to szansa na zakup wybranego asortymentu nawet 50% taniej. Smartfony nie zostały oczywiście o tyle przecenione, lecz ich nowa cena może zachęcić do zakupu. Obniżka rozpoczyna się już od 30, a kończy na 50 złotych. Spoglądając jednak na kwoty wyjściowe i nowe ceny, możemy przyznać, że to wcale niemało. Akcja rusza od 27 lipca tj. czwartku w całej sieci sklepów.

Przecena obejmuje trzy modele:

  • myPhone Q-Smart Black Edition z 299 na 249 złotych
  • myPhone C-Smart Pix z 199 na 149 złotych
  • myPhone Flip 3 z 129 na 99 złotych

Przyjrzyjmy się oferowanym urządzeniom bliżej

Najmocniejszy z nich, czyli myPhone Q-Smart Black Edition oferuje czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1.2 GHz wspierany przez 1 GB RAM, 5-calowy wyświetlacz, aparat główny z 5-megapikselową matrycą oraz kamerkę selfie z matrycą 0.3 megapiksela. Smartfon pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM, a także montaż karty pamięci microSD do 32 GB (producent przewidział dla użytkownika jedynie 8 GB przestrzeni dyskowej). Za czas pracy odpowiedzialny jest akumulator o pojemności 2000 mAh. Na co warto zwrócić uwagę to obecność Androida 7.0 Nougat na pokładzie, co w cenie 249 złotych niecodziennie się zdarza.

myPhone C-Smart Pix również oferuje czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1.2 GHz, lecz wspierany jedynie przez 512 MB RAM, co przy obecnych wymaganiach aplikacji jest bardzo małą wartością. Na wstępie warto zatem powiedzieć, że jest to urządzenie dobre jako „drugi telefon” bądź „w razie W”. Korzystanie z niego na co dzień wymagać będzie większej dozy cierpliwości. Niemniej, smartfon pracuje na Androidzie 6.0 Marshmallow, obsługuje dwie karty SIM, a także zakłada możliwość rozszerzenia pamięci za pomocą karty. Wyświetlacz w myPhone C-Smart Pix może się pochwalić 4-calową przekątną – może to stanowić atut, gdyż kompaktowe rozmiary na rynku obecnie są rzadkością.

Ostatni z oferowanych modeli to myPhone Flip 3. Można o nim mówić „featurephone”, jeśli cofniemy się trochę w przeszłość. Telefon z aparatem fotograficznym, kolorowym wyświetlaczem, radiem FM oraz latarką był swego czasu łakomym kąskiem. Niewątpliwym plusem w przypadku Flip 3 to brak potrzeby aktualizowania systemu, a tym samym czekania na wydanie update’u.

Dla kogo?

Jak sami widzicie, myPhone w Biedronce oferuje smartfony dla niewymagających użytkowników. W tej cenie jednak nie można oczekiwać wiele, lecz do roli zastępczego telefonu da się coś znaleźć. Producent dba o aktualizacje swoich urządzeń. Jak zapowiedział ostatnio, do końca roku wszystkie nowe modele otrzymają Androida Nougat. W okresie wakacyjnym w trybie OTA update systemu ma trafić do urządzeń z linii HUMMER.

źródło: Biedronka

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.