Android O, czyli Octopus? Nowy easter egg systemowy

3 minuty czytania
Komentarze

Użytkownicy Androida doskonale wiedzą, że Google robi ukrywać rózne easter eggi. Czym one są? To różne nawiązania do rzeczywistości, często humorystyczne, które są chowane w przeróżnych miejscach. W przypadku „Robocika” niewątpliwie najpopularniejszym jest kilkukrotne kliknięcie informacji o oprogramowaniu w ustawieniach. Zależnie od wersji oprogramowania, ujrzymy różne animacje czy też nawet proste gry nawiązujące do oficjalnej nazwy.

Czekając na oficjalną premierę Androida O, którego wczoraj przedstawiłem Wam pod kątem zmian w interfejsie względem poprzednika, Amerykanie wydali najprawdopodobniej ostatnią już wersję deweloperską tego systemu. Oznaczona numerem „4” określana jest mianem finalnej, co widać po implementacji chociażby nowego easter egga. Dotychczas, próbując go uruchomić przedstawiane było logo „O”, a tymczasem teraz możemy pobawić się… ośmiornicą.

Wiele osób już uznało, że Google wybrało właśnie Octopus jako nazwę Androida 8.0. Jaki jest związek ze słodyczami? Mi ciężko to wszystko dopasować, ale być może Wam się uda. Tymczasem przypomnijmy sobie prawdopodobne nazwy nowego oprogramowania Amerykanów.

Android Oreo

Był KitKat, fani chcieli Liona, później Monte, a teraz Oreo. Nic nie wskazywało na to, że Google zwiąże się z jakąkolwiek inną firmą w celu promocji systemu i słodyczy. Mimo wszystko, wiele osób już przyzwyczaiło się do tej nazwy, a pracownicy amerykańskiego giganta często podpuszczali zainteresowanych publikując różnorakie wiadomości ze zdjęciami wskazującymi właśnie Oreo jako nazwę nowego Androida. Również samo Google stworzyło grę, w której wysyłamy ciastko w kosmos.

Android Oatmeal Cookie 

Po prostu płatki owsiane. Jakby nie patrzeć, jest to niewątpliwie bliższa Google nazwa, gdyż wielokrotnie ukrywała się chociażby w raportach z testów systemu. Więcej na ten temat znajdziecie w osobnym wpisie, w których Adrian dokładnie wyjaśnia, co, gdzie i dlaczego. Oatmel Cookie wciąż jest prawdopodobną nazwą nowego Androida, gdyż pamiętajmy, że Amerykanie lubią sobie z nas żartować.

Android Octopus

Wbrew pozorom, Octopus nie pojawił się znikąd. Ośmiornica dla mnie nie jest słodyczą, czy też przysmakiem, ale pierwsze pogłoski o takiej nazwie dla Androida pojawiły się już na początku miesiąca, gdy portal Android Police ujawnił wygląd nowego Pixela. Jednak zwróćmy uwagę na jeden fakt – Android 8.0, ośmiornica ma 8 nóg. Proste? Bardzo proste. Być może w niektórych kręgach, jako owoce morza, głowonogi te są uznawane za przysmak.

Mimo wszystko, wróćmy do wspomnianego easter egga. Prezentowanej ośmiornicy nie możemy dotknąć, a jedynie przesuwać. Kształt głowy przypomina jajko, co zresztą nikogo nie powinno dziwić. Jednak też można znaleźć wiele zabawnych komentarzy stwierdzających, że skoro „Octopus” jest czarno-biały jak Oreo to będzie właśnie Android Oreo! Cóż, teraz wyobraźnia fanów nie zna granic. Mimo wszystko, na koniec, zobaczcie ciekawą przeróbkę easter egga z najnowszej wersji deweloperskiej, mobilnego oprogramowania od Google:

źródło: Android Police

Motyw