Huawei Honor Note 9 na zdjęciach – potwór większy od ręki

Artykuły

Serie Note na rynku cechują się dużymi rozmiarami. Nieważne czy to Samsung, Xiaomi bądź Huawei. Każdy smartfon z „Note” w nazwie jest ogromny. W Sieci pojawiły się kolejne zdjęcia ukazujące reprezentanta submarki Honor. Czy taka przekątna ekranu połączona z topową specyfikacją techniczną wystarczy, by zachęcić do zakupu?

Rok temu w sierpniu poznaliśmy Huawei Honor Note 8. Ogromne urządzenie, które producent zdecydował się wyposażyć we wszystko co najlepsze na rynku. Nie inaczej będzie w tym roku. Chiński gigant chce dostarczyć konsumentom sprzęt, który posłuży zarówno jako telefon komórkowy, duża i wyraźna nawigacja, a także mały tablet. Czego się spodziewać?

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Wygląd trzyma się obecnych trendów

Coraz częściej producenci minimalizują ramki i starają się cały frontowy panel wypełnić wyświetlaczem. Huawei w przypadku Honora Note 9 postępuje tak samo. Synonimem topowej półki staje się teraz ekran od krawędzi do krawędzi, który możemy zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Minimalistyczna stylistyka frontowego może sprawiać wrażenie, że dłuższe krawędzie ekranu są zaokrąglone. Jest to jednak prawdopodobnie złudne wrażenie wywołane zastosowaniem szkła 2.5D. Sam wyświetlacz cechować się będzie przekątną wynoszącą 6,6 cali, czyli identycznie jak poprzednik.

Tył również został oszczędnie zagospodarowany. Na dole znajdziemy logo „honor”, w centralnej części zdecydowano się umieścić skaner linii papilarnych – to dość popularne rozwiązanie w smartfonach Huawei, które polubili użytkownicy za swoją praktyczność podczas codziennego użytkowania i możliwość korzystania z gestów. W górnej części producent postawi na podwójny aparat z diodą doświetlającą. Cała bryła została wykonana z metalu.

Specyfikacja techniczna jest mocarna

Jeszcze żadne parametry nie zostały potwierdzone, ale możemy się spodziewać jednostki autorskiej jednostki Kirin 960 w towarzystwie 4 bądź 6 GB RAM. Konsumenci będą mogli wybrać jedną z trzech wersji pamięci wewnętrznej – 32, 64 lub 128 GB.

Aparat główny ma składać się z dwóch 13-megapikselowych obiektywów oraz 8-megapikselowej kamerki selfie. Przewidywania pojemność akumulatora to 4500-5000 mAh.

Data premiery urządzenia nie jest jeszcze dokładnie znana. Na półkach sklepowych Huawei Honor Note 9 możemy się spodziewać w okolicach września/października.

Błogosławieństwo i przekleństwo jednocześnie?

Czy to kolejny klon na rynku, czy jednak producent zaoferuje coś więcej niż tylko topowe podzespoły? Co wyróżnia Honor Note 9 spośród innych flagowych modeli to wielkość ekranu. 6,6 cala to naprawdę dużo i niewiele jest na rynku smartfonów mogących zaoferować taką przekątną. Jest to jednocześnie błogosławieństwo i przekleństwo, gdyż rozmiary te świetnie nadadzą się do konsumpcji multimedialnej treści, lecz będą zawodzić przy chęci szybkiego wysłania SMSa czy podczas uprawiania sportu. Huawei Honor Note 9 jest zatem adresowany konkretnej grupie odbiorców, świadomej konsekwencji posiadania ekranu, który może służyć jako mobilny odtwarzacz ligi mistrzów.

źródło: The Android Soul


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x