miui 9, global beta, testy

Xiaomi ujawnia nowe funkcje MIUI 9 dwa dni przed oficjalną prezentacją

Artykuły

Już za dwa dni, 26 lipca odbędzie się konferencja Xiaomi, na której producent ujawni swoje nowe dzieci. Jednym z nich jest Mi5X, smartfon leżący na granicy dwóch światów – średniej oraz wysokiej półki, a także MIUI 9. Nakładka producenta wyczekiwana jest przez użytkowników z flagowymi modelami, jak i kilkuletnimi już urządzeniami. Co otrzymamy?

Xiaomi na tak krótki czas przed oficjalną prezentacją pochwaliło się nowymi funkcjami, które znajdziemy w najświeższej wersji nakładki. O części z nich już słyszeliśmy, lecz teraz dodatkowo możemy je zobaczyć. Zacznijmy więc od początku.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Praca na podzielonym ekranie

To nie nowość w świecie Androida, lecz Xiaomi długo kazało nam czekać na wprowadzenie tej funkcji do krainy MIUI. Wraz z wersją oznaczoną cyferkiem 9, możliwość pracy na podzielonym ekranie mają otrzymać urządzenia, które przy okazji zostaną uaktualnione do Androida Nougat. Te modele, dla których producent nie przewidział świeższej wersji systemu, będą musiały zadowolić swoich użytkowników w inny sposób. Pewnymi urządzeniami, które wkrótce ukażą dwie aplikacje na podzielonym ekranie są: Mi6, Mi Mix, Mi Note 2, Mi Max, Mi Max 2, Mi 5, and Redmi Note 4X.

Odświeżony ekran blokady

Chiński producent szykuje również dla nas nowy ekran blokady. Mają się na nim znaleźć przydatne skróty. Na zrzucie ekranu widzimy Mi Home, Mi Remote, Mi Pay, kartę transportową oraz funkcję latarki. Plansza ma się pojawiać po przesunięciu palcem w prawo na ekranie blokady.

Nowe motywy

Wraz z nową nakładką pojawią się nowe motywy. Ich zadaniem jest bezpośrednie skojarzenie z MIUI 9. Tuż obok domyślnego schematu pojawią się trzy nowe: 无界 (No Boundary), 幻彩 (Color Fantasy) oraz 炫黑 (Cool Black).

Kto pierwszy do aktualizacji?

Trzeba przyznać, że Xiaomi ma gest. Lista urządzeń, które otrzymają aktualizację do MIUI 9 jest obszerna i prezentuje się następująco: Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5c, Mi 5, Mi 4S, Mi 4c, Mi 4, Mi 3, Mi 2/2S, Mi MIX, Mi Max 2, Mi Max, Mi Note 2, Mi Note/Pro, Mi Pad 2, Mi Pad 1, Redmi Note 4X (MTK), Redmi Note 4X (SD), Redmi Note 4, Redmi Note 3 (MTK), Redmi Note 3 (SD), Redmi Note 2, Redmi Note, Redmi Pro, Redmi 4X, Redmi 4A, Redmi 4, Redmi 4 Prime, Redmi 3S/Prime, Redmi 3, Redmi 2A, Redmi 2/Prime, Redmi 1S, Redmi 1.

Jeśli jednak interesuje Was, które urządzenia jako pierwsze otrzymają aktualizację do MIUI 9 i czy załapiecie się na start, sprawdźcie to zestawienie. Jest znacznie krótsze, lecz obiecujące. Pierwszymi smartfonami w kolejce są: Xiaomi Mi 6 oraz Redmi Note 4 ze Spandragonem/Redmi Note 4X. Najnowsze plotki z serwisu Weibo mówią nam jednak, że do powyższych modeli możemy dodać Mi5, Mi Max oraz Mi Note 2 – dla tej trójki przewidziany się update już w drugiej turze.

Jeśli chcecie zostać testem MIUI 9 i sprawdzić nakładkę tuż przed wszystkimi, zobaczcie jak to zrobić.

źródło: Forum MIUI


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x