5 nowości, które wprowadzi iPhone 8 i zrewolucjonizuje serię

mm Kamil Lewicki Artykuły 2017-07-23

iPhone 8 ma być przełomowy. Apple chce nam dostarczyć smartfon, który będzie rewolucją i zaoferuje użytkownikowi wszystko to, co może dać konkurencja i jeszcze więcej. Jubileuszowy iPhone będzie naszpikowany innowacyjnymi rozwiązaniami, a jego ograniczona dostępność na premierę dodatkowo naklei mu łatkę sprzętu premium. Co tak właściwie dostaniemy?

Bezramkowy design i zabezpieczenie biometryczne

Gigant z Cupertino najprawdopodobniej zaprezentuje nam trzy smartfony: ulepszone wersje zeszłorocznych modeli, czyli iPhone 7s oraz 7s Plus, a także wyczekiwany iPhone 8. W przypadku dwóch pierwszych urządzeń nie oczekujmy wielkiej zmiany designu, mogą to być jedynie kosmetyczne poprawki, a sam producent skupi się bardziej na kwestii technicznej. Inaczej będzie jednak w przypadku jubileuszowego wydania. Mówi się, że iPhone 8 charakteryzować się będzie 5,8-calowym ekranem OLED od krawędzi do krawędzi. Mamy otrzymać coś na wzór Infinity Display z Samsunga Galaxy S8, tylko z jeszcze większym naciskiem na wrażenie braku ramek.

Nie otrzymamy też przycisku Home dobrze znanego z poprzednich modeli. Podobnie jak skanera linii papilarnych, którego przyszłość jest mocno niepewna. Jeśli Apple nie zaimplementuje również czytnika pod ekranem, możemy się spodziewać jeszcze innego zabezpieczenia biometrycznego, na przykład skanowania twarzy 3D. Pojawiła się również teoria, że palec będziemy skanować na przycisku blokady znajdującym się z boku urządzenia. Byłoby to rozwiązanie zbliżone do tego, jakie oferuje na przykład Sony w swoich smartfonach.

Wyświetlacz True Tone

W iPhone 8 nie może zabraknąć najnowszej technologii. True Tone pojawiło się już na rynku w iPadzie Pro. Naturalną koleją rzeczy jest implementacja tego rozwiązania w najnowszym modelu smartfona. True Tone jest zaawansowaną technologią automatycznego dopasowywania barwy ekranu do otoczenia. Odpowiednie sensory wezmą pod uwagę temperaturę światła zewnętrznego i tak dopasują natężenie podświetlenia ekranu, by jak najbardziej naturalnie wyglądał wyświetlany obraz.

Bezprzewodowe ładowanie

Nie jest to nowość na rynku. Konkurencja od lat oferuje bezprzewodowe ładowanie i od lat jest to wypominane Apple. W tym roku sytuacja ma ulec zmianie. Niestety, polityka firmy zakłada, że rozwiązanie to będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami. Bynajmniej nie chodzi tu o dostępność tej opcji tylko w droższych modelach. Po prostu akcesoria wymagane do bezprzewodowego ładowania trzeba będzie nabyć osobno, a to oznacza, że do ceny smartfonu należy doliczyć kilkaset złotych.

ARKit

O rozszerzonej rzeczywistości w wydaniu Apple już pisałemZapowiada się ona znakomicie i być może Apple podczas wrześniowej konferencji będzie chciał jej poświęcić jeszcze trochę czasu (sama technologia ukazana została już w czerwcu podczas WWDC). iPhone 8 ma zostać wyposażony w 3D Laser, który wspomoże technologię AR. Nie bez powodu postawiono też na pionowe ułożenie aparatu fotograficznego. Apple tłumaczy, że taka orientacja obiektywów sprzyja korzystaniu z rozszerzonej rzeczywistości.

Niespodzianek będzie więcej?

Nic nie jest pewne. Mimo ogromu informacji dotyczących iPhone’a 8 posiadanych przez nas w tym momencie, możemy być mocno zaskoczeni oglądając wrześniową prezentację. Apple z pewnością przygotuje coś, czego się nie spodziewamy i zaskoczy nas kilkoma rozwiązaniami. Powyższa lista zakłada to, co gigant z Cupertino wprowadzi jako nowości do serii. 5 rzeczy, które mają skusić nowych konsumentów do przesiadki się na iPhone’a, a starych do wymienienia swojego smartfonu na lepszy model. Znając popularność iPhone’a oraz „emejzing” Apple może się to udać. • Apollion

  A Apple wszystkich zaskoczy i rocznicowy iPhone nie powstanie 🙂 a zwykle iPhone nie bedą oferowały nic ponad to co mamy.

 • roman2323

  Czy ten ajfon będzie obsługiwał płatności nfc? Nie chodzi mi o Apple Pay, które chyba w Polsce nie działa. Chodzi mi o możliwość płatności zbliżeniowych obsługiwanych przez banki, tak jak choćby działa to w Androidzie na zasadzie HCE.

  • Apollion

   Myśle, że nie. Rozwijają swoje płatności, a jabłko lubi mieć tylko swoje rozwiązania.

   • roman2323

    Ja rozumiem płynność, szybkość, niezawodność i wszystko inne czym ajfona można skomplementować. Jednak ajfon i ios troszkę, podkreślam troszkę zachowując oczywiście proporcje, przypomina mi Windowsa mobilnego. Fajny, super, ale zawsze czegoś zabraknie. Szkoda.

 • tojakomornik

  od przesiadki na na iPhone wstrzymuje mnie tylko to jak wolno te telefony się ładują. Mojego śmiesznego OP3 podłączam na parę minut i procent leci jak szalony.

  • Michał

   Może po podłączeniu na 15 minut iPhone nie naładuje się tak szybko jak np. OnePlus, ale całościowo wychodzi bardzo dobrze, bo do pełna naładuje się w niecałe 1.5h.

  • Maciej Jachnowicz

   Wystarczy dokupił ładowarkę od iPada (bądź pewnie jaką kolwiek 2.1A) i tempo jest naprawdę szybkie. Znajomy ma nowego P10, i owszem, nie jest aż tak szybko, ale na pewno wystarczająco.

 • marcin

  killer featurem mogłoby być wprowadzenie 120hz wyświetlacza jak w najnowszym iPadzie Pro, to by była rewolucja na rynku