Tajemnicze wideo Nokii – zapowiedź bezramkowca?

Artykuły

Każdy design ma swoje pięć minut. Najpierw były to komfortowe bryły, później duże ekrany, następnie metalowe obudowy, podwójne aparaty… Przyszedł również czas na tzw. bezramkowe smartfony, których co prawda wiele na rynku jeszcze nie ma, ale szybko zdobyły serca użytkowników. Wśród nich znajdziemy m.in. Xiaomi Mi Mix, Samsunga Galaxu S8 czy LG G6. Grupa ta jednak błyskawicznie się powiększa i już wkrótce może do niej dołączyć nowa Nokia.

HMD Global Oy ma ambitne plany. Nokia 8, która ma zostać zaprezentowana ostatniego dnia lipca spróbuje zdobyć uznanie konsumentów za sprawą topowych podzespołów i optyki ZEISS. Cena również ma być przychylniejsza, gdyż nie powinna przekroczyć 600 euro. Na drugiej szali mamy z kolei Nokię 2prawdopodobnie najtańszy, a co za tym idzie najsłabszy model w całym portfolio producenta. Design urządzenia to kwestia mocno dyskusyjna, lecz może zejść na drugi plan, jeśli na półkach sklepowych ujrzymy metkę 99 euro.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Pora zatem na bezramkowca

Jeśli już mamy najdroższy smartfon, który konkurować będzie z najlepszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie grupą flagowców na rynku oraz najtańszy model stanowiący rozwiązanie dla osób mało wymagających i szukających czegoś taniego, to czemu nie stworzyć urządzenia z przyszłościowym designem? Producenci zaczynają zauważać, że bezramkowe smartfony niesamowicie trafiają w gusta użytkowników i w Sieci pojawia się coraz więcej plotek oraz przecieków, które mówią nam, że właśnie tak będzie wyglądać przyszłość w branży.

Nie inaczej jest w przypadku Nokii, która na swoim profilu społecznościowym opublikowała krótkie wideo.

9-sekundowy filmik zatytułowany „Craft. Quality. Nokia.” przedstawia proces projektowania smartfona. Widzimy na nim szkic urządzenia, które z wyglądu intensywnie nawiązuje do LG G6. Możemy przypuszczać, że Nokia chce nam w dyskretny sposób zakomunikować powstawanie nowego urządzenia, którego cechą charakterystyczną będzie brak ramek.

Do tej pory wszystkie zaprezentowane Nokie, zarówno oficjalnie jak i przez przecieki internetowe nie oferują tego typu designu. Rozwiązanie w postaci bezramkowego przedniego panelu być może zobaczymy w Nokii 9.

Trochę wody w rzece upłynie…

Data prezentacji nie nastąpi jednak szybko. Myślę, że Nokia nie będzie chciała na targach IFA wyciągać takiego asa z rękawa, gdyż w swoich planach ma jeszcze kilka pomysłów do zrealizowania. Przecież są jeszcze budżetowe modele mające dołączyć do Nokii 3, 5 oraz 6 oraz wskrzeszenie telefonów (już nie smartfonów!) z linii Nokia N.

Finowie będą mogli zechcieć przeczekać jeszcze te pół roku i rozpocząć ofensywę już na początku przyszłego. Jeśli zintegrujemy bezramkową Nokię z innowacyjnym rozwiązaniem firmy ZEISS zakładającym obrotową soczewkę, dostaniemy rewolucyjną technologię fotograficzną połączoną z niebanalną bryłą. Słowem: HIT. Ale na razie to tylko życzenia.

źródło: Twitter


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x