ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Legendarne pokemony w Pokemon GO – złap je już za kilka dni

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

W Pokemon GO nie gra już tak wielu graczy, jak na początku jego żywotności. Jednak producent wciąż może pochwalić się liczbami, które robią wrażenie. Według ostatnich danych, aplikację pobrano 750 milionów razy i korzysta z niej 65 milionów ludzi miesięcznie na całym świecie. Chcąc powstrzymać spadek liczby użytkowników, Niantic sukcesywnie wprowadza aktualizacje do aplikacji. Jedną z większych łatek było pojawienie się drugiej generacji pokemonów. Ostatnio z kolei deweloperzy wprowadzili spore zmiany w rozgrywce. Przypomnę na czym one polegały.

Ostatnia aktualizacja sporo namieszała

Największą zmianą zostały dotknięte Gymy. Punkty prestiżu zostały zamienione na motywację. Ponadto liczba slotów została zmniejszona do sześciu (z dotychczasowych dziesięciu), w których dana drużyna umieści swoje stworki. Pojawiły się także nowe odznaki związane z salami treningowymi.

Ciekawą nowością było także pojawienia się Raids, czyli nalotów na Gymy. Ta nowość ma na celu zebranie do 20 użytkowników, których zadaniem będzie pokonać Bossa – ekstremalnie mocnego pokemona. Za jego pokonanie, gracze będą mogli go złapać. Do tego wszystkie pojawiło się kilka nowych przedmiotów. Całość działa na solidne odświeżenie rozgrywki, ale to jeszcze nie koniec nowości.

Legendarne pokemony w końcu w grze

Teraz w końcu przyszedł czas na Legendarne pokemony w aplikacji. Niantic ogłosiło wczoraj, że długo oczekiwane stworki pojawią się w grze już za kilka dni. W celu zdobycia tego typu Pokemona najpierw trzeba będzie znaleźć Raid z jego udziałem. Następny krok to oczywiście jego pokonanie, ale nie dokonamy tego w pojedynkę. Boss będzie bowiem bardzo potężny, z dużą liczbą CP, dlatego około dwudziestu uczestników Raidu to podstawa w zwycięstwie z nim. Po pokonaniu, gracz będzie mógł rzucić specjalnym Pokeballem i złapać stworka. Warto dodać, że nowych istot nie będzie można zostawiać jako obrońców w Gymach.


22 lipca tysiące graczy będzie miało okazję złapać pierwszego legendarnego pokemona w Grant Parku w Chicago. Wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych na czele z Twitchem i YouTubem. Aby je śledzić wystarczy posłużyć się hasztagiem #PokemonGOFest. Po tym evencie, unikatowe stworki zaczną się pojawiać w rajdach na całym świecie.

Które pokemony są legendarne?

Można zastanawiać się, który z legendarnych stworków pokaże się jako pierwszy. Do wyboru są:

 • Articuno – latający a zarazem lodowy stworek
 • Zapdos – latający i elektryczny pokemon
 • Moltres – latający i ognisty stworek
 • Mew – znany z pierwszej generacji psychiczny pokemon
 • Mewtwo – najsilniejszy psychiczny pokemon pierwszej generacji
 • Raikou – elektryczny stworek
 • Suicune – wodny typ
 • Entei – ognisty pokemon
 • Lugia – psychiczny i latający stworek
 • Ho-oh – ognisty i latający pokemon
 • Celebi – trawiasto-psychiczny typ

Ostatnia aktualizacja

Na koniec warto wspomnieć, że pojawiła się nowa aktualizacja usprawniająca grę. Została dodana w niej funkcja zdalnego karmienia malinkami Pokemonów broniących Gyma. Zatem gracze, których pupile mają niski poziom motywacji nie muszą już osobiście zjawiać się w miejscu ich pozostawienia, aby go podnieść.

Myślę że ostatnie zmiany w Gymach i rajdach, a także pojawienie się legendarnych pokemonów oraz sprzyjająca aura pogodowa przysporzą aplikacji wielu nowych użytkowników.

źródło: pokemongolive

Sprawdź najnowsze wpisy