[Pobierz] Wyczekujesz Androida O? Zainstaluj Action Launcher i ciesz się nowościami

2 minuty czytania
Komentarze

Android O swoją premierę będzie mieć dopiero za kilka miesięcy. Jak na razie mogą z niego korzystać tylko posiadacze smartfonów, na które przewidziano deweloperskie odsłony systemu. Pozostali patrzą bądź też próbują zaczerpnąć, jak najwięcej nowości w inny, ogólnodostępny sposób. A ten z Action Launcher jest bardzo prosty.

Launcher może być dobrym pomysłem

Nie każdy musi lubić nakładkę swojego producenta. Zazwyczaj jest ona ograniczona pod pewnymi względami, oferuje mniej niż konkurencja bądź po prostu nie zadowalają nas rozwiązania narzucone wraz z wyjęciem smartfonu z pudełka. Na szczęście w Sklepie Play znajdziemy alternatywne nakładki na system w postaci launcherów. Dzięki nim jesteśmy w stanie z łatwością modyfikować ustawienia naszego pulpitu głównego, a także cieszyć się z różnorakich nowości wprowadzanych przez deweloperów aplikacji.

Action Launcher w wersji beta daje nam dostęp do udogodnień znanych z Androida O. Aktualizacja okraszona numerkiem v26 całkowicie bazuje na Material Design, a jej funkcjonalność mocno inspirowana jest rozwiązaniami obecnymi na google’owskich urządzeniach, czyli Pixelach.

Lista nowości

Co otrzymujemy wraz z aktualizacją do najnowszej wersji? Zacznijmy od powiadomień. Podgląd ich nie tylko dostępny będzie w pasku powiadomień, lecz także poprzez dłuższe przytrzymanie ikonki aplikacji. Rozwinie nam się lista z podręcznym Menu, gdzie znajdziemy skróty do najważniejszych funkcji, a tuż poniżej ujrzymy oczekujące na naszą akcję powiadomienia. W tym miejscu trzeba jednak zaznaczyć, że ta nowość dostępna jest wyłącznie w wersji Premium launchera. Rozszerzona odsłona Action Launcher to wydatek 19,99 złotych.

Zmiany wiążą się również z ikonami aplikacji. Załóżmy, że chcemy dodać do pulpitu widget danego programu. Już nie musimy błądzić po całej dostępnej liście, wystarczy, że przytrzymamy palcem na ikonie aplikacji, a następnie wybierzemy dostępne dla niej widgety. Funkcja zdecydowanie in plus. Nie tylko jest to szybsze, ale też znacznie wygodniejsze rozwiązanie. To jednak nie koniec ikonowych usprawnień. Action Launcher v26 oferuje też przyspieszony proces zmiany nazwy programu, a także podgląd ikon z różnych paczek dostępnych na smartfonie.

Jak zainstalować Action Launcher?

Dostęp do nowości z Androida 8 w Action Launcher mają tylko użytkownicy testujący aplikację. Można to zrobić zapisując się na przykład pod TYM linkiem. Z kolei, jeśli chcecie sprawdzić stabilną wersję możecie to zrobić TUTAJ. Warto dodać, że wymogiem, by wszystko działało poprawnie i bez zakłóceń jest posiadanie Androida w wersji 5.1 lub nowszej.

źródło: The Android Soul

Motyw