ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Redmi 5 – poznaj specyfikację techniczną i cenę urządzenia

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Artykuły

Xiaomi swoją serią Redmi celuje w target użytkowników poszukujących niewielkich rozmiarów urządzenia za niewielkie pieniądze. Trzeba przyznać, że znajduje ona wielu miłośników, a z generacji na generację chiński producent oferuje bardziej rozwinięte smartfony. Najnowszy z nich jest tego dowodem.

W Sieci pojawiła się właśnie prawdopodobna specyfikacja techniczna oraz cena Xiaomi Redmi 5. W chińskim serwisie Weibo natrafimy na grafiki rzekomo przedstawiające omawiany model. W kwestii designu zmieni się niewiele. Wydaje się jednak, że Redmi 5 będzie bardziej płaski niż poprzednik, rogi nadal pozostaną zaokrąglone. Skaner linii papilarnych w stałym miejscu, na tylnym panelu.

Sercem Xiaomi Redmi 5 zostanie Snapdragon 625 2.0 Ghz bądź 630 2.2 Ghz, co względem Redmi 4 i Snapdragona 435 jest sympatycznym skokiem. W kwestii ilości RAM klienci otrzymają różne warianty do wyboru, w zależności od pamięci wewnętrznej.

Ekran pozostanie takiej samej wielkości o identycznej rozdzielczości – 5 cali HD. Zmiana będzie odczuwalna w przypadku baterii. Redmi 4 oferował akumulator o pojemności 4100 mAh, natomiast tegoroczny model otrzyma znacznie mniejszą wartość. Baterię zredukowano do 3680 mAh. Pocieszeniem może być jednak fakt, że zdecydowano się na implementację technologii szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0, co w pewien sposób ma zrekompensować krótszy czas pracy na baterii.

Na pokładzie Xiaomi Redmi 5 ma się znaleźć Android 7 Nougat z najnowszą nakładką MIUI 9, której premiery oczekuje się maksymalnie 16 sierpnia.

Cena!

To chyba jedna z najmilszych rzeczy, jeśli chodzi o serię Redmi. Xiaomi przyzwyczaiło nas do niewygórowanych kwot. Tak będzie i w tym przypadku. Wersja wyposażoną w 3 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej i Snapdragon 625 prawdopodobnie zostanie wyceniona na okolice 125 dolarów. Jest to najtańszy oferowany wariant. W przypadku chęci posiadania większego dysku o pojemności 32 GB trzeba się będzie liczyć z kosztami rzędu 150 dolarów.

Modele ze Snapdragonem 630 na pokładzie będą droższe, ale również zaoferują nieco więcej. W cenie 162 dolarów dostaniemy 3/32 GB, natomiast najwyższa opcja składająca się z 4 GB RAM i 64 GB przestrzeni dyskowej to już 190 dolarów.

To oczywiście nie są oficjalne ceny, a ich wartości orientacyjne. Sklepy doliczą jeszcze swoją marżę, a w Polsce, jeśli te modele miałyby trafić na nasze półki, zapłacimy jeszcze odrobinkę więcej. Niemniej kwoty te nie odstraszają, a specyfikacja techniczna wygląda sympatycznie.

Czy będzie hit? Seria Redmi cieszy się olbrzymim powodzeniem. Jej ogromny atut to właśnie niska cena. W świecie urządzenie sprzeda się w kategorii solidnego budżetowca. A w Polsce? Tutaj musimy liczyć na rozsądne podejście dystrybutora.

źródło: The Android Soul

Sprawdź najnowsze wpisy