ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Moto Z2 Force w Antutu – już za dwa tygodnie pokaże swoje mocne oblicze

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Artykuły

Lenovo już niebawem zaprezentuje nam kilka modeli. W lipcu poznamy urządzenia dla każdego – dla tych mniej oraz tych bardziej wymagających użytkowników. Przyjmy się teraz modelowi z dopiskiem Force, gdyż właśnie trafił on do bazy danych AnTuTu.

Bez wątpienia Moto Z2 Force jest tegorocznym flagowcem. Producent chce dostarczyć użytkownikom mocny sprzęt wyposażony w najnowsze podzespoły i stanowiący konkurencję dla produktów już obecnych na rynku. O modelu tym słyszeliśmy już wcześniej, mogliśmy nawet zobaczyć jego wygląd. Evan Blass na Twitterze opublikował grafikę, gdzie widzimy podwójny aparat z tyłu obudowy, podwójną diodę LED doświetlającą zdjęcia selfie, przeprojektowany skaner linii papilarnych oraz charakterystyczne złącze dla modułów MotoMods.

Najświeższy przeciek pochodzi jednak z bazy danych AnTuTu. Na zrzucie ekranu z aplikacji widzimy, że nazwa kodowa urządzenia to XT1789-05. Benchmark ujawnia też specyfikację techniczną smartfonu. Sercem Moto Z2 Force będzie tegoroczny topowy procesor, czyli Snapdragon 835 współpracujący z 6 GB RAM i GPU Adreno 540. Oprócz tego otrzymamy 5,5-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości QHD (1440 x 2560 pikseli) oraz pamięć wewnętrzną wynosząca 128 GB.  Niewykluczona jest jednak premiera innych wersji Moto Z2 Force, na rynek może trafić również wariant 4/64 GB.

W kwestii fotograficznej producent proponuje 5-megapikselową kamerkę selfie oraz 12-megapikselowy aparat główny. Na tylnym panelu spodziewamy się jednak podwójnego aparatu, tak więc warto poczekać na dodatkowe informacje.

Na pokładzie oczywiście najnowszy Android w wersji 7.1.1 Nougat.

Łukasz informował Was wczoraj o „przypadkowym” wycieku modelu Moto Z2 na chińskiej stronie. Prezentacja urządzeń ma nastąpić już za dwa tygodnie, bo 25 lipca. Wtedy też poznamy, co Lenovo wraz z Motorolą przygotowali dla nas w tym roku.

Czy jest na co czekać? To pytanie należałoby postawić w świetle przesiadki z poprzedniej generacji. Owszem, producent szykuje dla nas mocniejszy procesor oraz nieco więcej RAMu. Ekran pozostanie jednak ten sam, a moduły są rozwiązaniem, które niezależnie daty wydania smartfonu będą działać identycznie. Istotną zmianą w modelach Moto Z2 jest podwójny aparat. Coraz więcej twórców stawia na jego obecność. Przez pewien czas będzie on stanowił kartę przetargową i wyróżnienie na rynku. Później czeka go powszechność i to modele z jedną matrycą będą miały trudności zdobyć klientów.

Konferencja obrodzi w kilka nowości. Modele pochodzić będą z różnych serii, dzięki czemu ich prezentacja trafi do większej liczby odbiorców. Niestety linia Moto Z jest w Polsce droga. Podobnie jak opcjonalne moduły. Kwestią, której będzie się warto zatem przyjrzeć to cena widniejąca na półkach. Aktualnie za model Moto Z trzeba zapłacić około 2500 złotych.

źródło: AnTuTu

Sprawdź najnowsze wpisy