ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Gigantyczny update w Pokemon Go wprowadza wiele zmian po roku od debiutu gry

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Dla przypomnienia

Pokémon Go to gra inna niż wszystkie. Tytuł miał premierę latem zeszłego roku na smartfonach z systemem Android i iOS. W grze wcielamy się w rolę trenera sympatycznych stworków. Go to produkt oparty na lokalizacji, pozwalający graczom śledzić, łapać, toczyć bitwy i szkolić Pokemony w warunkach rzeczywistych. Pokémony pojawią się w parkach, na ulicach i innych miejscach na całym świecie. Gra jest wynikiem współpracy między Nintendo, The Pokémon Company i Niantic.

Co prawda w hitowy tytuł nie gra już tak wielu graczy, jak na początku jego żywotności, jednak producent wciąż może się pochwalić liczbami, które robią wrażenie. Według ostatnich danych aplikację pobrano 750 milionów razy i korzysta z niej 65 milionów ludzi miesięcznie na całym świecie. Chcąc powstrzymać spadek liczby użytkowników Niantic sukcesywnie wprowadza aktualizacje do aplikacji. Ostatnią większą z nich było pojawienie się drugiej generacji pokemonów. Teraz z kolei deweloperzy szykują spore zmiany w rozgrywce. Przyjrzyjmy się zatem im bliżej.

Duże zmiany w Gymach

Już dzisiaj Gymy zostaną na jakiś czas wyłączone w związku ze zbliżającą się ich aktualizacją. Ich nowa odsłona pozwoli graczom obrócić dyskiem i odebrać przedmioty tak jak z PokeStopa. Ponadto funkcjonowanie sal treningowych nie będzie już polegało na punktach prestiżu. Od teraz każdy Gym będzie miał 6 slotów (a nie 10 jak dotychczas), w których dana drużyna umieści swoje stworki. Każdy z nich musi być unikalny, czyli zapomnijcie o trzech Dragonite’ach czy czterech Vaporeonach w jednej placówce. Ponadto gracz z przeciwnej drużyny, który zechce podbić Gym będzie walczył z pokemonami w kolejności, w jakiej zostały one w nim umieszczone. Powyższe nowości z pewnością bardzo zróżnicują stworki pojawiające się w salach treningowych.

Nowe Gymy to także świeży system motywacji wpływający na rozgrywkę w tych miejscach. Gdy trener włoży tam swojego pokemona, to wyświetli się także poziom jego motywacji. Na początku jest on pełny, jednak wraz z przegranymi bitwami maleje, a CP pokemona tymczasowo spada do momentu aż stworek opuści Gym i wraca do trenera. Sposobem na utrzymanie odpowiedniej motywacji w sali treningowej jest karmienie pokemonów malinami .

Nowe odznaki

Z walkami w Gymach związany jest również nowy system odznak. Będą one przypominały graczom o miejscach, jakie podbijali na całym świecie . Ponadto pokażą one zaangażowanie użytkownika w sukces placówki. Poziom odznak zwiększy się gdy użyjemy malin, będziemy walczyć w Gymie, albo zakręcimy dyskiem. Za osiągnięcie odpowiedniego pułapu odznaki otrzymamy również nagrody (itemy).

Raids

Za jakiś czas w grze pojawią też się Raids, czyli naloty na Gymy. Ta nowość ma na celu zebranie do 20 użytkowników, których zadaniem będzie pokonać Bossa – ekstremalnie mocnego pokemona. Przed nalotem w danym Gymie, wszystkie pokemony, które się w nim znajdowały wrócą do graczy, a na ich miejscu pojawi się wielkie jajo z tykającym zegarem. Gdy dojdzie on do zera, gracze zobaczą, który pokemon będzie Bossem do pokonania. Zanim jednak użytkownik będzie mógł uczestniczyć w walce, musi zdobyć Raid Pass, który otrzyma w Gymie. W danym momencie można trzymać tylko jeden tego typu przedmiot, chyba że się kupi w sklepie opcję rozszerzoną. Walka z Bossem trwa 5 minut. Za jego pokonanie, gracze otrzymają potężnego pokemona.

Nowe itemy

Pokonanie Bossa wzbogaci także nasz worek z przedmiotami o nowe itemy np. Rare Candy, Razz Berries czy Technical Machines. Te pierwsze użyte na wybranym pokemonie zamieniają się w cukierki danego stworka. Z kolei Razz Berries znacząco zwiększą szansę złapania pokemona w terenie oraz uzupełnią do 100% poziom motywacji stworka w Gymie. W końcu Technical Machines pomogą nauczyć naszych podopiecznych nowych ataków.

Na koniec dodam, że nowości w Gymach można oczekiwać na dniach, a Raids pojawią się w nadchodzących tygodniach. Przyznam, że zmiany są znaczne i dość intrygujące. Cieszy mnie fakt, że w końcu Gymy nie będą okupowane przez kilka tych samych i nudnych Pokemonów. Ciekaw jestem czy ta aktualizacja sprawi, iż część graczy wróci do Pokemon Go.

Sprawdź najnowsze wpisy