Dwa dni temu pisałem na temat słabych aplikacji Samsunga, z których według mnie nie warto korzystać. W ich miejsce lepiej zainstalować bardziej użyteczne zamienniki. Teraz z kolei wymienię te programy od Koreańczyków, które są świetne, a jest ich kilka. No to zaczynamy:
 

Samsung Internet

 
Na temat tej aplikacji pisałem co nieco paręnaście dni temu przy okazji poradnika dotyczącego zużycia baterii w Galaxy S7/S8. Powtórzę więc jeszcze raz, że mimo, iż przyzwyczaiłem się do Chrome’a i w użytkowaniu jest on świetny, to jednak w zauważalny sposób pożera RAM i procenty baterii. Samsung Internet jest lżejszy i pozwala na zdecydowanie dłuższy czas pracy. W dodatku robi to, do czego został stworzony bez zbędnych i dodatkowych bajerów, które mogą go obciążyć lub spowolnić.
 


 
Samsung Notes oraz Moje Pliki

 
Dwie aplikacje, które służą do organizowania myśli oraz plików. Ta pierwsza to bardzo wygodny w obsłudze notes, dzięki któremu w prosty sposób zapiszę szybko to, co muszę utrwalić na elektronicznym papierze. Do wyboru otrzymujemy 3 sposoby wstukania notatki – tradycyjny tekst komputerowy, pismo odręczne lub dyktowanie tekstu. Aplikacja umożliwia również pogrupowanie wybranych zapisów w kolekcje, co jest miłym udogodnieniem. Spełnia ona moje wszystkie oczekiwania, które w tej kwestii nie są specjalnie wygórowane.
 
Z kolei Moje Pliki to bardzo dobry eksplorator plików, którego bym nie zamienił na bardziej profesjonalne np. ES File Explorer. Samsungowy organizer miejsca w pamięci wewnętrznej posiada funkcje kopiowania, przenoszenia, udostępnienia a nawet spakowania pliku, co w zupełności mi wystarcza.
 

 

Samsung Pass

 
Genialna aplikacja, dzięki której logowanie i surfowanie w Internecie na smartfonie stało się jeszcze szybsze! Nie muszę już wpisywać co chwilę haseł na różnych portalach wymagających logowania, bowiem Samsung Pass magazynuje (oczywiście za naszą zgodą) loginy i kody dostępu. Następnie w momencie ponownego otwarcia strony z logowaniem, aplikacja poprosi jedynie o przyłożenie palca do skanera linii papilarnych i gotowe! Jest to szalenie wygodny i szybki sposób na korzystanie z wielu stron, które wymagają nazwy użytkownika i kodu dostępu.
 

 

Samsung Themes

 
Od dłuższego czasu użytkownicy smartfonów Koreańczyków mogą zmieniać motywy na swoich urządzeniach. Służy temu aplikacja, która z biegiem czasu staje się coraz lepsza. Dzięki niej w łatwy sposób zmienimy nie tylko tapetę, ale także motyw, czyli wygląd takich elementów jak dialer czy ikony. Można nawet pobierać elementy dla Always On Display, które wzbogacą nasz uśpiony smartfon. Wszelkie inne aplikacje z tapetami do pobrania nie są mi potrzebne dzięki Samsung Themes.
 

 

Samsung Health

 
S Health to Twój personalny trener fitness, który pomoże Ci monitorować codzienne aktywności, ustalać cele i pracować nad ciągłą poprawą formy. No i nie musisz mu płacić, a ponadto zmieści się w Twojej kieszeni ;). To znaczy, że masz go przy sobie nie tylko na siłowni, ale również buszując po galerii handlowej czy na spacerze z koleżanką. Kroki i spalone kalorie zliczą się same, a żeby kontrolować nawyki żywieniowe, wystarczy na bieżąco wpisywać do swojego profilu posiłki (lista jest ogromna, więc na pewno znajdziesz adekwatne produkty), a o podsumowanie aplikacja zadba już sama. Tak była reklamowana aplikacja według oficjalnej strony Samsung Polska.
 
Tego typu programów w sklepie Play jest bardzo dużo, jednak użytkownicy smartfonów Koreańczyków mają S Health preinstalowane. Przyznam, że ponad rok temu nie byłem fanem tej aplikacji. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy stałem się posiadaczem Gear S3 oraz po kilku ostatnich aktualizacjach apki. Wraz ze smartwatchem aplikacja spisuje się rewelacyjnie, gdy wykonujemy treningi aerobowe. Byłem pozytywnie zaskoczony, że zegarek potrafi automatycznie wykryć chód, bieganie, orbitrek itd. jeśli będziemy ćwiczyć co najmniej 10 minut! Myślałem, że takie rzeczy potrafi tylko mój wysłużony Polar Loop. Jeżeli jednak chcemy włączyć specjalny tryb aktywności, możemy to zrobić także manualnie. Do wyboru znajdzie się między innymi: bieganie, chód, kolarstwo, orbitrek bieżnia, rower treningowy, brzuszki, przysiady, ergometr, inny trening. Dobrze, że aplikacja daje opcję wyboru ćwiczeń aerobowych wykonywanych na siłowni, podczas których mierzy automatycznie puls i szacuje liczbę spalonych kalorii. Dodatkowo wszystkie dane zaprezentowane w niej są czytelne, estetyczne i miłe dla oka zarówno na smartwatchu jak i smartfonie.
 

 
Zapraszam do dyskusji – co sądzicie o powyższych aplikacjach. Jeśli macie inne zdanie to chętnie je przeczytam w komentarzach.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.