ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Poradnik] Wydłuż czas pracy na Galaxy S7 i S8, mnie się to udało

Autor: Adam Lulek Kategoria: Artykuły

Na początku zaznaczę, że dla większości z Was poradnik ten może okazać się banalny, błahy i prosty. Jednak istnieje duża liczba użytkowników, którzy nie potrafią wyszukać i wybrać opcji, które mogłyby poprawić czas pracy na jednym ładowaniu urządzenia. Dodam, że zastosowane przeze mnie wszystkie poniższe sposoby nie spowolniły ani nie odjęły mojemu Galaxy S8+ cech charakterystycznych dla smartfonu. Piszę to, ponieważ zapewne pojawią się osoby, które stwierdzą, że najlepiej wszystko wyłączyć albo przesiąść się na Nokię 3310. Nie zgadzam się, jeśli z czegoś w ogóle nie korzystam, to po co ma to zaśmiecać mój telefon i pobierać dane i energię w tle?
 
Na początek warto przeanalizować wszystkie ustawienia pod kątem swoich potrzeb.
 

Połączenia

 
Tutaj warto dostosować do swoich potrzeb:
 

  • Lokalizację – ustawiłem dużą dokładność, gdyż jest mi to niezbędne
  • NFC i płatności -, nie używam, wyłączone
  • Bluetooth – można wyłączyć, ja korzystam ze względu na podłączony Gear S3
  • Licznik danych > oszczędzanie danych – bardzo ważne ustawienie, które pozwala ograniczyć pracę aplikacji w tle. Oczywiście pozwoliłem 24 programom na zignorowanie tej opcji, tak aby pojawiały mi się powiadomienia z Messengera, Snapchata czy Hangouts.

Powiadomienia

 
Warto wybrać, którym aplikacjom zabronić wysyłania powiadomień przez co nie będą zjadały baterii.
 

 

Zaawansowane funkcje

 
Co kto lubi, ale ja gestów w smartfonie nie używam, więc prawie wszystkie wyłączyłem. Zobaczcie na moje zrzuty ekranu.
 

 

Konserwacja urządzenia

 
Tu będzie nas interesowała bateria. Warto wybrać opcję dostosuj. U mnie wygląda to jak na załączonym obrazku. Jeżeli nie jest Wam potrzebne do szczęścia Always On Display to je wyłączcie. Ja poszedłem na kompromis – ustawiłem tę opcję aktywną w godzinach 8:00-23:00.
 

 

Aplikacje

 
Wyłączcie lub odinstalujcie aplikacje z których nie korzystacie. U mnie w pierwszej kolejności wyleciała najgorsza apka na świecie – Facebook. Korzystam z tego portalu tylko przez przeglądarkę. Dodatkowo usunąłem kilka innych zbędnych dla mnie programów jak np. Gmail.
 

Package Disabler Pro

 
Niestety części aplikacji lub zbędnych procesów nie da się usunąć lub wyłączyć dlatego warto skorzystać z tego programu. Ostrzegam jednak, że należy zachować ostrożność i wyłączyć tylko te procesy, które nie spowodują problemów z systemem. Więcej na temat aplikacji znajdziecie TUTAJ.
 

 

Konta, aktualizacja oprogramowania

 
Pozbądź się kont, których nie używasz, a pobieranie aktualizacji ustaw na ręczne.
 

Przeglądarka internetowa

 
Korzystanie z Internetu to dla mnie nieodzowna część użytkowania smartfonu. Mimo, iż przyzwyczaiłem się do Chrome’a i w użytkowaniu jest on świetny, to jednak w zauważalny sposób pożera RAM i procenty baterii. Samsung Internet jest lżejszy i pozwala na zdecydowanie dłuższy czas pracy.
 

Narzędzia do gier

 
Game Launcher i Game Optimizing Service to świetne programy dzięki, którym nawet Pokemon Go nie pożera mi aż tak bardzo akumulatora.
 
Na koniec jeszcze raz zaznaczę, że żadne z tych ustawień nie umniejsza mojemu urządzeniu „smartfonowości”. Nie ma żadnych spowolnień, problemów ani gorszej jakości użytkowania. No dobra, ale jakie uzyskałem rezultaty i czy warto zawracać sobie tym głowę? Możecie to ocenić na poniższym zrzucie ekranu. Mój SOT zwiększył się o ponad półtorej godziny, przy jednoczesnym wzroście liczby godzin zasilania baterią.
 

 
Dla porównania przed zmianą ustawień osiągałem wyniki znacznie gorsze. Możecie je zobaczyć TUTAJ. Było to zazwyczaj około 6 godzin SOT, maksimum 6:40.

Sprawdź najnowsze wpisy