[Poradnik] Wydłuż czas pracy na Galaxy S7 i S8, mnie się to udało

mm Adam Lulek Artykuły 2017-05-05

Na początku zaznaczę, że dla większości z Was poradnik ten może okazać się banalny, błahy i prosty. Jednak istnieje duża liczba użytkowników, którzy nie potrafią wyszukać i wybrać opcji, które mogłyby poprawić czas pracy na jednym ładowaniu urządzenia. Dodam, że zastosowane przeze mnie wszystkie poniższe sposoby nie spowolniły ani nie odjęły mojemu Galaxy S8+ cech charakterystycznych dla smartfonu. Piszę to, ponieważ zapewne pojawią się osoby, które stwierdzą, że najlepiej wszystko wyłączyć albo przesiąść się na Nokię 3310. Nie zgadzam się, jeśli z czegoś w ogóle nie korzystam, to po co ma to zaśmiecać mój telefon i pobierać dane i energię w tle?
 
Na początek warto przeanalizować wszystkie ustawienia pod kątem swoich potrzeb.
 

Połączenia

 
Tutaj warto dostosować do swoich potrzeb:
 

  • Lokalizację – ustawiłem dużą dokładność, gdyż jest mi to niezbędne
  • NFC i płatności -, nie używam, wyłączone
  • Bluetooth – można wyłączyć, ja korzystam ze względu na podłączony Gear S3
  • Licznik danych > oszczędzanie danych – bardzo ważne ustawienie, które pozwala ograniczyć pracę aplikacji w tle. Oczywiście pozwoliłem 24 programom na zignorowanie tej opcji, tak aby pojawiały mi się powiadomienia z Messengera, Snapchata czy Hangouts.


 

Powiadomienia

 
Warto wybrać, którym aplikacjom zabronić wysyłania powiadomień przez co nie będą zjadały baterii.
 

 

Zaawansowane funkcje

 
Co kto lubi, ale ja gestów w smartfonie nie używam, więc prawie wszystkie wyłączyłem. Zobaczcie na moje zrzuty ekranu.
 

 

Konserwacja urządzenia

 
Tu będzie nas interesowała bateria. Warto wybrać opcję dostosuj. U mnie wygląda to jak na załączonym obrazku. Jeżeli nie jest Wam potrzebne do szczęścia Always On Display to je wyłączcie. Ja poszedłem na kompromis – ustawiłem tę opcję aktywną w godzinach 8:00-23:00.
 

 

Aplikacje

 
Wyłączcie lub odinstalujcie aplikacje z których nie korzystacie. U mnie w pierwszej kolejności wyleciała najgorsza apka na świecie – Facebook. Korzystam z tego portalu tylko przez przeglądarkę. Dodatkowo usunąłem kilka innych zbędnych dla mnie programów jak np. Gmail.
 

Package Disabler Pro

 
Niestety części aplikacji lub zbędnych procesów nie da się usunąć lub wyłączyć dlatego warto skorzystać z tego programu. Ostrzegam jednak, że należy zachować ostrożność i wyłączyć tylko te procesy, które nie spowodują problemów z systemem. Więcej na temat aplikacji znajdziecie TUTAJ.
 

 

Konta, aktualizacja oprogramowania

 
Pozbądź się kont, których nie używasz, a pobieranie aktualizacji ustaw na ręczne.
 

Przeglądarka internetowa

 
Korzystanie z Internetu to dla mnie nieodzowna część użytkowania smartfonu. Mimo, iż przyzwyczaiłem się do Chrome’a i w użytkowaniu jest on świetny, to jednak w zauważalny sposób pożera RAM i procenty baterii. Samsung Internet jest lżejszy i pozwala na zdecydowanie dłuższy czas pracy.
 

Narzędzia do gier

 
Game Launcher i Game Optimizing Service to świetne programy dzięki, którym nawet Pokemon Go nie pożera mi aż tak bardzo akumulatora.
 
Na koniec jeszcze raz zaznaczę, że żadne z tych ustawień nie umniejsza mojemu urządzeniu „smartfonowości”. Nie ma żadnych spowolnień, problemów ani gorszej jakości użytkowania. No dobra, ale jakie uzyskałem rezultaty i czy warto zawracać sobie tym głowę? Możecie to ocenić na poniższym zrzucie ekranu. Mój SOT zwiększył się o ponad półtorej godziny, przy jednoczesnym wzroście liczby godzin zasilania baterią.
 

 
Dla porównania przed zmianą ustawień osiągałem wyniki znacznie gorsze. Możecie je zobaczyć TUTAJ. Było to zazwyczaj około 6 godzin SOT, maksimum 6:40. • Paweł Sieradz

  Szczerze. Nic nie daje zmiana rozdzielczości 2k+ na full hd +. Natomiast najważniejsze dla baterii jest oszczędzanie danych w liczniku danych. Przetestowałem i jest znacząca poprawa. Facebooka nie wyłączyłem, ale włączyłem w oszczędzaniu danych i w samym facebooku również funkcję oszczędzanie danych i również pomogło. Teraz telefon trzyma mi 1,5 dnia.

 • Michal

  Wszystko fajnie ale nie po to kupuję flagowca aby go kastrować i wyłączać wszystkie funkcje. Tak wiem połowa jest mi zbędna ale prawdziwy gadżeciarz musi to mieć włączone 🙂

 • Wojciech Pitra

  Wszystko fajnie i pięknie ale dlaczego do mierzenia baterii używasz autorze SOT? To jest całkowicie nie miarodajna metoda. Mogę Ci na S7 wykręcić SOT 24h+ i o czym to będzie świadczyło? O niczym.

  • luk_morphos

   Jakaś inna propozycja przedstawienia długości działania telefonu w zależności od ustawień?
   ps. i nie, nie wykręcisz 24 godz SOT na S7

   • Meretycz

    Nawet przy minimalnej jasności i prostej aplikacji z ciemnym motywem zostawione i samopas na włączonym ekranie?

   • Wojciech Pitra

    Zakład?

    • luk_morphos

     Krytykujesz autora za jego metodę badania czasu pracy na baterii, ale sam nie proponujesz niczego sensowniejszego. Dlatego zamiast bezsensownych zakładów wolałbym, żebyś odpowiedział na moje pytanie, bo to wniosłoby coś do dyskusji, a chyba o to tutaj chodzi?

     • Wojciech Pitra

      Ok spoko, podnoszę rękawicę, jeżeli ktoś miał by sprawdzić czy wprowadzone ustawienia faktycznie pomagają oszczędzać energię to powinien sprawdzić to w powtarzalny sposób – a wiadomo, że takie warunki ciężko jest uzyskać. SOT to jest ScreenOn Time – czyli czas w jakim pracuje wyświetlacz, niby jak to ma wskazać że wyłączenie GPS czy zmiana ustawień usypiania aplikacji cokolwiek zmieniło? Wystarczy, że pierwszą próbę autor przeprowadzi w słoneczny dzień, a drugą w pochmurny i wynik będzie inny nie dlatego, że wprowadził jakieś ustawienia, ale dlatego, że ekran inaczej działał. A telefony? Jednego dnia odbierze i wykona łącznie 15 telefonów, drugiego 3 – wynik znowu będzie inny. SOT nigdy nie był i nie będzie jakimkolwiek miarodajnym wskaźnikiem wytrzymałości akumulatora w telefonie. Poza tym – uda mi się uzyskać ponad 24h SOT na S7 bez najmniejszego problemu – ale jak niby miał bym Ci to udowodnić? Screenshot? Powiesz ze photoshop, nakręcę wideo – powiesz że obrazek na telefonie, kliknę w telefonie – coś wymyślisz. Nieprzekonanych nie przekonasz, raz już to udowadniałem na poprzednim telefonie One Plus X – bez poblemu SOT przekroczył 15h – dalej mi się nie chciało bawić.

      Wracając – pytasz mnie o metodę – nie ma takiej. Dla każdego będzie działało co innego, jak ktoś katuje w gry na telefonie to jemu takie ustawienia nic nie pomogą, jak ktoś ma wyłączone wszystkie BT, GPS itd – tez nie poczuje wielkiej zmiany. Faktem jest, że akumulatory w telefonie nie rozwijają się praktycznie od wielu lat i cały czas jesteśmy uzależnieni od ładowarek czy powerbanków, tego nie zmienisz dopóki producentom będzie się opłacało eksploatowanie przestarzałych technologii.

      I nadal będę krytykował autora za metodologię – bo niczego nie dowodzi, swoje dowody autor opiera na tym jak długo ekran mu świecił – a to jest zależne od wielu zmiennych, których autor nie wyeliminował bo się tego zrobić nie da.

      Jedyna metoda – włożyć do telefonu nową kartę sim, numer nie znany nikomu. Telefon zostaje w domu, jasność ekranu STAŁA – bez używania czujnika, reszta – ustawienia fabryczne. Trzy telefony po 5 minut w ciągu 12 godzin, wyłączony BT i GPS, WiFi, 10 minut katowanie w grę. 10 smsów. 5 maili. I po 12 godzinach patrzy ile mu akku zostało.

      Teraz zmienia ustawienia na swoje zgodnie z poradnikiem jaki napisał – ładuje telefon do pełni i znowu to samo co wyżej, w tych samych godzinach. To jest metodologia jakaś, ściśle wg. reguł.

      Mam nadzieję, że to cokolwiek wniosło do dyskusji. 😛

 • Kamil Adamczyk

  Game Launcher i Game Optimizing Service to jakieś apki dedykowane do s7, s8? Chciał bym sprawdzić czy rzeczywiście coś pomoże a posiadam Galaxy S5 i szperajac w marketach pod tymi tytułami wyskoczyły mi tylko jakies pseudo apki niewiadomego pochodzenia… Jakaś apka tego typu godna polecenia do S5?

 • Green Turtle

  Po ograniczeniu taktowania procesora na S7 czuć spowolnienia (telefon często działa po prostu wolniej).

 • ja mam teraz tak:
  telefon 1:09h
  ekran 3:37h
  gsm radio: 32:43h
  wifi aktywne: 21:55h
  stan wybudzenia: 2:26h

  Mam jeszcze 17% baterii więc rano jak bedę we firmie to akurat podłącze do ładowania.
  Używam AoD od godz 23 do 6rano, mam ciemny motyw, powłączane wszystkie synchronizacje, ale poblokowane zbędne apki. ne mogę włączyc trybu oszczędzania bo mam już ekran ręcznie ustawiony w rozdzielczości HD

 • Marian Szewczyk

  Hehe czyli jednak nie jest tak dobrze z tą baterią jak fanatycy samsunga mówią. Kompromisy żeby 1 dzień na baterii wytrzymał telefon za 3.5K. Najs

  • Maxik

   Ale jakie kompromisy? Telefon spokojnie wytrzymuje 1 dzień na baterii a nawet i dłużej. Przecież było napisane że​ z wszystkimi wodotryskami, Panu Adamowi S8+ wyciągał SoT ponad 6h … A w/w zabiega pokazuje tylko że można z baterii wycisnąć jeszcze więcej wyłączając to z czego się nie korzysta …

   • Marian Szewczyk

    „Ale jakie kompromisy? Telefon spokojnie wytrzymuje 1 dzień na baterii a nawet i dłużej.”
    1 dzień. I to mam dostać w telefonie za 3.5k?
    Ten złom powinien 3 dni działać!

    • Tzn że dla Ciebie kompromis to jest wyłączona funkcja w telefonie z której nie korzystasz?

     • Marian Szewczyk

      Jak nie korzysta ze smartfona to niech kupi nokię 3310 (już jest!)

     • Rozumiem że aby nazywać się osobą która korzysta ze smartfona to muszę korzystać z każdej funkcji która jest zawarta w smartfonie?

     • Marian Szewczyk

      Nie no możesz tylko dzwonić XD tylko po co ci smartfon wtedy? Dla szpanu?

     • Nawet na upartego gdybym wyłączył wszystkie rzeczy o których wspomina autor to co, przecież mogę przeglądać internet, z gestów nie korzystam, mogę oglądać filmy, słuchać muzyki, odbierać i wysyłac poczte, dzwonić, smsowac, grać w gry, używać aplikacji, pobierać pliki, moge robić praktycznie wszystko, a Ty polecasz mi Nokie 3310

     • Meretycz

      On Ci już nie odpowie….

   • Mówisz o samsungu ale jednocześnie nie wymieniasz innych modeli do porównaniu więc?

 • mico11

  A jasność ekranu na ile?

  • Auto. Wskaźnik ustawiony mniej więcej w połowie.

   • luk_morphos

    Jak auto, to po co informacja o ustawionym wskaźniku?:)

 • Svistu

  Od siebie dodam, że zastosowanie czarnego motywu w Galaxy S7 i S8 również może pomóc skoro amoled jest łagodny dla baterii przy wyświetlaniu czerni 🙂

 • Jumperone

  Czyli „wyłącz połowę funkcji twojego telefonu żeby bateria jako tako trzymała” 🙂

  • Zacytuję się: Dodam, że zastosowane przeze mnie wszystkie poniższe sposoby nie spowolniły ani nie odjęły mojemu Galaxy S8+ cech charakterystycznych dla smartfonu. Piszę to, ponieważ zapewne pojawią się osoby, które stwierdzą, że najlepiej wszystko wyłączyć albo przesiąść się na Nokię 3310. Nie zgadzam się, jeśli z czegoś w ogóle nie korzystam, to po co ma to zaśmiecać mój telefon i pobierać dane i energię w tle? Na koniec jeszcze raz zaznaczę, że żadne z tych ustawień nie umniejsza mojemu urządzeniu „smartfonowości”. Nie ma żadnych spowolnień, problemów ani gorszej jakości użytkowania.
   Sumując: dla mnie to żadne funkcje, a zbędne pożeracze energii.

   • Jumperone

    Jak kto woli, niektórym nadal wystarczają stare nokie bez bajerów 😉

  • Aviczi

   Jako tako? Hościu wiesz co to znaczy mieć ponad 8 godzin SOT? Aha właśnie udowodniłeś, że nie wiesz. Gdybyś miał srajfona to byś dopiero zobaczył co znaczy słaba bateria

   • Flynn

    On bardzo niewiele wie.

    • Jumperone

     O pan obrońca najwspanialszego samsunga znów się zjawił 😀

    • Meretycz

     Ale tu akurat wie

     • Flynn

      Jasne

     • Meretycz

      Mam około 10SOT bez wyłączania funkcji na modelu ze średniej półki a o tym on pisał. Więc się zgadza.

     • Flynn

      Używasz codziennie wszystkich funkcji? Bo ja większość wywalam, jak się nie da blokuję, bo do niczego nie są mi potrzebne. Mam tylko to z czego korzystam.

     • Meretycz

      A co to ma do tego co napisałem albo co on napisał?

     • Flynn

      Odbijasz piłeczkę, nie potrafisz konstruktywnie odpowiedzieć.

     • Meretycz

      Bo nie widzę sensu.

     • Flynn

      Dla Ciebie jest sens kupić tańszy telefon, bo dłużej trzyma bateria. A mi się podoba S8, nawet gdybym go musiał ładować dwa razy dziennie.

   • Jumperone

    Odpisuję ci właśnie z iPhona, pozdrawiam 😉

   • Meretycz

    Ja wiem. Wiem też, że nie trzeba do tego pilnować się z uruchomionym i modułami.

 • haVoc vulTure

  Smutne, 8 i pol godziny dziennie z nosem w telefonie. Chore czasy.

  • mico11

   Dokładnie, zmarnowane życie

  • Flynn

   Dodaj 8h z nosem w kompie w robocie.

 • TomekZ

  Jak wydłużyć czas pracy ? Kupić MOTO Z PLAY.

  • Marian Szewczyk

   Widziałem dzisiaj w sklepie. Okropieństwo. Wolałbym z różowym iphonem chodzić niż tym paskudem.

   • luk_morphos

    Różowy iphone? W takim razie Moto Z Play faktycznie może nie być w Twoim guście:)

   • TomekZ

    Wolę Moto Z Play niż codzienne ładować iPhone, który wyłączy mi się jak temperatura spadnie poniżej zera.

    • mat

     Mózg ci się wyłącza.

  • jendrush

   Mi to się podoba rozwiązanie z Power Pack Moto Mod. Nie pogrubia zbytnio telefonu, może w zasadzie za pokrowiec służyć. Do tego fajnie, że komunikuje się z telefonem i możemy ustawić by bateria w telefonie ładowała się do 80% by zwiększyć jej żywotność. Pomijając też kwestię ceny to można mieć drugie takie ustrojstwo i w razie potrzeby podmienić, jest to praktyczniejsze niż jakikolwiek power bank.

   • haVoc vulTure

    Mozna dowolnie ustawic od ilu i do ilu procent ma sie ladowac? Dzieki.

    • jendrush

     Nie posiadam akurat tego sprzętu, ale o nim czytałem. Z tego co znalazłem to jest jedynie ustawienie do ilu chce się ładować – 80%, albo 100%.

 • Maxik

  Bardzo fajny artykuł Panie Adamie!
  Swoją drogą … jak sprawuje się Galaxy S8+? 🙂 Dziś idę tego samsunga „pomacać” do media bo nie wiem czy dobrze leży w dłoni itp., ale wiadomo, dodatkowe info nie zaszkodzi.

  • Dziękuję. S8+ sprawuje się świetnie, za żadne skarby nie chciałbym wrócić do S7 Edge. Wrażenia z użytkowania kosmiczne. Zachęcam do przeczytania moich wrażeń na temat S8+. Link znajduje się w przedostatniej linijce powyższego artykułu 🙂

   • Pepe

    A takie pytanie :
    zasięg bluetooth z gear 3, podobno słabiej niż z s7 ?

    • Dobre pytanie i niestety to prawda. Zdziwiło mnie to, ale niestety to fakt. Gdy mój S7 Edge leżał w pokoju, a szedłem z Gearem S3 do kuchni, to bez problemu połączenie trwało. Przy S8+ i Gear S3 jest ono w tej samej sytuacji często zrywane 🙁

     • jendrush

      Hmmm… To bym bardziej dziwne, gdyż można by się spodziewać lepszych parametrów po nowym BT.

 • Linkyop

  Pogratulować SOT’u! 😀

  • Patryk PowerUser

   Zazdroszczę. Katując iPhone 7 z WiFi, 30% jasności ekranu i z wyłączoną lokalizcją i LTE robię może połowę tyle. Inna sprawa, że nie włączam oszczędzania energii. Na szczycie listy aplikacji zżerających baterię jest Facebook rzecz jasna. 🙂

   • luk_morphos

    Jak sprawdzić SOT na iphone?

    • Patryk PowerUser

     Ustawienia -> Bateria i na samym końcu masz „Czas od ostatniego pełnego naładowania”. Wartość „Użycie”.

     • luk_morphos

      Dzięki, kiedyś pytałem kogoś z iphone o ten parametr i nie wiedział gdzie tego szukać. Pozdrawiam

 • Denis

  Fajny artykuł… wreszcie 🙂

  • A dziękuję 🙂

   • Paweł

    Ale masz fajne to zdjęcie!