Google nie ma w zwyczaju szokować użytkowników poszczególnych swoich usług czy też programów wielkimi zmianami. Nie raz przekonaliśmy się, że wprowadzenie nowej szaty graficznej YouTube’a wiąże się z falą nieprzychylnych komentarzy. Oczywiście zmiany są potrzebne, więc Amerykanie postanowili skupić się na drobnych aktualizacjach, ale częstych. Ma to niewątpliwie jeszcze jedną zaletę – łatwiejsze i szybsze wykrycie błędów. Mimo wszystko od bardzo dawna Google Earth się nie zmieniało i do niedawna wyglądało już po prostu staro. To się jednak zmieniło.

Amerykanie oficjalnie zaprezentowali nową wersję… Ziemi. Nowości jest naprawdę wiele, ale przede wszystkim poprawiono wygląd, wszelkie animacje i optymalizację. Integracja z innymi usługami jest widoczna nie tylko poprzez Material Design, ale chociażby poprzez „Moje miejsca” znane z Map Google.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Przyjrzyjmy się nowościom. Google wprowadziło wiele nowych trybów, ale zacznijmy od odświeżonego 3D. Wiele miejsc na świecie możemy obejrzeć dokładnie w trzecim wymiarze, ale jeśli szukacie swojego bloku to zobaczycie jedynie swego rodzaju rzut izometryczny wygenerowany na bazie obrazu 2D z satelity. Mimo wszystko wiele polskich miast możemy obejrzeć w świetnej jakości. Musicie jedynie uzbroić się w cierpliwość. Ładowanie poszczególnych tekstur trwa długo i nie róbcie tego na limitowanym łączu internetowym.

Największą nowością jest Voyager, w polskim wydaniu Odkrywca. Ponad 50 miejsc na świecie zostało bardzo dokładnie opisanych i okraszonych różnymi materiałami multimedialnymi mającymi nas zainteresować. Fani zwiedzania świata z pewnością się wciągną. Jeśli nie wiecie gdzie wirtualnie się wybrać to pojawia się „kostka”, która wylosuje za nas interesujące miejsce od razu z kartami opisującymi daną lokalizację. Google Earth niejako łączy się z Mapami, więc szybkie przejście z widoku satelitarnego do Street View jest czymś naturalnym. Oczywiście chciałoby się, żeby Polska została ponownie sfotografowana, gdyż wiele popularnych miejsc oglądamy sprzed kilku, jak nie kilkunastu lat.

Jak przeglądać Ziemię? Odświeżona usługa Amerykanów dostępna jest z poziomu przeglądarki: Klik! Niestety, wymagany jest Chrome lub program bazujący na silniku Chromium. Oczywiście można również korzystać z Google Earth na urządzeniach z Androidem. W tym wypadku wystarczy pobrać aplikację ze sklepu Play: Klik! Tak, usługa jest niejako zamykana tylko dla platformy giganta z Mountain View. Nie wiadomo, czy konkurencja będzie mogła korzystać kiedykolwiek z nowego wydania Google Earth czy też natywne wsparcie właśnie zostało zakończone.

 

źródło: Google
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.