Gotowi na kolejny smartfon Huawei? Na stronie producenta pojawiło się właśnie urządzenie, które może stać się hitem z trzech powodów. Pierwszy z nich to niska cena, drugi z nich to świetnie oferty u operatorów, a trzeci lepsze parametry od poprzednika. Cóż to może być?

Huawei Y5 II 2017

Tak, to kolejny smartfon na rynku, w którego nazwie znajdujemy rok wydania. Przecież nikt nie może się pogubić wśród dziesiątków nazw… Przechodząc jednak do samego smartfonu. Oferuje on przyzwoite parametry i sądząc po cenie poprzedniego modelu, powinniśmy być mile zaskoczeni. Już teraz warto powiedzieć, że nie jest to urządzenie dla wymagających użytkowników. Raczej dla niedzielnych konsumentów pogody i skrzynki mailowej.

Nie oznacza to jednak, że jest źle

Na pokładzie znajduje się czterordzeniowa, 64-bitowa jednostka MediaTek MT6737T taktowana zegarami w zakresie 1.1-1.4 GHz. Układem graficznym jest Mali T720. Całości towarzyszy 2 GB RAM. Mając już za sobą podzespoły odpowiadające za wydajność, warto zając się ekranem. 5-calowy wyświetlacz Huawei Y5 II 2017 ukaże obraz o rozdzielczości HD, czyli 1280 x 720 pikseli. To mało, lecz przy takiej wielkości ekranu wartość ta jest akceptowalna, a w dodatku pozwala zaoszczędzić cenne procenty baterii.

O akumulator jednak martwić się nie powinniśmy. Producent zdecydował się na pojemność 3000 mAh. Również 16 GB pamięci wewnętrznej nie powinno stanowić problemy, gdyż dla potrzebujących większej ilości przestrzeni przewidziano slot na kartę pamięci aż do 128 GB.

Jest nawet szerokokątny aparat

Dokładnie jest to kamerka selfie, która oferuje kąt widzenia 84 stopni i rozdzielczość 5 megapikseli. Aparat główny cechuje się 8-megapikselową matrycą f/2.0 z podwójną diodą doświetlającą LED.

Co jeszcze? Dual SIM, Android 6.0 Marshmallow z nakładką EMUI 4.1 oraz konfigurowalny przycisk fizyczny. Bardzo podoba mi się, że producent umieszcza takie rozwiązanie również w swoich tańszych modelach. Jest to całkiem wygodne i przydaje się, jeśli chcemy mieć konkretną akcję bądź też aplikację pod ręką. Klik, gotowe.

Cena?

Na razie nieznana. Podobnie, jak data premiery. Wkrótce jednak powinniśmy poznać odpowiedzi i na te pytania. Huawei Y5 II 2017 pojawi się na rynku w kilka kolorach: białym, różowym, złotym, szarym oraz niebieskim. Myślę, że u operatorów komórkowych może być ono dostępne już od złotówki. Cena w sklepach powinna oscylować w okolicach 600 złotych. Jest lepiej niż w przypadku poprzednika, dodatkowy 1 GB RAM z pewnością okaże się pomocny i przydatny, by operacjach na większej ilości aplikacji.

źródło: Huawei

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.