Samsung Galaxy Note 8 – pierwszy schemat i specyfikacja w Sieci

Artykuły

Kurz już nieco opadł po aferze z Galaxy Note 7, lecz jeszcze jesteśmy przed oficjalną zapowiedzią Galaxy S8, a już w Sieci pojawia się schemat kolejnego phabletu ze stajni Samsunga. Linia Galaxy Note będzie oczywiście cały czas kontynuowana. Najświeższe wieści sugerują jednak, że będzie to seria dla bardzo zamożnych klientów.

Schemat

Do premiery pozostało jeszcze sporo czasu. Pierwszy schemat możemy oglądać już teraz. Co widzimy? Przede wszystkim dużą, prostokątną bryłę. W Galaxy S8 postawiono na zminimalizowane ramki, usunięto przycisk Home, a przestrzenie nad i pod ekranem zostały mocno odchudzone. Galaxy Note 8 będzie prezentować podobne rozwiązanie. Są jednak pewne różnice. Przede wszystkim grill umieszczony pod wyświetlaczem. Cóż tam się może kryć? Głośnik stereo? Również na górnej oraz dolnej krawędzi widzimy perforacje w obudowie, które na razie pozostają zagadką. Nie mogło zabraknąć miejsca dla rysika S Pen.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Ogromny wyświetlacz

Samsung Galaxy S8 pojawi się na rynku w dwóch wersjach. Podstawowej oraz z „plusem”. Odpowiednio zaoferują one przekątną ekranu wynoszącą 5,8 i 6,2 cala. Dla przypomnienia Galaxy Note 7 cechował się 5,7-calowym wyświetlaczem. Nowa generacja powinna przynieść zatem zmiany. Koreański producent zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też plotki mówią o jeszcze większych rozmiarach ekranu. Samsung Galaxy Note 8 ukaże obraz na 6,4 calach w rozdzielczości QHD+ bądź nawet 4K. Ekran zostanie wykonany w technologii AMOLED.

Specyfikacja techniczna robi jeszcze większe wrażenie

Po raz kolejny przypomnę, że do premiery pozostało jeszcze wiele czasu, a to są tylko przecieki. Warto zatem podejść do nich z przymrużeniem oka. Galaxy Note 8 ma zostać wyposażony w 6 GB RAM, co oznacza, że Samsung skusi się jednak w tym roku na większą ilość pamięci. Jednostką napędzającą będzie Snapdragon 835 oraz Exynos „9XXX”. Czy jest to procesor, którego jeszcze nie znamy, czy też mowa tutaj o modelu 8895, czyli identycznym, jak ten znajdujący się w Galaxy S8 nie wiadomo.

Pamięć wewnętrzna urządzenia to aż 256 GB. Można się jeszcze spodziewać slotu na kartę pamięci microSD. W kwestii złącz z pewnością pojawi się USB C, schemat pokazuje też Jacka 3.5mm, choć część producentów powoli odchodzi od tej drogi.

Trzeba zwrócić uwagę na fizyczne przyciski, którzy jest „za dużo”. Na lewym boku znajdują się trzy – jeden służący zapewne do blokady, a dwa pozostałe odpowiadają za poziom głośności. Prawy bok został jednak wyposażony w jeszcze dwa. Jeden z nich może być przeznaczony dla asystenta głosowego Bixby, który zadebiutuje wraz z tegoroczną linią Galaxy S. Drugi jednak daje pole naszej kreatywności. Spust migawki? Konfigurowalny przycisk z gatunku „action”?

Cena

Jeśli ceny Samsunga Galaxy S8 podane przez Evana Blassa okażą się prawdziwe, możemy się spodziewać, że za Galaxy Note 8 zapłacimy jeszcze więcej. Kwota może sięgnąć nawet 1000 euro. Nie zdziwiłbym się, gdyby tak się stało. Apple prawdopodobnie też podniesie ceny najnowszego iPhone’a.

źródło: Android Headlines


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x