Poznajcie Eye – etui do iPhone’a z własnym Androidem

Adrian Celej Android 2017-03-15

Każdy posiadacz iPhone’ może poszczycić się ogromnym wyborem etui. Ekskluzywne, ochronne, z wbudowaną baterią, w kształcie pistoletu, czy z dodatkową pamięcią – to nie problem dla bardzo kreatywnych producentów. Tym razem w serwisie Kickstarter zadebiutowało coś, co leczy poważną wadę  iPhone’a – brak Androida 😉

Oczywiście jest to żart, ale samo urządzenie trzeba traktować jak najbardziej poważnie. Wspomniane etui to nic innego jak drugi telefon z własnym wyświetlaczem oraz modułami łączności. Wygląda to… jak brzydka i niechciana siostra YotaPhone. Na froncie etui  znajdziemy wyświetlacz 5″ FullHD w technologii AMOLED z funkcją Always On Display. Tak, to właśnie brak takich wyświetlaczy jest częstym zarzutem w stronę Apple. Czy jednak ekran nie uszkodzi się za łatwo? W tym wypadku nie możemy położyć telefonu wyświetlaczem do góry, ale ktoś rozwiązał ten problem. Dodatkowy ekran znajduje się w zagłębieniu, dzięki czemu nie ma kontaktu z podłożem.

Co w środku?

Wewnątrz znajduje się procesor MediaTek Helio P20 wspierany przez 3 GB RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Całość kontroluje Android 7.1, który ma być aktualizowany przez 2 lata. Nie mogło zabraknąć slotu na 2 karty SIM, co razem z iPhone’em daje nam Triple SIM. Eye ma również slot na karty microSD. Deklarowana jest obsługa nośników do 256 GB. Transfer danych „między telefonami” będzie możliwy z poziomu specjalnej aplikacji. Zaskakująca jest szybkość przenoszenia plików – 130 MB/s. Co z zasilaniem? Etui posiada własną baterię 2800 mAh, która może również ładować baterię iPhone’a.

Jakie to braki iPhone’a punktuje Eye? Otóż etui zostało wyposażone w funkcję bezprzewodowego ładowania. Nie zabrakło własnego modułu NFC, który nie ma żadnych ograniczeń. Nie musicie już używać przejściówek, w pokrowcu znajduje się gniazdo jack 3,5 mm. Całość dopełnia dioda podczerwieni, której możecie użyć jako pilota do różnego typu sprzętu RTV.

Eye nie ma też własnego aparatu, lecz żaden telefon nie zrobi tak dobrego zdjęcia z przedniej kamerki. Dlaczego? Otóż etui potrafi wykorzystać główny aparat iPhone’a jako przednią kamerkę. Zasada działania jest prosta, pokrowiec dubluje ekran iPhone’a.

Kampania chwyciła, do chwili obecnej zebrano 218 tysięcy dolarów, przy czym autorzy potrzebowali jedynie 95 tysięcy. Zostały ustawione progi, po których projekt będzie wzbogacany o nowe funkcje. Wymienić można funkcję power banku, Dual Boot z Ubuntu, wodoszczelność, a nawet Triple Boot z Windows 10 Mobile. Ostatnia opcja akurat nie wydaje się realna z powodu polityki Microsoftu.

Ceny

Eye pasuje do iPhone’ów od 6 do 7, również do wersji Plus. Dostępne będą dwie wersje kolorystyczne – biała i czarna. Urządzenie zostało wycenione na 95 dolarów (385 zł) za wersję podstawową, oraz 129 dolarów (523 zł) za Eye 4G. Ceny dotyczą wspierających zbiórkę, po jej zakończeniu za podstawową wersję zapłacimy 189 dolarów lub 229 dolarów za 4G. Sprawa jest nieco podejrzana. Urządzenie jest zbudowane z solidnych komponentów, tymczasem ceny dla darczyńców są na poziomie budżetowca. Etui musiałoby być sprzedawane po kosztach, lub nawet ze stratą.

Pomimo wątpliwości muszę przyznać, że projekt jest naprawdę ambitny. Jeśli uda się wprowadzić go do sprzedaży, będzie to zabawny cios dla Apple na własnym podwórku.

Źródło: Kickstarter • Łukasz

  Ciekawy pomysł, o ile to w ogóle wystartuje.

 • DrDisqus

  Pomysł świetny i sam bym chętnie kupił. Chociaż już było jedno lub dwa rozwiązanie tego typu ogłaszane i zginęło. Tutaj jestem prawie pewien, że nigdy nie dojdzie do wysyłki ludziom… To dzisiaj plaga na ‚kickstarterach’ 🙁

 • Jumperone

  co ja patrze

 • OnDaReal

  Może jeszcze frytki do tego? Na kilometry całe śmierdzi oszustwem… Zdziwię się jeśli się pomylę.

 • Kaszak

  No nie wiem, pomysł wydaje się absurdalny. Skoro to w praktyce 2 telefony sklejone do siebie plecami, to pewnie będzie grube, nieporęczne i w sumie nie wiadomo po co. Pewnie chodzi o tego nieszczęsnego jacka xD

  • Adrian Celej

   Po to iPhone jest cienki, żeby go w etui wsadzić 😉