ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Mi6 – co już wiemy o tegorocznym flagowcu?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Artykuły

Rok temu na rynek trafił Xiaomi Mi5. Smartfon, który z pełną śmiałością stawał w szranki z największym konkurentem – Samsungiem Galaxy S7. Propozycja z Chin odznaczała się nie tylko świetnymi, topowymi podzespołami, ale również atrakcyjną ceną. Późniejsze miesiące zaowocowały w wydanie ulepszonej wersji Mi5 w postaci Mi5s. Teraz jednak czekamy na następcę. Co już o nim wiemy?

Xiaomi długo nam każe czekać na oficjalną prezentację modelu Mi6. Do tej pory wciąż musimy się opierać na przeciekach i składać to wszystko w całość. Zacznijmy zatem od designu urządzenia.

Niespodzianka.

Tak naprawdę nie wiemy, czego się spodziewać. Kilka miesięcy temu do Sieci trafiła grafika rzekomo przedstawiająca omawiany model. Jest to jednak render, więc warto do niego podejść z przymrużeniem oka.

Co może jednak ratować sytuację to pojawienie się szkiców. Na nich widzimy, że tuż pod ekranem zajmującym podobną przestrzeń, jak w Mi5 znajdą się przycisk fizyczny i być może dwa dotykowe klawisze.

Plotki nie mówią jednak o jednym wariancie, a dwóch. Xiaomi Mi6 ma być dostępny z płaskim ekranem i pojedynczym aparatem oraz w kombinacji dużego, obustronnie zakrzywionego wyświetlacza i podwójnej kamerki.

Parametry techniczne są łakomym kąskiem.

Po raz kolejny Xiaomi zamierza postawić na najlepsze podzespoły dostępne na rynku. Oczekujemy zatem obecności Snapdragona 835 na pokładzie. Ile RAMu? Wszystko zależy od wybranego wariantu. Mówi się, że podstawowa wersja z płaskim ekranem dostanie go 4 GB wraz z 32 GB pamięci wewnętrznej. Większy model, według najnowszych raportów, również ma oferować 4 GB, lecz w połączeniu z 64 GB przestrzenią dyskową.

A co z 6 GB RAM i 256 GB dysku? To się okaże na oficjalnej prezentacji.

Nie można również pominąć faktu, że swego czasu mówiło się o implementacji jednostki MediaTek Helio X30 w słabszej wersji urządzenia. Jest to jednak opcja mało prawdopodobna, gdyż do tej pory Xiaomi w swojej flagowej linii Mi stawiało na Snapdragony.

Ile tych wyświetlaczy będzie?

Xiaomi Mi6 wyposażony ma zostać w 5,15-calowy ekran o rozdzielczości Full HD. Będzie pokryty on szkłem 2,5D. Większy brat, Xiaomi Mi6 Plus ma już dostać wyświetlacz OLED QHD o przekątnej 5,7 cala i obustronnie zakrzywionych krawędziach.

Aparat fotograficzny – który sensor?

Do tej pory miał nim być IMX386. Najnowsze rewelacje podają jednak, że Xiaomi zastosuje Sony IMX400. Jest to najnowsza propozycja japońskiego producenta, który sam reklamuje nią swoje tegoroczne flagowce.

Czy zatem na pewno Sony podzieli się swoją kamerą z Xiaomi? I to na starcie, kiedy wchodzi ona na rynek?

Jak już wyżej wspominałem, Xiaomi Mi6 Plus może zostać wyposażony w podwójny aparat. Informacji niestety wciąż jest zbyt mało byśmy mogli mówić o konkretach.

Cena, premiera…

Prezentacja Xiaomi Mi6 odbyć się ma w przyszłym miesiącu. Być może będzie to 16 kwietnia, aczkolwiek to kolejne plotka, która jeszcze nie została potwierdzona przez producenta.

Analitycy mówią również o wyższych cenach niż w przypadku Mi5. Ostatnie kwoty, jakie się pojawiły dają jednak nadzieję, że nie będzie tak źle. Xiaomi Mi6 kosztować będzie od 289 dolarów, z kolei model Mi6 Plus od 360 dolarów.

To zaskakujące, jak mało jeszcze wiemy o Xiaomi Mi6. Nie przypominam sobie, by w przypadku poprzedniego modelu pozostawało tak wiele niewiadomych na krótko przed prezentacją. Miejmy jednak nadzieję, że ta niedługo otrzyma swój ostateczny termin i Mi6 zaskoczy nas niemniej niż Mi5.

źródło: własne, Gizmochina (1), (2)

Sprawdź najnowsze wpisy