iPhone 8 z ekranem i obszarem funkcyjnym – rewolucja w działaniu

2 minuty czytania
Komentarze

O tym, że Apple szykuje coś dużego na 10-lecie istnienia iPhone’a podejrzewamy już od dawna. Nowy model smartfonu ma wprowadzać rewolucję. To nie będzie tylko nieco lepsza 7-ka, która była jedynie ewolucją poprzednika. Wydane na 10. rocznicę urządzenie będzie robić efekt wow.

O iPhone 8 plotkuje się wiele. Pojawi się bezprzewodowe ładowanie, którego wciąż brakuje w produktach Giganta z Cupertino, a które konkurencja już dawno temu wprowadziła. Akumulator również ma zapewnić zadowalający hard userów czas pracy. Apple zdecyduje się też na zwiększenie ekranu. Do tej pory największe były wersje z Plusem – 5,5 cala. iPhone 8 powita nas 5,8-calowym wyświetlaczem wykonanym w technologii OLED z fabryk Samsung Display. Co więcej, tak duży ekran będzie upakowany w obudowę 4,7-calowego iPhone’a 7. Znikną grube ramki, które są już passe.

Przycisków fizycznych się nie przewiduje. Do wszelkiego działania ma być wykorzystywany ekran. Zostanie on podzielony na dwie części – główną, będącą wyświetlaczem treści oraz funkcyjną. W tej drugiej znajdzie się autorski skaner linii papilarnych umieszczony pod szkłem. Jest to projekt opracowany przez Apple, wygląda zatem na to, że producent nie zdecyduje się na skorzystanie z rozwiązań firm trzecich np. Synaptics.

Użytkownik deuxani postanowił podzielić się swoimi grafikami koncepcyjnymi na forum macrumors. Możemy na nich zobaczyć wizualizację działania nowej technologii, jaką Gigant z Cupertino zamierza wypuścić na rynek. W dolnej części ekranu wyświetlany będzie przycisk Home. Boki, podobne jak do tej pory będą puste.

Jest to zatem pole do popisu dla deweloperów, którzy wolny obszar mogą przeznaczyć dla przycisków funkcyjnych w swoich aplikacjach. Widziałbym tu podobne zastosowane do tego znajdującego się w najnowszym Macbooku Pro wyposażonego w panel dotykowy. Każdy program ze swoją własną paletą przycisków. To byłoby coś!

Powyższe grafiki to oczywiście pomysły designera. Istnieje jednak spore prawdopodobieństwo, że Apple w podobny sposób rozwiąże podział ekranu na dwie części. Według analityków, górna przestrzeń o przekątnej 5,15-cala pozostanie w proporcjach 16:9.

Odejście o przycisków fizycznych zdaje się być w tym roku modne. Samsung w najnowszym modelu zrobił to samo. Wideo z testowym egzemplarzem Galaxy S8 ukazuje gładką taflę szkła na froncie. Jeśli Apple pójdzie tym śladem, flagowe smartfony tych firm na rok 2017 będą bardzo podobne. Ta sama przekątna ekranu, wielkie zmiany względem poprzedników i nowości, które mają przyciągnąć klientów. Kto tym razem będzie no.1?

źródło: Macrumors

Motyw