Witamy Was na nowym portalu Android.com.pl!

Jakub Bereziewicz Artykuły 2017-02-09

Dawno nie było tu żadnych zmian. Poprzednia, niebieska szata graficzna wdrożona została pięć lat temu. Od tamtej chwili świat niezwykle się zmienił, a przede wszystkim zmienił się Internet. Przy projektowaniu poprzedniego portalu ruch mobile był marginalny, dlatego nie zakładaliśmy wersji mobilnej ani responsywnej. Od tamtej pory wszystko się zmieniło i na chwilę obecną ponad połowa z Was odwiedza nas na swoich smartfonach.

Dlatego też jako priorytet w projektowaniu nowego serwisu obraliśmy jego funkcjonalność i wygodę na wszelkich urządzeniach przenośnych. Wiele elementów, które nie mieszczą się na małych ekranach można przewijać w prawo/lewo za pomocą dotyku.

Nowy portal, nowe treści

Postawiliśmy na maksymalnie prosty podział treści. Na chwilę obecną z menu możecie wybierać pomiędzy: recenzje, poradniki, aplikacje, gry, android, tematy. Będziemy sukcesywnie zwiększać ilość treści autorskich pojawiających się na naszym portalu. Docelowo chcemy publikować codziennie jedną recenzję, jeden poradnik i jedno zestawienie gier/aplikacji. To kilkakrotnie więcej niż obecnie, dlatego w tym celu będziemy musieli uzupełnić nasz zespół redakcyjny – rekrutacja już wkrótce!

Ciekawym elementem w menu jest pozycja „Tematy„. Jeszcze nie wygląda ona idealnie wizualnie, ale już teraz możecie zapoznać się z jej funkcjonalnością. Pozwala na łatwy dostęp do interesujących Was treści w zależności od platformy, rodzaju sprzętu, marki, operatora czy wydarzenia, które Was interesuje.

Wkrótce w menu pojawią się również takie pozycje jak „Promocje” oraz „Technologia„. W pierwszej chcemy Wam codziennie dostarczać wiadomości o aktualnych zniżkach, promocjach i okazjach cenowych w Google Play, u operatorów komórkowych, w sieciach sprzedaży i w różnego typu sklepach typu Aliexpress czy GrearBest. Natomiast sekcja technologia to poszerzenie naszych horyzontów i zainteresowań. Android na chwilę obecną jest tak silnie związany z wszelkiego rodzaju nowymi technologiami, że pomijanie tego co na co dzień robi Facebook, Microsoft, Apple, jak zmienia się Internet, rynek bankowy, jak rozwijają się technologie takie jak VR czy IoT byłoby wielkim błędem. Także od lutego wchodząc na Android.com.pl będziecie wiedzieli nie tylko o wszystkim co dzieje się w świecie Androida, ale ogólnie w branży tech.

 

 

Budowa serwisu

Pod menu głównym znajdziecie najgorętsze tematy, tagi, które tymczasowo nazwaliśmy „na czasie„. Dzięki nim możecie szybko przejść do aktualności związanych z danym wątkiem. Jeśli macie propozycje co tam aktualnie powinniśmy dodać – piszcie w komentarzach!

Pod tym znajdują się dwa wyróżnione wpisy, a następnie trzy kolumny… zaraz, zaraz, na pewno trzy? Tak! Są trzy, a jeśli ich nie widzisz widocznie masz włączonego Adblocka. Kilka lat temu przyjęliśmy zasadę, że z szacunku do Was nigdy nie będziemy wyświetlać denerwujących reklam. Żadnych wyskakujących okienek, żadnych wideo z głosem włączających się bez pozwolenia. Konsekwentnie się tego trzymamy wyświetlając obecnie jedynie idealnie dopasowane, kontekstowe boksy AdSense. Jest to rozwiązanie tymczasowe trwające do uruchomienia pierwszej dedykowanej kampanii reklamowej. Będziemy bardzo selektywni w ich doborze – zgadzać się będziemy jedynie na idealnie dopasowane i piękne wizualnie kreacje. Tak by oglądanie boksu reklamowego było przyjemne, reklamowane produkty Was faktyczne interesowały, a całość harmonijnie ze sobą współgrała. Z tego miejsca więc uprzejmie prosimy Cię Drogi Czytelniku – dodaj nas do wyjątków w Adblocku.

Przewijając dalej w dół natrafimy na poziomo przecinające witrynę sekcje „Poradniki„, kolejne dwa wyróżnione wpisy oraz sekcję „Recenzje„. Dajcie nam znać w komentarzach jakie jeszcze sekcje chcielibyście zobaczyć? Zastanawiamy się nad sekcją dedykowaną grom i aplikacjom, programowaniu czy różnego typu ROMom jak MIUI czy Flyme.

Prosimy o cierpliwość

Mamy świadomość, że nie wszystko obecnie działa poprawnie. Chcemy jednak byście wiedzieli, że cały czas pracujemy nad poprawkami i na bieżąco je wdrażamy. Jeśli zauważysz jakiś błąd – będziemy wdzięczni za informacje w komentarzu, najlepiej wraz ze screenem i informacją o wersji przeglądarki. Jesteśmy dla Was, Wasz komfort i satysfakcja z używania Android.com.pl jest najważniejsza. Dlatego jeśli macie jakiś pomysł co moglibyśmy zmienić lub dodać dajcie nam znać! Twój głos ma znaczenie! Będziemy rozważali każdą z sugestii.
 • Daniel Kalinowski

  Matko… ale to jest wszystko nieczytelne i wielkie… masakra.

 • Nysdroid

  Może już poza konkursem i trochę dawno, ale skoro moglibyśmy mówić o optymalizacji, to czy byłaby możliwość przekonwertować każdego .jpg na .webp (inaczej, niż używając proxy). Z tego co wiem format ten obsługuje dziś każda przeglądarka z wyjątkiem Internet Explorera (nawet Safari).

 • H0Ly_bLaSt0R

  Tak jak już wielu przede mną pisało ten zielony pas na górze jest za gruby te recenzję, poradniki, aplikację itp. są niepotrzebne tutaj ponieważ mamy dokładnie to samo jak klikniemy 3 kreski. Fajnie by było jakby wasza strona „kolorowała” górę przeglądarki i dół, czyli przyciski nawigacyjne przeglądarki samsungowej tak jak to ma miejsce na innych stronach np.:
  https://uploads.disquscdn.com/images/41db718ecc3a5403758b1f043d71c1c246d6bccf280a71bc3f2aa75f3c8d8202.png
  A po przewijaniu w dół górny pasek ładnie się chowa, zachowując kolory:
  https://uploads.disquscdn.com/images/035df3fbe6db88dee78ec98c8a1b3fad248d4ce74ad1f24018bf2cc77cae6376.png
  Nie wiem jeszcze czemu czcionka w artykułach jest szara, wg mnie bardziej czytelnie by było jakby była czarna.

 • pepe444

  Jest poniedziałek, nie przywrócono czytelnej wersji strony, to co widać, to jest zgroza, pod każdym względem. Zero ergonomii, zero estetyki, marnotrawstwo miejsca, a przede wszystkim brak szacunku dla czytelnika. Zmusicie mnie, żebym kręcił kółkiem myszki jak wariat, bo na dole może są jakieś cuda, warte nadwerężenia nadgarstka? Takiego wała, panowie, zgodnie z obietnicą, strona robi wypad z moich ulubionych. Nie odczuję braku, bo większość prezentowanych tu „treści” to albo totalne badziewie dla gimbazy, albo wrzutki prosto zerżnięte z innych stron. Wchodziłem tu raczej dla zabicia czasu, ale jednak wchodziłem. Teraz już nie będę, gratuluję załodze 🙂

  • Lookso

   Paaaa! ?

 • LineageOs

  Przez ten zielony pas u góry, obejrzenie video na stronie graniczy z cudem, ma się ochotę roztrzaskać telefon. Zróbcie coś z tym.

 • LCD

  Ej u mnie po wyłączeniu blokowania reklam w Operze (ver. 43), w Adblock Plus i w Ghostery nadal są tylko 2 kolumny a podobno po takim zabiegu miały być 3.

 • Lookso

  To dorzucę swoje 5 groszy. Wersja mobilna bardzo mi się spodobała w porównaniu do tego, co było przedtem. Ale pierwsze co mi się rzuciło (niepotrzebnego) w oczy, to na górze panel udostępnień. Wystarczy jak będzie tylko na dole. Jak ktoś komuś chce coś polecić, to raczej coś sprawdzonego, po przeczytaniu artykułu, a nie przed ?
  https://uploads.disquscdn.com/images/f84b7ab2aefe74981eb525800a8cd7e987409d55b31999fa63ce1449397147c6.png

  To wyskakujące menu też dosyć drażni, bo często pojawia się zupełnie niepotrzebnie podczas zwykłego czytania artykułu. Także jest to do poprawy, bo zbyt szybko i za łatwo się wysuwa. Ewentualnie jak już ktoś wspomniał, mogłoby być na stałe przypięte u góry.

  Tuż przed napisaniem tego komentarza chciałem zjechać do komentarzy za pomocą tego czerwonego przycisku. Nie zadziałał, a próbowałem parę razy.

  Jak wygląda strona na PC, jeszcze nie widziałem ale na telefonie jest jak najbardziej na plus. Jak poprawicie rzeczy zgłoszone przez ludzi, to będzie miodzio ?

  Jak coś jeszcze wyłapię, to napiszę jeszcze ☺️

 • Dodałbym jeszcze kilka zmian (zauważyłem je po dłuższym czasie):
  Na pewno poprawcie wyszukiwanie, jest zdecydowanie za duże. Głównie czcionka, ale pole do wpisywania też nie jest najlepsze.
  Dodatkowo, skoro już tak bardzo chcecie iść w Material Design to dodajcie jakieś animacje (np. po wciśnięciu ikonki wyszukiwania niech to się rozwinie w stylu MD). To nie jest takie trudne, w Google znaleźć można wiele gotowych oraz ciekawych projektów.
  https://uploads.disquscdn.com/images/b8af4f5d4cea4272f1f0495e6d0c8c4476f7bbe6d46a23905fcadd679908074a.jpg
  https://uploads.disquscdn.com/images/c569809959d2cad1934e857457b82d22e3a902cf0e0b55fabfcbb2fd89ff7bbf.gif

 • Patryk

  https://uploads.disquscdn.com/images/49d2193f8bec46b3890b9587c563a81fabfd85cd0db0d6dedfab79c5d7cf9690.png

  Może by tak stronę zaszyfrować? Mamy rok 2017, HTTPS nie jest jakimś wielkim wyzwaniem. Możecie użyć np. Cloudflare albo Let’s Encrypt.

  • Nysdroid

   Zdecydowanie NIE. Strona nie mogłaby być wtedy kompresowana, np. przez Google czy Opere Turbo. Po co Ci szyfrować stronę, na której nie podajesz żadnych szczegółowych danych, a w sumie czytasz tekst? Wpierw to mogliby się zająć implementacją AMP, jeśli ktoś wolałby czytać po prostu lżejszą stronę albo po prostu optymalizacją.

 • pepe444

  Poczekam do poniedziałku i jeśli strona nie wróci do jakiegoś normalnego, czytelnego stanu, to papa, robi wyjazd z „ulubionych”, szkoda czasu i szkoda mi nadgarstka na przewijanie tej kolorowej taśmy, wypełnionej obrazkowym śmieciem.

 • jendrush

  Wersja mobilna wygląda fajnie, do poprawy koniecznie zielony pasek u góry. Wersja przeglądarkowa powinna mieć wg mnie możliwość wyboru ilości kolumn z newsami. Ja nie trawię niestety newsów obok siebie, to nie galeria. Jak można by sobie ustawiać to dał bym jedną kolumnę po prostu.

 • Dla mnie na minus, nawet reklamy się nie mieszczą na mobilnej wersji. Chcieliście dobrze, wyszło jak zwykle :/ mało czytelna strona dla mnie.

 • Mateusz Kostrzewa
 • Mateusz Kostrzewa

  Na komputerze wygląda to koszmarnie, poza tym teraz żeby nadrobić zaległości kółko myszy robi się czerwone od tego przesuwania w dół.
  Wielki minus z mojej strony.
  https://uploads.disquscdn.com/images/ad4cec8e37a999e74382d9027eb582cc99debb97e18cce1030ea7a71a6e2e9e5.jpg

 • kaer

  Berzewicz, ten layout to cholerny plagiat. Sprawa trafi na policje.

 • Antonio Facaldo

  Mnie to tylko nie pasuje te dwa rzędy kolumn z newsami, na PC powinno być przynajmniej 4, a najlepiej żeby każdy mógł sobie indywidualnie ustawić ile chce mieć.
  Np. chciałbym sobie wybrać moje ulubione działy np. fony, PC, gry. i żeby mi na głównej wyświetlało po 6 ostatnich newsów w układzie 3-3. Oddzielić kreską (zieloną) i kolejne 3-3 (razem 6 newsów) z kolejnego działu. W rogu każdej tej prostokątnej kolumny dać tytuł każdego działu.

 • cherrz

  Na minus ta wysuwająca się górna belka i to, że ucina tytuły tematów jak są zbyt długie.

 • Michal

  pod niektórymi tekstami nie da się napisać nic na disqusie. nie da sie po prostu nic zrobic, tak jak by przegladarka nie widziala disqusa. klikam w okno do pisania i nic

 • markowy

  Po pierwsze – brzydki zielony kolor.
  Po drugie – serwis niestety dużo mniej czytelny
  Po trzecie – windows też strzelił sobie w kolano pchając się na kafelki
  Po czwarte – szata fajna może jedynie na tablety, na komputery mało przyjazna

  Sorry android kropka com kropka peel, daliście ciała, pieniądze wyrzucone w błoto.
  Mam nadzieję, że się kiedyś z tego ogarniecie.

  • Mikołaj Zaremba

   Nie Wiem o Co Ci Chodzi 🙂
   Kolor Zielony Ewidentnie Nawiązuje do androida
   co mi się osobiście bardzo podoba
   Wszystko Jest Czytelne
   Kafelki Lubie Połączone Delikatnie z Material Design 😀
   Na Komputerze Wygląda Chyba najlepiej
   To tyle z mojej strony
   Pozdrawiam 😀

 • Wyśrodkujcie tekst w artykułach! Moje oczy… :C

 • Kamil

  Moim zdaniem ciekawie ale nie praktycznie 2 na 10 teraz jak wchodzę tu coś przeczytać to zaraz mam ochotę zamknąć stronę. Róbcie jakieś beta testy pytajcie ludzi o zdanie.

 • Nys

  Wygląd strony jest w porządku, bo jest w stylistyce Material Design, ale… artykuły na początku, przewijane w poziomie (?) są nieresponsywne.

  Btw. w Google Allo wprowadzili powiadomienia o wiadomości (widać ich treść i można odpisać), jeśli jest się zarejestrowanym, ale nie posiada się aplikacji (włączone domyślnie w ustawienia – Google – wiadomości z podglądu aplikacji). Warto, by o tym wspomnieć. 🙂

 • Jumperone

  No ładnie skopiowaliście androidauthority (zwłaszcza ich poprzedni wygląd, który mieli choć obecny też). Był tu niezły meksyk wczoraj – ukazało się kilka artykułów, które chyba nie miały być publiczne, niektóre były mieszanką dwóch na raz itd

  • Adrian Celej

   Tak, doszło do takiej sytuacji, błędy się zdarzają. Obecnie wszystko jest pod kontrolą. Ta mieszanka o której mówisz to szkic, który został rozbity na 2 teksty.
   Czuj się wyróżniony, tylko garstka ludzi ma dostęp do tego co zobaczyłeś 😉

   • Jumperone

    No wiadomo – jesteśmy tylko ludźmi, ale w wielu miejscach są jeszcze braki i myślę, że lepiej byłoby to przetestować gdzieś obok a nie tu na nas 😉
    heh no faktycznie i jestem też do przodu z newsami 🙂

    • Adrian Celej

     Takie rzeczy testuje się w innym środowisku, jednak zawsze po wdrożeniu na serwerze produkcyjnym wychodzą jakieś kwiatki. Nie można się przed tym ustrzec.

     • Jumperone

      Jeśli było testowane i to dobrze to zwracam honor. Jednak takie detale jak rozmieszczenie „kafli” z artykułami na głównej pewnie wyszły wcześniej

 • pepe444

  Jakiś specyficzny esteta wymyślił ten nowy układ strony. Kupa kolorowych obrazków, prawie zero treści, trzeba przewijać i przewijać, chociaż na stronie jest raptem parę wpisów. Sztuczne wypełnienie przestrzeni obrazkowym śmieciem.

  A ta ukryta „trzecia kolumna” i prośba o wyłączenie adblocka, to chyba żart, ale mało śmieszny. W życiu nie wyłączę adblocka, bo coś tam jest niby „ukryte”. To „coś” ma pewnie taką samą wartość, jak reszta wpisów. W tej chwili nawet nie chce mi się kręcić kółkiem myszki, żeby zobaczyć co jest poniżej tych pierwszych dwóch, monstrualnych kafli na samej górze. Oglądajcie sobie sami te kolorowe kafle, pozdrawiam sprytną załogę 🙂

 • Piotrek

  Ładnie wygląda ta strona ^^ dział z ROMami to dobry pomysł. Jestem za 🙂

 • natalleos

  wiele grafiki mało treści . trochę wyważyć to trzeba , nie chce się ludziom przewijać 4 metry żeby przeczytać 3 linijki

 • VikingsAreComing

  Strona mobilna BDB, o wiele lepiej wygląda jak poprzednia. Ale na kompie… tragedia, wszystko wielkie, zupełnie bez sensu. Dwa wyróżnione artykuły zajmują cały „pierwszy widok”, a za to artykuły w dwóch kolumnach i po prawej tona pustego miejsca.

  • natalleos

   tyz prowda

  • Marx

   napatrzyli się na Antyweb i zrobili krowiaste obrazki na całą stronę. WTF?

 • tmaier

  ogólnie to po prostu zgapiliście design strony od Android Central – tylko realizacja badziewna

 • lukas_bukowski

  https://uploads.disquscdn.com/images/91a8cb0cf24a7391735b55712ceb723f5ab06fb58d4116cf4d6c821073b11e43.jpg Na dużym ekranie kiepsko to wygląda, wielkie białe puste przestrzenie 😀

  • natalleos

   i miej tu monitor 27″ normalnie banery przy autostradzie masz przed oczami

  • stark2991

   Bo tam chyba te reklamy są

  • Daniel

   O włąśnie. Zamiast tak zrobić można zrobić na zasadzie siatki i reklamę dać w podobny sposób jak materiał. Strona będzie o wiele lepiej wyglądała a reklamy nie będą aż tak straszyć – bo jednak prawa czy lewa strona poświęcona reklmamą zazwyczaj odstrasza.

  • powinny być dynamiczne kolumny, prosty float, szerokość 80% i spokojnie 1280px, nawet jakby między artykułami pojawiała się reklama byłoby naprawdę spoko.
   Poprzednia strona była nawalona wszystkim a obecna jest .. po prostu pusta, paski nawigacji ZA DUŻE! Lepiej mały na stałe niż duży pojawiający się przy każdym ruchu w górę.

 • Ironpiter

  Zielony szeroki pas denerwuje w wersji mobilnej. Zrobić węższe i może żeby zieleń nie była tak soczysta i walilo po oczach. Ewentualnie wprowadzić jakieś motywy strony.

 • neo

  Zielony pasek u gory proponuje zmniejszyc (po co taki szeroki?) i zablokowac albo zlikwidować całkowicie.

 • jendrush

  Nie lubię newsów obok siebie, wolę jeden pod drugim.

 • Linkyop
 • stark2991

  Z takich rzeczy które rzucają się w oczy to ta zielona belka wysuwająca się przy ruchu w górę – myślę że spokojnie może się wysuwać na samej górze strony a nie w dowolnym miejscu.
  I nie działa przewijanie listy na screenie – przewija się strona pod nią https://uploads.disquscdn.com/images/8daa67f6da3b60856b924047fabb8003ebafb24c3858e6b05922e94aa559833e.png
  Ogólnie jest w miarę ok, dajcie ludziom chwilę na przyzwyczajenie się, poprawcie błędy i będzie git 🙂

 • Ament

  Ten portal byl od zawsze tak szybki jak system o ktorym traktuje.

 • Dark1

  Mnie denerwuje ten szeroki zielony pas na wersji mobilnej.

  • Anne

   Mi też przeszkadza ?

  • Natalcia1344

   Mnie tak samo 😀

 • bartolinio

  jak ja nie znoszę tych „kafelkowych” lajutów na głównej wrrr (choć sam artykuł po otwarciu już jest ok, znacznie lepiej niż poprzednio)

  dobrze że jest rss

  odnośnie rss to chyba jeszcze nie wszystko działa prawidłowo, bo niektóre (nie wszystkie) newsy się z czytnika nie otwierają, tzn otwierają ale strony są nieistniejące

  wygląda to tak:
  https://uploads.disquscdn.com/images/bee6f18c8516922d9b6166404811d00d89b3057286b7d9ed217eb355b917bea0.jpg

  • Adrian Celej

   Newsy o których mówisz są dostępne na stronie głównej?

   • bartolinio

    nie wiem, chyba nie bo nie mogę ich znaleźć
    ale podaję tytuły przykładowych newsów które się nie otwierają a są w czytniku rss:
    – [Ankieta] Czym kierujesz się podczas zakupu smartfona?
    – Xiaomi szykuje Redmi Pro 2 – wszystkiego ma być zdecydowanie więcej, od pojemności akumulatora po RAM
    – HTC HD2 – historia niedoścignionej legendy – część II
    – O aktualizacjach raz jeszcze – i dlaczego kibicuję Chińczykom

    itd

    chyba wszystkie one są z 8 lutego

    • Adrian Celej

     Był tu taki mały błąd, opublikowały się teksty, które nie powinny być widoczne. Zostały zdjęte, jednak twój czytnik zdążył je pobrać.

     • bartolinio

      ok sprawa jasna

 • @rtur

  Jak trochę uspokoicie tę górną belkę to będzie git 🙂

 • Zorpox

  Zmiana zdecydowanie na +

  Małe poprawki i będzie ładnie. Najważniejsza jest prostota.

  Jedynie ten ogrom wszystkiego troche daje po oczach. Za duże to wszystko 😛

 • Lama Bojowa

  Zmiana motywu na czarno-zielony
x