ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Witamy Was na nowym portalu Android.com.pl!

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Artykuły

Dawno nie było tu żadnych zmian. Poprzednia, niebieska szata graficzna wdrożona została pięć lat temu. Od tamtej chwili świat niezwykle się zmienił, a przede wszystkim zmienił się Internet. Przy projektowaniu poprzedniego portalu ruch mobile był marginalny, dlatego nie zakładaliśmy wersji mobilnej ani responsywnej. Od tamtej pory wszystko się zmieniło i na chwilę obecną ponad połowa z Was odwiedza nas na swoich smartfonach.

Dlatego też jako priorytet w projektowaniu nowego serwisu obraliśmy jego funkcjonalność i wygodę na wszelkich urządzeniach przenośnych. Wiele elementów, które nie mieszczą się na małych ekranach można przewijać w prawo/lewo za pomocą dotyku.

Nowy portal, nowe treści

Postawiliśmy na maksymalnie prosty podział treści. Na chwilę obecną z menu możecie wybierać pomiędzy: recenzje, poradniki, aplikacje, gry, android, tematy. Będziemy sukcesywnie zwiększać ilość treści autorskich pojawiających się na naszym portalu. Docelowo chcemy publikować codziennie jedną recenzję, jeden poradnik i jedno zestawienie gier/aplikacji. To kilkakrotnie więcej niż obecnie, dlatego w tym celu będziemy musieli uzupełnić nasz zespół redakcyjny – rekrutacja już wkrótce!

Ciekawym elementem w menu jest pozycja „Tematy„. Jeszcze nie wygląda ona idealnie wizualnie, ale już teraz możecie zapoznać się z jej funkcjonalnością. Pozwala na łatwy dostęp do interesujących Was treści w zależności od platformy, rodzaju sprzętu, marki, operatora czy wydarzenia, które Was interesuje.

Wkrótce w menu pojawią się również takie pozycje jak „Promocje” oraz „Technologia„. W pierwszej chcemy Wam codziennie dostarczać wiadomości o aktualnych zniżkach, promocjach i okazjach cenowych w Google Play, u operatorów komórkowych, w sieciach sprzedaży i w różnego typu sklepach typu Aliexpress czy GrearBest. Natomiast sekcja technologia to poszerzenie naszych horyzontów i zainteresowań. Android na chwilę obecną jest tak silnie związany z wszelkiego rodzaju nowymi technologiami, że pomijanie tego co na co dzień robi Facebook, Microsoft, Apple, jak zmienia się Internet, rynek bankowy, jak rozwijają się technologie takie jak VR czy IoT byłoby wielkim błędem. Także od lutego wchodząc na Android.com.pl będziecie wiedzieli nie tylko o wszystkim co dzieje się w świecie Androida, ale ogólnie w branży tech.

Budowa serwisu

Pod menu głównym znajdziecie najgorętsze tematy, tagi, które tymczasowo nazwaliśmy „na czasie„. Dzięki nim możecie szybko przejść do aktualności związanych z danym wątkiem. Jeśli macie propozycje co tam aktualnie powinniśmy dodać – piszcie w komentarzach!

Pod tym znajdują się dwa wyróżnione wpisy, a następnie trzy kolumny… zaraz, zaraz, na pewno trzy? Tak! Są trzy, a jeśli ich nie widzisz widocznie masz włączonego Adblocka. Kilka lat temu przyjęliśmy zasadę, że z szacunku do Was nigdy nie będziemy wyświetlać denerwujących reklam. Żadnych wyskakujących okienek, żadnych wideo z głosem włączających się bez pozwolenia. Konsekwentnie się tego trzymamy wyświetlając obecnie jedynie idealnie dopasowane, kontekstowe boksy AdSense. Jest to rozwiązanie tymczasowe trwające do uruchomienia pierwszej dedykowanej kampanii reklamowej. Będziemy bardzo selektywni w ich doborze – zgadzać się będziemy jedynie na idealnie dopasowane i piękne wizualnie kreacje. Tak by oglądanie boksu reklamowego było przyjemne, reklamowane produkty Was faktyczne interesowały, a całość harmonijnie ze sobą współgrała. Z tego miejsca więc uprzejmie prosimy Cię Drogi Czytelniku – dodaj nas do wyjątków w Adblocku.

Przewijając dalej w dół natrafimy na poziomo przecinające witrynę sekcje „Poradniki„, kolejne dwa wyróżnione wpisy oraz sekcję „Recenzje„. Dajcie nam znać w komentarzach jakie jeszcze sekcje chcielibyście zobaczyć? Zastanawiamy się nad sekcją dedykowaną grom i aplikacjom, programowaniu czy różnego typu ROMom jak MIUI czy Flyme.

Prosimy o cierpliwość

Mamy świadomość, że nie wszystko obecnie działa poprawnie. Chcemy jednak byście wiedzieli, że cały czas pracujemy nad poprawkami i na bieżąco je wdrażamy. Jeśli zauważysz jakiś błąd – będziemy wdzięczni za informacje w komentarzu, najlepiej wraz ze screenem i informacją o wersji przeglądarki. Jesteśmy dla Was, Wasz komfort i satysfakcja z używania Android.com.pl jest najważniejsza. Dlatego jeśli macie jakiś pomysł co moglibyśmy zmienić lub dodać dajcie nam znać! Twój głos ma znaczenie! Będziemy rozważali każdą z sugestii.

Sprawdź najnowsze recenzje