Na Luzie [6.01.2013]

Krzysztof Podlaszewski Krzysztof Podlaszewski Android

Witamy w pierwszym w tym roku wydaniu Na Luzie! Przygotowaliśmy dla Was jak zwykle porcję zabawnych newsów, ciekawych nagrań i innych dotychczas niesklasyfikowanych informacji dotyczących systemu Android.

W tym wydaniu znajdziecie m.in. dziwaczne pierwowzory maskotki Androida – zielonego robocika, oraz dowiecie się, dlaczego żyrafa wychwala iPada. Nie zabrakło też ciekawych gadżetów oraz, tradycyjnie, spotów reklamowych. Miłej lektury!

[strona=”StickNFind – naklejka Bluetooth”] StickNFind – naklejka Bluetooth

Z pewnością większość z was miewała problemy ze znalezieniem kluczy, portfela czy pilota do telewizora. Pewni Amerykanie wpadli na pomysł, jak poradzić sobie z tym problemem – w serwisie indiegogo zaprezentowali koncepcję naklejek wyposażonych w nadajnik Bluetooth. Pozwala to określić ich pozycję przy pomocy smartfona. Dzięki bezpłatnej aplikacji możliwe jest zlokalizowanie StickNFind w promieniu ok. 30 metrów.

Naklejki wyposażone są w diodę oraz brzęczyk, co ułatwia ich znalezienie. Współpracują ze smartfonami wyposażonymi w system Android 4.0 lub nowszy, a także z systemem iOS. Autorzy projektu zaprezentowali już pierwsze prototypy i obecnie zebrali już prawie 600 tys. dolarów od darczyńców. Wydaje się więc, że projekt jest skazany na sukces.

[strona=”Nie chcielibyście takich maskotek…”] Nie chcielibyście takich maskotek…

Oficjalne logo Androida być może nigdy nie ujrzałoby światła dziennego, gdyby kilka osób w Google nie poszło po rozum do głowy. Obok znajdują się pierwowzory zielonego robocika, zaprojektowane w 2007 r. przez Dana Morilla, pracownika Google.

Czy wyobrażacie sobie, że największy system mobilny reprezentowałyby szalone roboty, z wyglądu przypominające butelki od keczupu i musztardy? Co o tym sądzicie?

[strona=”Google Now twierdzi, że żyrafy wolą iPada”] Google Now twierdzi, że żyrafy wolą iPada

Tak, to nie pomyłka. W systemie Android 4.1/2 Jelly Bean znalazł się system mobilnego wyszukiwania Google Now. Jeżeli zapytamy go o to, co ma do powiedzenia na temat żyraf, oprócz fachowego opisu stwierdzi, że… żyrafy chwalą iPada. Wygląda to na dość nietypowy bug w systemie głosowym Google. Problem dotyka nie tylko Google Now, ale również Google Tranlate na PC-tach. Więcej zobaczycie poniżej, na wideo jednego z dziennikarzy serwisu phandroid.com:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4vFAnKTpyJQ[/youtube] [strona=”Google Maps w samochodzie”] Google Maps w samochodzie

Koreański producent samochodów, Kia, zapowiedział, że w tym roku wypuści na rynek pierwsze auta wyposażone w komputer pokładowy obsługujący Mapy Google. Możliwe będzie przesyłanie punktów docelowych oraz lokalizacji ze smartfona. System wyposażony też będzie w ulepszone rozpoznawanie głosu. Pierwszy model z takim wyposażeniem, Kia Sorento, światło dzienne ujrzy jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

[strona=”Spoty reklamowe”] Spoty reklamowe

Samsung Galaxy Camera to pierwszy kompaktowy aparat wyposażony w system Android. Producent zdecydował się zaprezentować jego możliwości przy pomocy jednego ze znanych amerykańskich aktorów, Jamesa Franco (wystąpił m.in. w serii Spider-Man).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=gXF-9ILA9zM[/youtube]

Galaxy Note II na rynku jest obecny już od jakiegoś czasu, jednak Samsung decyduje się prezentować kolejne funkcje tego „tabletofonu”. Poniżej znajdziecie spot prezentujący zastosowanie Note’a II w pracy biurowej.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Itb0s5jTJHY[/youtube]

Na koniec (z dużym opóźnieniem) prezentujemy świąteczne życzenia od Google – warto zobaczyć! [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=967nio2LF7s[/youtube]

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy