honor-magic-2

Huawei Honor Magic do tej pory owiany był tajemnicą. Mówiło się o koncepcyjnym podejściu producenta, o wyświetlaczu pokrywającym cały frontowy panel, o ogromnej cenie. Właśnie dziś smartfon ten został oficjalnie zaprezentowany i możemy przekonać się ile z przypuszczeń się sprawdziło, a ile rzeczy nas dopiero zaskoczy!

 

Zacznijmy od specyfikacji technicznej, gdyż ta traktuje o mocnym i szybkim urządzeniu. Honor Magic napędzany jest przez autorską jednostkę Kirin 950 w towarzystwie 4 GB RAM. Oferuje 5.09-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli). Pamięć wewnętrzna dla użytkownika wynosi 64 GB, frontowa kamera chwali się 8-megapikselową matrycą, a podwójny aparat główny (jeden do zdjęć czarno-białych, drugi do kolorowych) 12 megapikselami. Niewymienialna bateria o pojemności 2900 mAh. Parametry mamy już za sobą, pora na atrakcje!

 

honor-magic-1-840x630

 

Pierwszą z nich jest WiseScreen. Zabawa polega na połączeniu czujnika w ramce i czujnika podczerwieni frontowej kamerki. Jak to działa? Kiedy podniesiemy telefon, Honor Magic rozpozna zarówno rękę jak i oczy użytkownika i włączy ekran. Kiedy urządzenie zostanie odłożenie bądź wsadzone do kieszeni, wyświetlacz zgaśnie. Na podobne zasadzie działa FaceCode Intelligent Recognition, który chroni nasze powiadomienia przed niepowołanym dostępem osób trzecich. Kolejną opcjonalną nowością jest automatyczne włączenie latarki podczas wejścia do ciemnego pomieszczenia.

 

Warty bliższemu przyjrzeniu się jest fizyczny przycisk Home. Służy on do wielu rzeczy. Po pierwsze jest to normalny Home, po drugie jest on odpowiedzialny za cofanie, po trzecie możemy na nim podejrzeć otwarte aplikacje, a po czwarte to również skaner linii papilarnych. Po klawiszu Home w Huawei Honor Magic możemy przesuwać palcem czy stosować podwójne tapnięcia.

 

W nowym modelu chińskim producent zastosował również technologię szybkiego ładowania. Dzięki temu w jedynie 10 minut podniesiemy poziom naładowania naszego akumulatora o 40%, a 20 minut wystarczy, by ujrzeć aż 70%.

 

Minusem jest na pewno dostępność. Huwaei Honor Magic jak na razie będzie do kupienia wyłącznie w Chinach. Sprzedaż rusza już dzisiaj i urządzenia można szukać w sklepach: Vmall.com, JD, Tmall oraz Suning. Za smartfon trzeba zapłacić 3699 juanów, co daje nam około 540 dolarów. Na ten moment nie wiadomo czy Huawei Honor Magic wyjdzie w ogóle poza terytorium Państwa Środka. A szkoda, gdyż to urządzenie może się pochwalić innowacyjnością i świeżością w designie. Tego właśnie na rynku potrzeba.

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.