smartfony sprzedaz rynek

 

Codziennie słyszmy o nadchodzących premierach smartfonów, które to mają zwojować rynek swoimi możliwościami lub po prostu być jedną z najatrakcyjniejszą propozycji w swojej kategorii cenowej. Jednak czy pamiętamy o urządzeniach, które zostały przedstawione w ostatnich trzech miesiącach?

 

Postanowiłem zebrać 10 urządzeń – ok, tak naprawdę nieco więcej – o których powinniśmy pamiętać z różnych względów. W takim razie nie pozostaje nic innego jak się im przyjrzeć.

 

Najlepszy smartfon: OnePlus 3T

 

oneplus3t-3257958

 

Bazując w głównej mierze na samych specyfikacjach, ale również wielu subiektywnych odczuciach zebranych po testach urządzeń wielu producentów jestem w stanie bezapelacyjnie stwierdzić, że to OnePlus 3T mimo iż niewiele różni się od swojego pierwowzoru może być uważany za najlepszą premierę ostatnich trzech miesięcy tego roku. Jest to bardzo wydajny smartfon, który w żaden sposób nie jest ograniczany przez oprogramowanie, a dodatkowo producent niewiele sobie za niego życzy patrząc na konkurencyjne propozycje.

 

 

Przełomowe premiery: Google Pixel (XL)

 

google-pixel-htc-dream-era-tmobile-g1

 

Na „Googlephone’a” czekaliśmy tak długo jak wiemy o istnieniu Androida po przejęciu małej firmy przez Google. Po ponad dekadzie Amerykanie postanowili pokazać nie jeden, a dwa modele, które są reklamowane jako stworzone „By Google”, ale niestety równocześnie pożegnaliśmy serię Nexus jak i ogólnie smartfony z czystym Androidem oraz szybkimi aktualizacjami w naszym kraju. Mimo wszystko Pixele to podobnie jak OnePlus 3T jedne z najlepszych propozycji obecnie dostępnych na światowym rynku.

 

 

Horrendalna wycena: Huawei Mate 9 Porsche Design

 

huawei-mate-9-porsche-design-specyfikacja-cena-5

 

Chińczycy pożyczyli od Samsunga zakrzywiony wyświetlacz SAMOLED, dodali logo Porsche Design i postanowili, że ten flagowy model będzie kosztował ponad 5200 złotych. Na szczęście pojawiła się odmiana Pro, która pozbywa się niemieckiego studia designu, ale tu z kolei pojawia się problem dostępności – w Polsce tego modelu po prostu nie dostaniemy.

 

 

Rewolucja technologiczna: Xiaomi Mi Mix

 

Xiaomi Mi MIx

 

Kto by pomyślał, że Xiaomi wyjdzie przed szereg i przedstawi światu smartfona bez ramek? Tak, wiem, że wcześniej to Sharp przedstawił kilka tego typu urządzeń, ale słuch o nich szybko zaginął i to marketing Chińczyków sprawia, że wiele osób uważa Mi Mix za pierwszego bezramkowego smartfona.

 

 

Kompletna porażka: HTC 10 evo

 

htc-10-evo-oficjalnie-cena-specyfikacja-2

 

Evo, czyli ewolucja, prawda? Niestety nie, gdyż mamy do czynienia z globalną wersją HTC Bolt, czyli wodoodpornym smartfonem, w którego wnętrzu siedzi Snapdragon 810, a Tajwańczycy zapomnieli dodać gniazda słuchawkowego. Do tego dochodzi bardzo wysoka cena w Polsce i tak naprawdę ten model ewidentnie zasługuje na miano nieporozumienia ostatnich trzech miesięcy jak nie roku.

 

 

Najciekawszy średniak: Xiaomi Redmi 4

 

xiaomi-redmi-4a-oficjalnie-grafika-2

 

Tak naprawdę to najciekawsze średniaki, gdyż cała seria Redmi 4 może być atrakcyjna. Charakteryzują się dużymi akumulatorami, wydajnymi podzespołami i oczywiście niską ceną, czyli mamy do czynienia z typowym Xiaomi. Jeśli jesteście zainteresowani porównaniem poszczególnych modeli to zapraszam Was do osobnego artykułu: Klik!

 

 

Do zapamiętania: Xiaomi Mi5s, Mi Note 2, BlackBerry DTEK60, Huawei Mate 9

 

xiaomi-mi-note-2-phone-2

 

Wszystkie powyższe urządzenia warto zapamiętać. Xiaomi oczywiście za stosunek możliwości do ceny, BlackBerry za ich obecny flagowy model z Androidem mimo że to i tak Alcatel w przebraniu, a Huawei za najmocniejszy model z Kirinem na pokładzie.

 

To oczywiście tylko subiektywna lista, więc jestem ciekawy o jakich urządzeniach zapomniałem lub ewentualnie jak Wy byście wyróżnili poszczególne modele.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.