google_play_yearly_list_2016_1480668855288

Koniec roku coraz bliżej. Na kalendarzu grudzień, za oknem śnieg, Google więc przedstawia listę „Best of 2016”, z której dowiadujemy się, jakie aplikacje, gry, książki, filmy oraz muzyka okazały się najpopularniejsze na przestrzeni minionych kilkunastu miesięcy. Czy są niespodzianki? Przekonajmy się!

 

Kategorii jest sześć, w każdej z nich znajduje się pięć najpopularniejszych pozycji w 2016 roku. Część z nich z pewnością kojarzycie, być może drugą część doskonale znacie, a o trzeciej części jeszcze nie słyszeliście – pora to sprawdzić.

 

Najlepsze Aplikacje 2016

 

1. Face Changer 2

 

 

Prosta aplikacja do edycji zdjęć. Dzięki niej jesteśmy w stanie zmienić banalne fotografie w przezabawne grafiki przedstawiające komiksowe, obce, a może i zaczarowane oblicza swoich znajomych i, przede wszystkim, naszego własnego.

 

POBIERZ ZE SKLEPU PLAY

 

2. Lumyer – Photo & Selfie Editor

 

lumyer-photo-amp-selfie-editor

 

Kolejna aplikacja, która nadaje energii i kolorytu naszym zdjęciom oraz nagrywanym filmom. Wystarczy wybrać pożądany efekt i gotowe! Fotografie czy wideo możemy udostępniać w serwisach społecznościowych. Możliwości zabawy efektami jest naprawdę wiele.

 

POBIERZ ZE SKLEPU PLAY

 

3. Castbox – Podcast Radio Music

 

 

Internetowe radio i potężna baza podcastów. Znajdują się tam m.in. popularne TED Talks, czyli wystąpienia z różnych dziedzin, dzięki którym w krótkim czasie możemy dowiedzieć się wielu pasjonujących rzeczy.

 

POBIERZ ZE SKLEPU PLAY

 

4. Emoji Keyboard Pro

 

new-emojis-keyboard-pro-116

 

 

Klawiatura, której motywem przewodnim są emoji. Spodoba się więc tym, którzy swoją ekspresję wyrażają za pomocą kolorowych buziek. W aplikacji znajdziemy ponad 1000 różnych emoji!

 

POBIERZ ZE SKLEPU PLAY

 

5. MSQRD

 

msqrd_app-0-0

 

 

Zabawa z filmowym selfie. Obsługa niezwykle prosta i intuicyjna. Wybieramy interesujący nas efekt -> nagrywamy -> udostępniamy na portalach społecznościowych.

 

POBIERZ ZE SKLEPU PLAY

 

Kategoria aplikacji została zdominowana przez edytory zdjęć i filmów z nastawieniem na selfie. Popularność robienia sobie zdjęć frontowym aparatem wzięła górę. I trzeba przyznać, że niektóre z tych programów rzeczywiście robią robotę.

 

Najlepsze Gry 2016

 

1. Pokemon GO

 

 

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tego tytułu. Ilość wiadomości o tym, jak Pokemony zawładnęły umysłami młodych graczy była na tyle duża, że nie ma pokolenia, które nie słyszałoby o tej grze. Niantic walczy, by zatrzymać graczy przy sobie i jak na razie ostatnie aktualizacje przynoszą nareszcie wyczekiwane zmiany.

 

POBIERZ ZE SKLEPU PLAY

 

2. Clash Royale

 

 

Kolejny przyjemny do ogrania hit. Dla osób lubujących się w strategiach to pozycja obowiązkowa. Dla tych, którzy chcieliby od czasu do czasu odpalić coś kolorowego również. Należy jednak pamiętać o mikropłatnościach obecnych w grze.

 

POBIERZ ZE SKLEPU PLAY

 

3. Traffic Rider

 

 

Nie każdy może sobie pozwolić na pędzenie motocyklem z zawrotną prędkością. Dlatego też ta gra przychodzi z pomocą. Jest to przyjemny tytuł, choć parę razy mocno dał mi w kość. Tylko dla osób o mocnych nerwach.

 

POBIERZ ZE SKLEPU PLAY

 

4. slither.io

 

slither-io

 

Gra z kategorii „kto wypełza sobie dłuższego węża”. Jeśli nie chcecie jej pobierać na smartfona, możecie skorzystać z przeglądarkowej wersji – wystarczy nazwę gry wpisać w pasku adresu.

 

POBIERZ ZE SKLEPU PLAY

 

5. Dream League Soccer

 

 

Mistrzostwa Europy 2016 już za nami. Nie oznacza to jednak, by pożegnać się z piłką. Dzięki tej produkcji możecie wkroczyć na boisko i postrzelać parę widowiskowych bramek.

 

POBIERZ ZE SKLEPU PLAY

 

Najlepsze Piosenki 2016

 

1. Stressed Out, Twenty One Pilots

 

2.Sorry, Justin Bieber

 

3. One Dance (feat. WizKid & Kyla), Drak

 

4. Don’t Let Me Down (feat. Daya), The Chainsmoker

 

5.Me, Myself & I, G-Eazy

 

Najlepsze Filmy 2016

 

1. Deadpool

 

2. Star Wars: The Force Awakens

 

3. Zootopia

 

4. Captain America: Civil War

 

5. Batman v Superman: Dawn Of Justice

 

Najlepsze Seriale 2016

 

1. Game of Thrones

 

2. The Walking Dead

 

3. The Big Bang Theory

 

4. Mr. Robot

 

5. The Flash

 

Najlepsze Książki 2016

 

1. Deadpool Kills the Marvel Universe, Cullen Bunn

 

2. Harry Potter and the Cursed Child: Parts One and Two, J.K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne

 

3. The Girl on the Train: A Novel, Paula Hawkins

 

4.The Art of War, Tzu Sun

 

5. Me Before You: A Novel, Jojo Moyes

 

źródło: Blog Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.