facebook-instant-games

Facebook nie przestaje rozwijać swojego komunikatora. Messenger służy już nie tylko do przesyłania wiadomości tekstowych. Teraz dzięki niemu możemy komunikować się za pomocą GIFów, przesyłać naklejki czy też chwalić się całemu gronu znajomych, jak nam minął dzień. Teraz dochodzą gry. I to nie byle jakie – jest Space Invaders, jest i Pac-Man!

 

Nowością jaką Mark Zuckerberg wprowadza na rynek jest Facebook Instant Games. To platforma opierająca się na HTML5 i pozwalająca użytkownikom grać w różne gry, bez potrzeby ich wcześniejszego pobierania. Co więcej, usługa ta działa między platformami, więc dostęp do niej umożliwia zarówno aplikacja mobilna, jak i wersja przeglądarkowa na komputerze.

 

Instant Games dostępny jest od dzisiaj w aż 30 krajach. Oto ich lista: UK, Irlandia, Stany Zjednoczone, Kanada, Australia, Norwegia, Dania, Szwajcaria, Szwecja, Japonia, Holandia, Austria, Niemcy, Łotwa, Belgia, Nowa Zelandia, Francja, Singapur, Finlandia, Hong Kong, Rosja, Estonia, Tajwan, Słowenia, Puerto Rico, Cypr, Izrael, Litwa, Hiszpania, Włochy. Tak, zgadza się, Polska nie znalazła się na pierwszej liście. Jest to zamknięta beta, więc miejmy nadzieję, że wkrótce usługa ta pojawi się i w naszym kraju, gdyż szkoda byłoby przegapić łatwe granie w klasyczne tytuły.

 

583daf91ba6eb606688b5923-2400

 

Lista pozycji, które pojawiły się w Instant Games jest naprawdę pokaźna. Wśród 17 gier znajdziemy m.in. Pac-Man, Space Invaders czy Galaga. To przecież nieśmiertelne pozycje. Oprócz wyżej wymienionych, Instant Games oferuje też: Arkanoid, Track and Field 100m, Shuffle Cats Mini, Worlds With Friends: Frenzy, Hex, Everwing, Endless Lake, Templar 2048, The Tribez: Puzzle Rush, 2020 Connect, Puzzle Bobble, Zookeeper, Brick Pop, Wordalot Express.

 

 

Jak to wygląda w praktyce, możecie zobaczyć na powyższym wideo. Są rankingi, jest rywalizacja, pojawiają się nowe interakcje między użytkownikami. Czy Instant Games są potrzebne? Oczywiście, że nie. Dla mnie są jednak o wiele ciekawsze niż wprowadzenie „Mojego Dnia”, który po prostu się nie sprawdził. Do tego stopnia, że zacząłem korzystać z wersji sprzed kilku miesięcy.

 

Czekam zatem na pojawienie się Instant Games w Polsce. Może nie stanę się dzięki nim hardcorowym graczem, ale też nie o to tutaj chodzi. Idea tego jest prosta – krótkie rozgrywki ze znajomymi w wolnej chwili. To się może sprawdzić.

 

źródło: blog Facebook

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.