Virgin Mobile uczy matematyki T-Mobile – opłaca się kupować smartfony w abonamencie?

Artykuły

virginmobile

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Średnio co dwa lata zadajemy sobie pytanie: czy warto przedłużać umowę z obecnym operatorem? Może lepiej zajrzeć do konkurencji? Zmiennych jest tak wiele, że nie da się nigdy przedstawić jednego wniosku, ale nierzadko pojawia się dylemat – kupować umowę ze smartfonem czy bez niego?

 

Do gry wchodzi matematyka i tym sposobem T-Mobile z artykułem autorstwa Pana Piotra Żaczko postanowił wyliczyć faktycznie koszty abonamentów: Klik! Autor postanowił porównać jedną ze swoich ofert do propozycji Virgin Mobile, czyli operatora wirtualnego. Ten fakt zauważono „u babci” i PR nie pozostał dłużny – postanowili przedstawić własne obliczenia, ale nie na bazie horrendalnie drogiego iPhone’a 7, a bardziej popularnych Samsungów Galaxy A3, A5 oraz S6 i Huawei P9 oraz P8 Lite. Co się okazało? Oto poszczególne wyliczenia:

 

tmobile-virgin-mobile-porownanie

 

Na warsztat wzięto abonamenty T2 od T-Mobile za niecałe 80 zł/msc oraz #BEZLIMITU (z pakietem GigaGigaNet) za 34 zł/msc. Rezultaty oceńcie sami, aczkolwiek pamiętajcie, że ceny smartfonów Virgin Mobile wzięło z dużego, znanego sklepu online, gdyż u tego operatora nie kupimy urządzeń. W tym momencie dochodzimy do pytania – czy warto kupować smartfony u operatorów? Jednak zanim do tego przejdziemy to nie zapominajmy, że w powyższym porównaniu nie brano pod uwagi chociażby scenariusza, w którym przenosimy umowę do T-Mobile, a także innych pomniejszych promocji.

 

t-mobile-logo

 

W T-Mobile’u jestem od 2006 roku, wcześniej przez dwa lata byłem związany z Plusem. Niedawno dowiedziałem się, że mogę przedłużyć umowę, ale niestety zaproponowana oferta była daleka od… dobrej. Za około 80 złotych dopiero miła Pani była w stanie zaoferować mi abonament, który u konkurencji mogę mieć za mniej niż 30 złotych miesięcznie, a także nie będę związany cyrografem na dwa lata.

 

chinskie-smartfony-lenovo-oppo-zte-huawei-tcl-oneplus

 

Tym samym niemalże utwierdziłem się w przekonaniu, że kończę z abonamentami i tym bardziej z kupowaniem smartfonów u operatora. To po prostu się nie opłaca i wiele razy ten temat pojawiał się na przeróżnych forach. Czemu się nie opłaca? Oczywiście pomijam wszelkie promocje, a mówię o ogólnych ofertach. Jeśli zastanawiacie się nad przedłużeniem umowy i chcecie wymienić swoje urządzenie mobilne to przeliczcie wszelkie koszty jakie musicie ponieść przez cały okres umowy, a następnie porównajcie wynik z podobnymi obliczeniami, ale jak byście kupili smartfona na wolnym rynku (nawet na raty) i nie wiązali się na dwa lata (a nawet trzy!) z konkretnym operatorem. W tym wypadku możecie co miesiąc zmieniać operatora jeśli tylko znajdziecie atrakcyjniejszą dla Was ofertę.

 

Virgin Mobile grafika

 

To nie pierwszy raz gdy T-Mobile nie jest do końca z konsumentami. Porównanie przedstawione przez Virgin Mobile pokazuje ceny promocyjne u swojego konkurenta i mimo wszystko wciąż widać nieopłacalność całego przedsięwzięcia. Wcześniej różowy operator oburzył wielu potencjalnych konsumentów stwierdzeniem, że brandowane urządzenia są zdecydowanie lepsze od tych z systemem bezpośrednio od producenta. To jednak temat na osobny artykuł i jeśli jesteście nim zainteresowani to dajcie znać w komentarzach.

 

 

PS. Nie planuję przejść do Virgin Mobile, ale faktycznie jestem zainteresowany wirtualnym operatorem.

 

 

źródło: informacja prasowa


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x