ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[ROM] Resurrection Remix 5.8.0 (Android 7.1 Nougat) już dostępny!

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Artykuły
rr-v3-grey

System Android słynie z tego, że powstają oparte o niego różnego rodzaju modyfikacje. Większość z nich opiera się o kod źródłowy AOSP oraz CyanogenModa. Taki również jest Resurrection Remix. Jest to świetny wybór wśród innych popularnych modyfikacji. Według wielu użytkowników, przewyższa ona CyanogenModa w wielu kwestiach.

UWAGA! Instalując modyfikację Androida na własną rękę możesz stracić gwarancję. Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne szkody. Jeśli jednak lubisz ryzyko i mimo wszystko zdecydujesz się na „flashowanie” ROM-u, w razie ewentualnych problemów możesz zasięgnąć pomocy na Forum Android.com.pl lub wysyłając do mnie wiadomość prywatną.

9068ae93dcf8d1a6ca52c5727760227c

Właśnie pojawiła się najnowsza wersja RR – 5.8.0. Pliki „flashable ZIP” do pobrania pojawiają się już od czarnego piątku. Oparte są one o system Android 7.1. Poniżej możecie sprawdzić, czy na Wasze urządzenie pojawiła się już najnowsza wersja. Należy wejść w folder danego sprzętu, a potem kliknąć katalog „Nougat” (o ile takowy istnieje). Jeśli nie wiesz, jaką nazwę ma Twój sprzęt, sprawdź ją na stronie CyanogenModa.

Resurrection Remix Downloads

Na liście urządzeń, na które jest dostępna najnowsza oficjalna wersja ROM-u znajdują się m.in. Huawei/Google Nexus 6P (angler), OnePlus One (bacon), LG G2 (d802) czy Samsung Galaxy S III (i9300). Pojawiają się także nieoficjalne wydania Resurrection Remix 5.8.0, których nie znajdziemy na stronie Resurrection Remix Downloads, a znaleźć możemy je używając (a jakże) wyszukiwarki Google.

Tak natomiast wygląda najnowsza wersja RR. Uwagę zwraca m.in. wygląd żywcem wzięty z najnowszych smartfonów z serii Google Pixel. Niektóre elementy interfejsu są teraz niebieskie, a nie „niebieskozielone”, jak ma to miejsce m.in. w „stockowym” Androidzie 7.1.1 DP2 na Nexusie 6P. Również pasek nawigacyjny u dołu ekranu zyskał odświeżony wygląd. Po instalacji możemy od razu ustawić Pixel Launcher jako domyślny, gdyż jest on bezpośrednio dostępny (nie trzeba doinstalowywać). ROM jest niezwykle estetyczny i stabilny (przynajmniej na moim smartfonie nie doszukałem się jak na razie żadnych błędów).

Więcej możecie dowiedzieć się na polskiej stronie o RR: resurrectionremix.pl

Lub na anglojęzycznej oficjalnej witrynie: resurrectionremix.com

Należy pamiętać, że każde urządzenie może mieć inną zalecaną instrukcję instalacji ROM-u, dlatego najlepiej sprawdzić konkretne poradniki dla posiadanego urządzenia na xda-developers. Nie zawsze samo wgranie pliku .zip poprzez TWRP (lub inne recovery) wystarczy. Na przykład na Nexusie 6P należy najpierw „flashnąć” specjalny plik „vendor” zgodny z Androidem 7.1, aby oprogramowanie działało poprawnie. Nie należy również zapominac o GAppsach, jeśli chcemy, aby nasz telefon miał rozsądną funkcjonalność. Warto też zaznaczyć, że wersja 5.8.0 nie obsługuje raczej motywów (próba instalacji np. substratum theme engine może skończyć się zapętlaniem animacji bootowania i koniecznością „flashowania” systemu od nowa).

Źródło: Resurrection Remix; Oskar, dzięki za info

Sprawdź najnowsze wpisy