payb-1600

Android Pay, czyli proste, szybkie i bezpieczne płacenie telefonem w sklepach stacjonarnych i aplikacjach. Nareszcie doczekaliśmy się tej usługi również w Polsce! Sprawdźcie zatem szczegóły Android Pay, bo już od jutra tj. 17 listopada wszystko zacznie działać.

 

Android Pay na start będzie dostępny dla klientów Alior Bank, Banku Zachodniego WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe, a już niebawem usługę tę wprowadzi również mBank. Jak działa Android Pay? Podobnie jak karta płatnicza. W tym przypadku musimy wybudzić telefon, zbliżyć go do terminala w sklepie, a przy płatności powyżej 50 złotych wprowadzić PIN. Usługa ta działa na wszystkich terminalach zbliżeniowych dostępnych w Polsce. Za pośrednictwem AP zapłacimy w hipermarketach, kawiarniach oraz drogeriach – łącznie ponad 400 tysięcy punktów w Polsce.

 

Dzięki Android Pay możemy płacić też w aplikacjach mobilnych. Już niebawem usługa ta pojawi się w Uberze, Allegro, Ceneo oraz iTaxi. Otwartość platformy pozwala spodziewać się większej liczby aplikacji w przyszłości.

 

Bardzo się cieszymy, że polscy użytkownicy urządzeń z Androidem mogą już korzystać z łatwych i bezpiecznych płatności. Korzystanie z Androida Pay jest bezpieczniejsze i znacznie szybsze od przeszukiwania portfela, by znaleźć plastikową kartę. Klienci mogą płacić Androidem Pay w ponad 400 tys. punktach sprzedaży w Polsce, a niebawem także w aplikacjach mobilnych. – Pali Bath, Global Head of Payments Products w Google

 

Jak zacząć z Android Pay? Należy pobrać aplikację Android Pay ze Sklepu Play, a następnie dodać kartę kredytową bądź debetową – ich liczba może być dowolna, a my w każdym momencie mamy możliwość zmiany domyślnej z nich. Aplikacja pozwala również na korzystanie z kart lojalnościowych i upominkowych. Smartfon musi pracować co najmniej na Androidzie 4.4 i obsługiwać NFC. 

 

Zadbano również o kwestie bezpieczeństwa. Podczas płacenia przez Android Pay prawdziwy numer karty nie jest udostępniany sklepowi – używany jest numer konta wirtualnego. Wszystkie transakcje chronione są za pośrednictwem tokenizacji.

 

Warto również dodać, że Polska jest drugim rynkiem w Europie, po Wielkiej Brytanii, w której usługa Android Pay została wprowadzona.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.