Xiaomi znowu miesza w nazewnictwie – porównajmy wszystkie wersje Redmi 4

3 minuty czytania
Komentarze
xiaomi-redmi-4a-oficjalnie-grafika-2

Równo tydzień temu Xiaomi przedstawiło najnowszą generację smartfonów z serii Redmi. Są to podstawowe modele, które dedykowane są osobom niepotrzebującym dużych wyświetlaczy, a także ogromnej mocy obliczeniowej. Jednak Chińczycy ponownie mieszają z nazewnictwem.

W tym roku Xiaomi pokazało Redmi 3 i przynajmniej raz na kwartał firma prezentowała nowe odmiany tego smartfonu. Napisałem artykuł pokazujący różnice pomiędzy poszczególnymi wydaniami i tym razem postanowiłem zrobić to samo – lepiej dzisiaj poznać dokładnie trzy modele niż za pół roku dziesięć. W takim razie zacznijmy od bazowego urządzenia.

Xiaomi Redmi 4

xiaomi-redmi-4-prime-oficjalnie-grafika-2

Już na wstępie warto zaznaczyć, że wszystkie modele łączy 5-calowy wyświetlacz, a także aparaty – z tyłu 13 MPx, z przodu 5 MPx. Wszystkie urządzenia pracują pod kontrolą Androida Marshmallow (MIUI 8). Bazowy smartfon dodatkowo korzysta ze Snapdragona 430, a jego ekran prezentuje obraz w rozdzielczości 720p. Nie zabrakło czytnika linii papilarnych, 2 GB RAM oraz 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD do 256 GB – hybrydowy slot). Energia czerpana jest z akumulator o pojemności 4100 mAh. W porównaniu do poprzedniej serii urządzeń, Redmi 3, nie widać zbyt wiele zmian. W takim razie na koniec cena. Na Gearbest znajdziemy ten model w przedsprzedaży za 200 dolarów, czyli nieco ponad 800 złotych: Klik!

Xiaomi Redmi 4A

xiaomi-redmi-4a-oficjalnie-grafika

Tym razem mamy do zapamiętania fakt, że dopisek „A” oznacza słabszy model. Wspólne cechy znamy, więc poznajmy różnice. Przede wszystkim pojawił się Snapdragon 425. W porównanie do bazowego modelu znajdziemy także inne wspólne cechy take jak 2 GB RAM, 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika (+MicroSD do 256 GB). Brakuje czytnika linii papilarnych, a pojemność akumulatora została ograniczona do 3120 mAh. Oczywiście ma to swoje odwzorowanie w cenie, która na Gearbest wynosi 420 złotych: Klik!

Xiaomi Redmi 4 Prime

xiaomi-redmi-4-prime-oficjalnie-grafika

Ostatni, a zarazem najlepszy obecnie model z najnowszej serii Redmi 4 to już ewidentnie „mocny średniak”. Wyświetlacz prezentuje obraz w rozdzielczości FullHD, a za moc obliczeniową odpowiada Snapdragon 625 połączony z 3 GB RAM. Wbudowana pamięć dla użytkownika również się podwoiła i wynosi 32 GB. Oczywiście można ją rozszerzyć za pomocą kart MicroSD do 256 GB. To tak naprawdę główne różnice w stosunku do Xiaomi Redmi 4. Co ciekawe, cena nie jest o wiele wyższa i wynosi około 860 złotych: Klik!

Pamiętajmy, że to dopiero początek. Zapewne za miesiąc lub dwa poznamy kolejne smartfony z tej serii i znowu będzie trzeba zapamiętać te drobne różnice, chociaż nie ukrywam, że w powyższych przypadkach zmiany są i tak spore – zdecydowanie większe niż w rodzinie Redmi 3. Rozbieżności w cenach wynikają głównie ze względu na ceny wysyłkowe – w samych Chinach czy też krajach, w których oficjalnie kupimy Xiaomi już nie widać takich różnic. Ok, czyli podsumowując obecnie Redmi 4 Prime i 4A powinny Was zainteresować. Bazowy model odrzucamy ze względu na cenę, aczkolwiek pamiętajcie, żeby zawsze sprawdzić najlepsze oferty.

Motyw