Premiera OnePlus 3T bliżej niż nam się wydaje! Podsumujmy, co wiemy na temat tego smartfona

3 minuty czytania
Komentarze
Oneplus-3-7278

Większość producentów urządzeń mobilnych stara się tak rozszerzyć swoje portfolio, żeby nawet najbardziej wybredni konsumenci znaleźli idealny model dla siebie. Inaczej wygląda sytuacja z OnePlus, czyli firmie, która tak naprawdę teraz promuje tylko jednego smartfona.

Mimo wszystko Chińczycy ewidentnie szykują nowy model. Ma być nim OnePlus 3T, czyli według nazewnictwa odmiana flagowego i całkiem udanego smartfonu firmy. Wiele osób, w tym również ja, zastanawia się skąd taki ruch. Teoretycznie według plotek wydaje się to oczywiste. Mówi się, że OnePlus ma problemy z dostępnością paneli Optic AMOLED i właśnie z tego powodu sprzedaż flagowego modelu miałaby zostać wstrzymana, a firma zaproponowałaby odmieniony smartfon z wyświetlaczem LCD. Ok, ale prezes firmy powiedział, że nie zrezygnują z „autorskiego” rozwiązania i chcą dążyć do jego ulepszania.

Oneplus-3-7282

W takim razie, co z OnePlus 3T? Zacznijmy od przewidywanych zmian. Nadchodzący smartfon ma cechować się następującą specyfikacją:

 • 5,5- lub 6-calowy wyświetlacz IPS LCD;
 • Snapdragon 821;
 • 6 GB RAM;
 • 64 GB (lub więcej) wbudowanej pamięci dla użytkownika;
 • aparaty:
  • przód: 8 MPx;
  • tył: 16 MPx (IMX398);
 • akumulator o pojemności 3000 mAh;
 • Android 7.0 Nougat.

Najwięcej zagwozdek stanowi rozmiar wyświetlacza. Kolejna zmiana ma dotyczyć głównej jednostki obliczeniowej i siłą rzeczy ma pojawić się wydajniejszy od układu z OnePlus 3 o 5% Snapdragon 821. Także aparat zostanie ulepszony. Znany z obecnego smartfonu moduł IMX298 zastąpi zdecydowanie lepiej opiniowany IMX398. Jest to jedna z najnowszych propozycji Sony i obecnie tylko Oppo R9s z niej korzysta. Niezmieniona pojemność akumulatora niejako wskazuje, że również wyświetlacz nie urośnie i pozostanie 5,5-calowy.

Oneplus-3-7222

Ok, w takim razie teraz zastanówmy się skąd taki ruch? Brak wystarczającej liczby paneli Optic AMOLED i stworzenie alternatywy pozwoli odciążyć zapotrzebowanie na OnePlus 3. Jednak moje doświadczenia z połączeniem tej chińskiej firmy i wyświetlaczy LCD nie kojarzy się dobrze. Poza tym OnePlus, w moim mniemaniu, powinien bardziej pomyśleć o modelu w stylu OnePlus X, który pokazał, że starsze, ale topowe podzespoły są naprawdę dobrym wyborem. Do tego mniejszy wyświetlacz i bardzo dobre wykonanie.

Oneplus-3-7226

Pojawia się również dużo obaw, że OnePlus 3T odsunie prace firmy nad wydaniem Nougata dla obecnego smartfonu. Są to bardzo słuszne obawy, gdyż zawsze wygląda to tak, że nowsze urządzenia idą na pierwszy plan w aktualizacjach. Jednak po cichu mam nadzieję, że tak drobne różnice pomiędzy tymi telefonami sprawią, że dystrybucja nowych wydań oprogramowania będzie przebiegała równolegle. Do tego pamiętajmy, że OnePlus 3T ma już na starcie wykorzystywać Nougata – być może równocześnie starszy model otrzyma aktualizację.

Oneplus-3-7269

Jak widzicie, wątpliwości, co do sensu istnienia nadchodzącego smartfonu jest wiele. Oficjalnie OnePlus 3T mamy ujrzeć 14 listopada, więc już stosunkowo niedługo. Tym razem próżno spodziewać się wielkich zapowiedzi i hucznej premiery z wirtualną rzeczywistością na czele. Najprawdopodobniej pojawi się jedynie notka prasowa, że powstał taki i taki model z ceną 480 dolarów.

Motyw