wnerwiajace-denerwujace-reklamy-15151414

 

Reklamy są potrzebne w Sieci. Jakby nie patrzeć to jedno z największych źródeł dochodów poszczególnych aplikacji czy też stron internetowych. Jednak sporo autorów jest zbyt natarczywa i mimo że dany program może być przydatny to wygoda korzystania może wołać o pomstę do nieba poprzez właśnie irytujące grafiki czy też filmy.

 

Na szczęście jest wiele metod pozwalających obejść lub po prostu zablokować wyświetlanie poszczególnych reklam. W przypadku komputera mówimy o różnego rodzaju wtyczkach, a jak to wygląda na smartfonie z Androidem? Też znajdziemy odpowiednie przeglądarki czy też aplikacje, ale ich działanie zazwyczaj ogranicza się tylko i wyłącznie do zasłaniania reklam na stronach internetowych. Co z innymi aplikacjami? W końcu coraz więcej gier każe nam oglądać reklamy jeśli chcemy dalej cieszyć się rozgrywką. W tym wypadku użytkownicy zrootowanych urządzeń zapewne wiedzą, co należy zainstalować. Jednak nie wszyscy decydują się na uzyskanie dostępu do tych praw. W takim razie mam dla Was dwie propozycje, których zasada działania jest identyczna.

 

pic_2

 

Pierwsza z nich to DNS66 i od razu możemy się domyślać o co chodzi w tym systemie omijania reklam. Wszystko sprowadza się do zastosowania odpowiedniego połączenia VPN, które blokuje serwisy propagujące niechciane grafiki i filmy. Spędziłem z tą aplikacją kilkadziesiąt minut i wnioski same się nasuwają. Jeśli przeglądacie głównie zagraniczne strony to z pewnością spodoba Wam się ta propozycja. Jest niesamowicie prosta i wystarczy ją tylko pobrać, zainstalować i uruchomić. W przykładowych grach pobranych ze sklepu Play – Cut The Rope, Trials Frontier – reklamy zniknęły na dobre, co oczywiście ma swoje plusy jak i minusy. W przypadku pierwszego tytułu, po straceniu wszystkich kluczy nie możemy obejrzeć 30-sekundowego filmu w celu zdobycia dodatkowego.

 

 

DNS66 najłatwiej pobrać poprzez repozytoria F-Droid, ale także znajdziecie wszystkie potrzebne linki na Githubie autora: Klik! Oczywiście nie spodziewajcie się linków do sklepu Play, gdyż Google nie akceptuje tego typu aplikacji.

 

block-this-dns

 

Druga propozycja to Block This! W tym wypadku mamy do czynienia z nieco bardziej dopracowaną aplikacją, ale niektórym powinna zapalić się lampka widząc konieczność przyznania uprawnień do telefonu. Mimo wszystko zaryzykowałem i… działa! Bardzo dobrze wręcz, gdyż ten program radzi sobie również z reklamami na niektórych stronach internetowych, z którymi DNS66 nie chciało rozmawiać. Block This! również jest dostępne na Githubie (Klik!), ale samą aplikację możecie zaczerpnąć ze strony projektu: Klik!

 

 

Obie aplikacje są darmowe i zajmują bardzo mało miejsca na urządzeniu. Warto jeszcze dodać, że DNS66 ma kilka dodatkowych ustawień, które zainteresują bardziej zaawansowanych użytkowników Internetu. Możemy dodawać własne filtry oraz serwery DNS, z których chcemy korzystać. Z kolei wspólną cechą obu propozycji to możliwość ustawienia automatycznego startu programów razem z systemem Android.

 

 

PS. Niestety, ale aplikacje siłą rzeczy nie blokują reklam na YouTubie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.