[Pobierz] Google rozdaje nagrody dla aplikacji wykorzystujących Material Design – 5 darmowych tytułów wyróżnionych

Łukasz Pająk Android 2016-10-20

material-design-awards-google-2016

 

Na tegorocznej konferencji Google I/O gigant z Mountain View ogłosił zwycięzców w wielu kategoriach Google Play Award. Jedna z nich wyróżniała aplikacje, które jak najlepiej wykorzystują Material Design, a więc interfejs zaproponowany przez Amerykanów razem z Androidem Lollipop.

 

Wtedy zwycięstwo przypadło programowi Robinhood. Jednak Google zależy na jak najlepszym wykorzystaniu Material Design i tym samym przygotowało kolejne nagrody. Tym razem Amerykanie skupili się przede wszystkim na tytułach, które ewidentnie bazują na wytycznych związanych z projektowaniem interfejsu poszczególnych aplikacji. Poznajmy zwycięzców.

 

Brand Infusion: Asana: Team Tasks & Projects

 

asana-team-tasks-material-design

 

Kategoria, której zadaniem było wyróżnienie aplikacji sprawiającej, że praca grupowa staje się bardziej produktywna. To tak w skrócie. Sam program ewidentnie czerpie garściami z Material Design, co zresztą jest standardem we wszystkich tytułach z tego wpisu. Jednak powyższy zwycięzca ma jedno zadanie – ułatwiać pracę w zespołach poprzez szybkie dodawanie zadań oraz przeprowadzać projekty od początku do końca. Wszystko w jednym miejscu.

 

 

Charming Engagement: Fabulous – Motivate Me!

 

best-material-design-apps-2016-fabulous-motivate-me

 

Najważniejsze jest zdrowie – jeśli się w nie zaangażujemy. W uroczym wydaniu. Do rzeczy. Tym razem aplikacja ma jedno zadanie. Dbać o to, co jemy, jak śpimy czy też wspierać nas w przeróżnych zadaniach mających na celu poprawić nasze samopoczucie, a także kondycję fizyczną.

 

Creative Navigation: C Channel

 

best-material-design-apps-2016-c-channel

 

Prostota w użytkowaniu. W tym wypadku mamy do czynienia z aplikacjami, które w Polsce są najzwyczajniej nieprzydatne. Ich sens jest widoczny jedynie w Japonii oraz Tajlandii. Jest to nic innego jak magazyn z najświeższymi plotkami, przepisami, makijażami, fryzurami i takimi tam…

 

 

Expressive Layouts: Kitchen Stories

 

best-material-apps-2016-kitchen-stories

 

Wystarczy spojrzeć na tę aplikację, aby upewnić się, że nagroda jest w pełni zasłużona. Przepisy na przeróżne dania przedstawione w niesamowicie czytelny sposób. Oczywiście w formie wizualnej jak i tekstowej. Tym samym jeśli często przebywasz w kuchni to być może ta aplikacja natchnie Cię na nowe danie.

 

 

Focused Efficiency: Airbnb

 

best-material-apps-2016-airbnb

 

Dzięki temu tytułowi uda Ci się w najróżniejszych miejscach na świecie zarezerwować pobyt, a także rozwinąć swoje doświadczenie w zakresie podróżowania jak i miejscowych tradycji.

 

nexus-9-material-design-1

 

Oczywiście wszystkie aplikacje są dostępne w sklepie Play za darmo i – co najważniejsze – nie odstraszają swoim wyglądem czy też topornym działaniem. Oczywiście fakt, czy Material Design się podoba to tylko kwestia gustu. Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że ten nurt ma wielu przeciwników, aczkolwiek wydaję mi się, iż zdecydowanie więcej osób chwali Google za ujednolicenie wyglądu swojego oprogramowania. Szczególnie, że z Material Design raczej nieprędko się pożegnamy patrząc na inne usługi Amerykanów (wyszukiwarka, YouTube, Google+ itd), które również pokazują swoją funkcjonalność według wyglądu zaproponowanego razem z Androidem Lollipop. Kolejną edycję Material Design Awards zapewne ujrzymy w przyszłym roku, ale wcześniej – na Google I/O 2017 – mamy szansę poznać zwycięzców w konkursie Google Play Awards.

 

 

źródło: Google


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x