ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Zrzuty ekranu] Android 7.1.1 Nougat Preview dla Nexusa 6P, 5X oraz Pixel C już dostępny. Jakie zmiany?

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Artykuły
android71preview43665753

Tak jak zapowiadano wcześniej, właśnie pojawiła się aktualizacja dla użytkowników, którzy dołączyli do testerów za pomocą urządzeń Nexus 6P/5X lub Pixel C. Update wprowadza część funkcji, które mieliśmy okazję zobaczyć już na niedawno zaprezentowanych smartfonach Google Pixel i Pixel XL. Nowa wersja Androida Preview nie nosi jednak numerka 7.1, a już 7.1.1. Jeśli dołączyliście do „Programu wersji beta na Androida” powinniście już parę godzin temu otrzymać najnowszą aktualizację.

Jakie zmiany w stosunku do Androida 7.0 wprowadza nowy system? Oczywiście nie są to wszystkie funkcje znane z Pixeli. Jednak jeśli oprócz aktualizacji zainstalujemy pliki .apk wyciągnięte z Nexusów, to zmian będzie nieco więcej niż przy samym update systemu. Sama aktualizacja wprowadza:

Ustawienia

Teraz pojawiają się tam dwie karty – „WSZYSTKIE” oraz „POMOC”. Nadal jednak kolorystyka belki górnej nie jest taka jak w Pixelach. W karcie „POMOC” możemy przeszukiwać tematy pomocy, przesłać opinię albo zobaczyć porady i wskazówki odnośnie danego urządzenia. Opcja „Zobacz porady i wskazówki” przekierowuje nas niestety do anglojęzycznej strony internetowej.

Panel powiadomień

Tutaj zmian nie jest zbyt dużo i od razu można się do nich przyzwyczaić. Zmieniono jedynie rozmieszczenie części elementów. W mojej opinii wygląda to teraz nieco lepiej.

Skróty aplikacji

Po przytrzymaniu ikonki apki, która obsługuje wyskakujące po dłuższym dotknięciu skróty, pojawia się jedna lub więcej opcji. Co ciekawe, można również przytrzymać dłużej na danej opcji, aby umieścić ją jako oddzielny skrót na naszym ekranie głównym. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że „Zestaw narzędzi SIM” nareszcie ma ikonkę dopasowaną do stylu „material design”.

Nowe emoji

Aktualizacja wprowadza także wiele nowych emotikon. Teraz każdy prezentowany zawód czy aktywność ma swoją damską i męską wersję. Te zmiany były zapowiadane już wcześniej.

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze więcej funkcji znanych z Pixeli bez odblokowywania bootloadera czy instalowania różnych modyfikacji możesz zainstalować poniższe aplikacje:

W Sklepie Play jest już dostępny Pixel Launcher, ale niestety w przypadku Nexusa 6P pojawia się tam informacja, że urządzenie „nie jest zgodne z tą wersją”.

Jak uzyskać tę wersję Androida?

1. Dołącz do „Programu wersji beta na Androida”. (Musisz posiadać jedno z wymienionych urządzeń: Huawei Nexus 6P, LG Nexus 5X, Google Pixel C).

2. Sprawdź aktualizacje OTA za pomocą smartfona lub tabletu i zainstaluj.

Należy pamiętać, że nie jest to w pełni stabilna aktualizacja Androida. Update przeznaczone jest raczej dla deweloperów lub entuzjastów zdających sobie sprawę z ryzyka podczas użytkowania takiej wersji.

Korzystacie już z Androida Preview 7.1.1? Jeśli tak, dajcie znać w komentarzach, czy zauważyliście więcej zmian poza wymienionymi powyżej. Możecie również wyrazić opinię, jak podobają Wam się aktualne nowości.

Sprawdź najnowsze wpisy