nexus2cee_pixel-banner-728x400

 

Czemu Google nie jest zainteresowane polskim rynkiem? Ciężko ocenić. Jednak fakty są takie, że zawsze wszelkie usługi i nowości dostajemy z opóźnieniem. Tak naprawdę wszystko wskazuje na to, że jesteśmy nic nieznaczącym rynkiem dla Amerykanów i stąd też brak Pixeli w naszym kraju.

 

Ba! W Polsce nie ujrzymy żadnych urządzeń z dopiskiem „By Google”, a więc takich, w których produkcji teoretycznie nie uczestniczyła żadna zewnętrzna firma. Tak też wygląda sytuacja z Pixelami, które na każdym kroku są reklamowane jako „Phone by Google” lub „Made by Google”. Wchodząc na stronę sklepu Google Store od długiego czasu jesteśmy informowanie, że jeszcze u nas nie jest dostępny.

 

google-home-oficjalnie-grafika

 

Pytanie brzmi czy kiedykolwiek będzie? Zapewne w chwili, gdy wszystkie usługi Google zostaną wprowadzone do Polski, co oznacza kolejne miesiące jak nie lata czekania. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nasz kraj dla Amerykanów nie jest tak dobrym rynkiem zbytu jak Indie, aczkolwiek już wiele razy słyszeliśmy pewne zapowiedzi, że to może się szybko zmienić. Mimo wszystko, tak jak wspomniałem, Google w Polsce tak naprawdę nie może jeszcze otworzyć sklepu ze względu na nasz trudny język i tym samym nieprzystosowanie poszczególnych urządzeń. Kupi ktoś „Home” bez możliwości rozmawiania po polsku?

 

google pixel c pudelko klawiatura folio

 

Mniejsza z tym, wróćmy do Pixeli. Oczywiście jedną z ich wyjątkowych funkcji jest Google Assistant, którą możecie pobrać na swoje smartfony, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Czy jest szansa, że Pixel oraz Pixel XL oficjalnie pojawią się w Polsce? Niby taki Pixel C od początku swojego istnienia nie zawitał do naszego kraju, ale w przypadku smartfonów mówimy o nieco innej sytuacji. W końcu są to modele blisko związane z HTC, a ta firma docenia nasz kraj, co widać po wprowadzaniu niektórych urządzeń do Polski jako pierwszego kraju europejskiego.

 

google-pixel-htc

 

Tym samym dochodzimy do… Indii. Czemu? Otóż okazuje się, że w tym kraju Google wszelkie naprawy i serwis powierzyło właśnie Tajwańczykom. Czemu nie zrobić czegoś takiego samego w Polsce i dystrybutorem urządzeń ustanowić również HTC? Cóż, patrząc na wszelkie akcje przeprowadzane w Indiach to może być ciężko powtórzyć to w Polsce. Otóż drugi najbardziej zaludniony kraj na świecie będzie miał dostęp do 56 punktów serwisowych rozmieszczonych w 30 największych miastach. Wyobrażacie sobie podobne rozwiązanie u nas, które dodatkowo będzie się opłacało?

 

assistant-635x343

 

Na koniec zastanówmy się, co nie będzie użyteczne w Polsce dla posiadacza Pixela. Oczywiście wspomniany asystent głosowy, który tak naprawdę oferowałby komendy na poziomie Google Now, ale to nie wszystko. Amerykanie również wychwalają swoje produkty za możliwość zgłaszania pytań czy też problemów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Uruchomienie podobnego „call center” w Polsce nie będzie łatwe oraz oczywiście mało opłacalne. Na koniec sama sprzedaż urządzeń. Czy Pixele mają szanse w naszym kraju zdobyć jakąkolwiek popularność?

 

 

 

źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.