Jest szansa, że Google wyda Pixele w Polsce? Pod warunkiem, że zaangażuje w to HTC

Łukasz Pająk Android 2016-10-13

nexus2cee_pixel-banner-728x400

Czemu Google nie jest zainteresowane polskim rynkiem? Ciężko ocenić. Jednak fakty są takie, że zawsze wszelkie usługi i nowości dostajemy z opóźnieniem. Tak naprawdę wszystko wskazuje na to, że jesteśmy nic nieznaczącym rynkiem dla Amerykanów i stąd też brak Pixeli w naszym kraju.

Ba! W Polsce nie ujrzymy żadnych urządzeń z dopiskiem „By Google”, a więc takich, w których produkcji teoretycznie nie uczestniczyła żadna zewnętrzna firma. Tak też wygląda sytuacja z Pixelami, które na każdym kroku są reklamowane jako „Phone by Google” lub „Made by Google”. Wchodząc na stronę sklepu Google Store od długiego czasu jesteśmy informowanie, że jeszcze u nas nie jest dostępny.

google-home-oficjalnie-grafika

Pytanie brzmi czy kiedykolwiek będzie? Zapewne w chwili, gdy wszystkie usługi Google zostaną wprowadzone do Polski, co oznacza kolejne miesiące jak nie lata czekania. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że nasz kraj dla Amerykanów nie jest tak dobrym rynkiem zbytu jak Indie, aczkolwiek już wiele razy słyszeliśmy pewne zapowiedzi, że to może się szybko zmienić. Mimo wszystko, tak jak wspomniałem, Google w Polsce tak naprawdę nie może jeszcze otworzyć sklepu ze względu na nasz trudny język i tym samym nieprzystosowanie poszczególnych urządzeń. Kupi ktoś „Home” bez możliwości rozmawiania po polsku?

google pixel c pudelko klawiatura folio

Mniejsza z tym, wróćmy do Pixeli. Oczywiście jedną z ich wyjątkowych funkcji jest Google Assistant, którą możecie pobrać na swoje smartfony, ale z pewnymi zastrzeżeniami. Czy jest szansa, że Pixel oraz Pixel XL oficjalnie pojawią się w Polsce? Niby taki Pixel C od początku swojego istnienia nie zawitał do naszego kraju, ale w przypadku smartfonów mówimy o nieco innej sytuacji. W końcu są to modele blisko związane z HTC, a ta firma docenia nasz kraj, co widać po wprowadzaniu niektórych urządzeń do Polski jako pierwszego kraju europejskiego.

google-pixel-htc

Tym samym dochodzimy do… Indii. Czemu? Otóż okazuje się, że w tym kraju Google wszelkie naprawy i serwis powierzyło właśnie Tajwańczykom. Czemu nie zrobić czegoś takiego samego w Polsce i dystrybutorem urządzeń ustanowić również HTC? Cóż, patrząc na wszelkie akcje przeprowadzane w Indiach to może być ciężko powtórzyć to w Polsce. Otóż drugi najbardziej zaludniony kraj na świecie będzie miał dostęp do 56 punktów serwisowych rozmieszczonych w 30 największych miastach. Wyobrażacie sobie podobne rozwiązanie u nas, które dodatkowo będzie się opłacało?

assistant-635x343

Na koniec zastanówmy się, co nie będzie użyteczne w Polsce dla posiadacza Pixela. Oczywiście wspomniany asystent głosowy, który tak naprawdę oferowałby komendy na poziomie Google Now, ale to nie wszystko. Amerykanie również wychwalają swoje produkty za możliwość zgłaszania pytań czy też problemów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Uruchomienie podobnego „call center” w Polsce nie będzie łatwe oraz oczywiście mało opłacalne. Na koniec sama sprzedaż urządzeń. Czy Pixele mają szanse w naszym kraju zdobyć jakąkolwiek popularność?

źródło: XDA • Adam Szostek

  przecież można kupić na Amazonie w UK czy Francji, a dodatkowo jest wybór wszystkich wariantów kolorystycznych i pojemnościowych, a u nas pewnie były by tylko wersje 32Gb. Tak jak w przypadku 6P, gdzie oficjalnie Huawei sprzedawał wariant z mniejszą ilością Ram

  • stark2991

   A serwis?

   • Adam Szostek

    Wysyłasz do Amazonu, a oni jak coś jest faktycznie skopane to wysyłają kolejną sztukę

  • [828586]

   Tak, a to w którym miejscu na Amazon można kupić ? link proszę

 • Ironpiter

  Pixele i htc bleeeee. Masakra jakaś

  • Pabliell

   Przecież Pixele zrobiło HTC, więc w czym rzecz?

 • DanSlenders

  HTC Polska nie jest zainteresowane Pixelami

  • Żaden regionalny oddział HTC nie ma tutaj nic do gadania.
   Pixele są za drogie aby się dobrze sprzedały w Europie.

   • DanSlenders

    Nie przesadzaj, tam gdzie trafiły w Europie szanse jakieś mają zawsze. Tam gdzie nie już nie.

 • stark2991

  Sam sobie odpowiedziałeś w tekście. Google nie pozwoli wydać smartfona z G Assistant i pomocą 24/7 dopóki to nie będzie działać w Polsce. No chyba że będzie działać po angielsku a łączyć się będziemy z centrum w Londynie albo Berlinie 🙂

 • Chris

  Z takimi cenami to nawet nie maja co szukać klientow w Polsce… Nawet w Europie… Mieszkam we Francji i po rozmowie ze znajomymi doszliśmy do wniosku że w tej cenie (zwłaszcza XL) lepiej kupić iPhone’a może nie jest lepszy (zależy od punktu widzenia i upodobań) ale dla tego że Pixel za 6 miesięcy bedzie warty 3/4 ceny a po roku mniej niż 50% a Apple dalej bedzie trzymać swoja wartosc + na pewno iP7 bedzie miał dłuższe wsparcie niż Pixele.

  • Pabliell

   Pixele, tak jak wcześniej Nexusy, jeśli sprzedadzą się dobrze, to będą żyć wiecznie. Magicy z xda będą dbać nawet i za 5 lat. Problem w tym, że z takimi cenami sprzedaż może być słabsza, a zainteresowanie mniejsze.
   Co do trzymania cen. Jeśli ktoś kupuje z myślą, żeby potem jak najlepiej odsprzedać – niech lepiej wcale nie kupuje, bo zawsze się na tym biznesie przejedzie.x