Oto idealny przykład jak Apple robi w konia swoich konsumentów – forumowicze wykryli kłamstewko na prezentacji dot. wyświetlacza iPhone’a 7

Łukasz Pająk Artykuły 2016-10-06

apple-iphone-7-6-se-wyswietlacz-afera

 

Jedną z największych nowości w iPhonie 7 jest jego wyświetlacz, który według zapewnień Apple prezentuje zdecydowanie szerszą gamę kolorów. To nie jest dziwne, że Amerykanie ulepszają swoje urządzenia w stosunku do poprzedników i tak, już mogę napisać, że najnowszy smartfon z Jabłuszkiem prezentuje więcej barw, ale polscy użytkownicy tego modelu znaleźli pewną nieścisłość.

 

Za sprawą forum MyApple i naszemu Czytelnikowi, który poinformował nas o całej sytuacji, zauważyliśmy, że wychwalany przez Apple wyświetlacz niekoniecznie musi być lepszy od paneli stosowanych w poprzednich smartfonach tego producenta. Jednak zacznijmy od początku. Co widzicie na następującej grafice?

 

 

Czerwony kwadrat? Na tanich wyświetlaczach laptopów czy też niektórych monitorach jest to bardzo możliwe. Teraz sprawdźcie tę samą grafikę na smartfonie. Powinniście zauważyć pewne logo. Powyższy obraz został stworzony przez autorów silnika WebKit i dokładny opis samego efektu znajdziecie na następującej stronie: Klik! Nasze testy pokazały, że zarówno Samsung Galaxy S7 Edge, jego poprzednik jak i OnePlus 3 wyświetlają powyższą grafikę z widocznym logiem.

 

iphone-7-press-5_feat

 

Teraz przejdźmy do właściwego problemu. Jak już wspomniałem, na prezentacji związanej z premierą iPhone’a 7 i jego większego brata, ale także i we wszelkich materiałach promocyjnych znajdziemy informację mówiącą: Najjaśniejszy i wyświetlający najszerszą gamę kolorów ekran. Brzmi interesująco – tak jak i wszystko, co związane z marketingiem.

 

apple-iphone-7-jack-lenovo-moto-z

 

W rzeczywistości iPhone 7 naprawdę prezentuje zdecydowanie szerszą paletę barw niż poprzednicy, co też również sprawdziliśmy – iPhone’y 6 oraz 6s z iOS 10 wyświetlają jedynie czerwony kwadrat. Jednak w tym momencie pojawił się użytkownik forum MyApple, który stwierdził, że jego „6’tka” normalnie pokazuje logo na czerwonym tle. Współtwórcy dyskusji niechętnie podzielali jego zdanie, ale mimo wszystko, ostatecznie, stwierdzono, że winowajcą jest… system.

 

ios-10-iphone

 

Tak, okazuje się, że jeśli posiadacie nawet iPhone’a 3GS to ujrzycie powyższe logo. Wszystko jest kwestią posiadanego oprogramowania. Według zebranych danych, już w iOS 9 Apple zredukowało liczbę wyświetlanych kolorów. Teraz pojawiły się tezy, że amerykańska firma sztucznie przedstawia nowe produkty jako lepsze, a w rzeczywistości pogarsza poprzedników. Jakby nie patrzeć, ma to sens.

 

apple-ipad-wyswietlacz-test iphone-6-test-wyswietlacza-paleta-barw

(po lewej iPad z iOS 9, po prawo iPhone z iOS 8 – zdjęcia użytkownika Mati1135)

 

Wielu innych użytkowników również sprawdziło starsze urządzenia i jak widzicie powyżej podobna sytuacja dotyczy iPadów. Tym samym mamy naoczny przykład jak Apple zmusza swoich konsumentów do wymiany ich smartfonów na nowszy model. Oczywiście sztuczne postarzanie produktów to nic nowego. Można znaleźć wiele tematów pokazujących, że nowsze oprogramowanie zdecydowanie spowalnia poszczególne urządzenia z logiem Jabłuszka na obudowie.

 

W tym miejscu chciałbym przedstawić podobną sytuację związaną z Androidem, ale w tym wypadku najczęściej nie wydaje się aktualizacji. Mimo wszystko jeśli znacie podobny przypadek to dajcie znać w komentarzach.

 

 

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Tomkowi za podesłanie nam tej informacji.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x