pixels

 

Za niecałe 24 godziny Google przedstawi nam swoje najnowsze dokonania technologiczne stworzone na potrzeby rozwijającego się rynku. Amerykanie nie chcą stać w miejscu i patrzeć się obojętnie na ruchy konkurencji, która jednak pod paroma względami jest już nieco z przodu. Mimo wszystko wciąż jeszcze można nadrobić straty, a nawet przerodzić je w swoje zalety.

 

W takim razie do rzeczy. Oczywiście największą, jutrzejszą premierą mają być nowe smartfony w postaci Pixela oraz Pixela XL, o których pisał dzisiaj Bartosz. Porównanie ich z Nexusami również znajdziecie na naszym portalu, więc skupmy się na innych urządzeniach, które najprawdopodobniej już jutro ujrzymy.

 

 

Andromeda

 

andromeda-nowa

 

Hybryda Chrome OS oraz Androida, która już została przez wielu okrzyknięta jako „Windows-killer”. Ja jednak powstrzymałbym się z takimi opiniami i poczekał na konkrety, które faktycznie mogą okazać się ciekawe. Jeśli wierzyć plotkom to jutro oprócz samego systemu, ujrzymy również pierwsze urządzenie pracujące pod kontrolą Andromedy. Ma to być 12,3-calowy laptop połączony ze stylusem, trackpadem oraz oczywiście klawiaturą. Co ciekawe, teoretycznie znamy już cenę tej propozycji Google – w Stanach Zjednoczonych chętni będą musieli wydać 799 dolarów (około 3000 złotych).

 

 

Tablet

 

nexus9

 

Wszyscy żyją Pixelami jako smartfonami, ale zapominamy, że wciąż ta marka zaczęła swoje życie jako tablet i właśnie tego typu urządzenie bardzo możliwe, że ujrzy jutro światło dzienne. Niestety, ale żadnych konkretów na temat specyfikacji nie znamy. Bardzo możliwe, że będzie to następca niezbyt udanego Nexusa 9, ale tym razem stworzony przez Huawei.

 

 

Daydream

 

google-daydream-headset-970-80

 

Platforma z jednym celem – zdominować wirtualną rzeczywistość za sprawą otwartości na wielu producentów. Współpraca Oculusa z Samsungiem układa się bardzo dobrze, ale nawet Koreańczycy chcą spróbować propozycji Google. Mimo wszystko to Amerykanie chcą przedstawić swoje okulary wirtualnej rzeczywistości. Nie będzie to bezpośredni konkurent dla chociaż HTC Vive, ale już dla Gear VR z jedną ogromną zaletą. Zestaw oparty na platformie Daydream ma współpracować z wieloma odpowiednio mocnymi smartfonami.

 

 

 

Router i Home

 

google-onhub-router

 

Google lubi współpracować z zewnętrznymi firmami, którym powierza stworzenie sprzętu. Tym razem może paść na TP-Linka i tak ma powstać kolejny router pod amerykańską marką. Swoją drogą ma być ona bardzo oryginalna: Google Wi-Fi. Czym ma się charakteryzować? Inteligentnymi funkcjami, ale konkretów jeszcze nie znamy.

 

google-home-grafika-prezentacja-design

 

Z kolei Google Home to bezpośredni konkurent dla chociażby Amazona Echo, czyli inteligentne pudełko do „sterowania domem”. Najprawdopodobniej jeszcze nie zobaczymy gotowego produktu, gdyż Amerykanie mogą jedynie ujawnić dodatkowe szczegóły tego urządzenia.

 

 

Chromecast w wersji premium

 

google konferencja co nowego zapowiedz termin nexus chromecast

 

Przesyłanie strumieniowe danych to już swego rodzaju standard. Chromecasty są tego idealnym przykładem, mimo że nie należą do najpopularniejszych akcesoriów w Polsce. Jednak to w żaden sposób nie przeszkadza Google, aby ulepszyć swoją propozycję i dodać obsługę rozdzielczości 4K oraz HDR. Według ostatnich plotek, to urządzenie ma nazywać się Chromecast Ultra i kosztować 69 dolarów (~280 złotych) w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Smartwatche

 

google nexus smartwatch android wear swordfish angelfish 2

 

W tym roku stosunkowo głośnym tematem były inteligentne zegarki od Google. Skoro Amerykanie posiadają już tyle, przeróżnych marek urządzeń to czemu nie zająć się smartwatchami i pokazać możliwości Android Wear? Więcej na ich temat znajdziecie w osobnym artykule: Klik!

 

 

Jak widzicie, smartfony z serii Pixel to nie jedyne nowości jakie może szykować Google. Oczywiście będą one najważniejszymi premierami, ale warto również zwrócić uwagę na inne urządzenia. Niestety, na koniec muszę zdecydowanie zatrzymać wszelkie plany zakupowe – najprawdopodobniej żadna z powyższych nowości nie zostanie oficjalnie wprowadzona przez Amerykanów do Polski.

 

 

 

źródło: The Next Web, AndroidPIT

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.