Jak nadchodzące Pixele wyglądają na tle ostatnich Nexusów? Porównanie rozmiarów i specyfikacji

3 minuty czytania
Komentarze
porownanie-pixel-xl-nexus-5x-6p-specyfikacja-rozmiar-2

Za niecały tydzień na mobilnym rynku na pierwszym planie będą przede wszystkim Pixele, czyli nowe otwarcie dla Google w sferze smartfonów. Oficjalnie seria Nexus umrze, a jej miejsce zajmie właśnie nowa rodzina urządzeń, którą poznaliśmy w zeszłym roku razem z tabletem Pixel C – został on dobrze przyjęty, ale czy tak  samo będzie w przypadku telefonów stworzonych we współpracy z HTC?

Na to pytanie zapewne dopiero za pewien czas odpowiemy, a tymczasem możemy zebrać wszelkie informacje i plotki na temat Pixela oraz Pixela XL, żeby porównać je do ostatniej generacji urządzeń z serii Nexus. Zacznijmy od wymiarów. Portal Androidcentral postanowił odpowiednio dopasować grafiki prasowe powyższych smartfonów oraz Nexusów 5X i 6P. Tak te modele prezentują się obok siebie:

porownanie-pixel-xl-nexus-5x-6p-specyfikacja-rozmiar

Pixele będą mniejsze, widać to gołym okiem i bardzo możliwe, że zadowoli to wiele osób. W takim razie, co ze specyfikacją? W tym momencie również posłużmy się porównaniem stworzonym przez powyższą witrynę:

porownanie-pixel-xl-nexus-5x-6p-specyfikacja-rozmiar-3

Jak same nazwy nadchodzących smartfonów wskazują, model z dopiskiem „XL” będzie przede wszystkim większy. Pozostała specyfikacja będzie niemalże identyczna i różnice będą sprowadzać się do elementów bezpośrednio powiązanych właśnie z rozmiarem urządzeń, czyli inna pojemność akumulatora, a także przekątna i rozdzielczość wyświetlacza. Tym razem Google nie idzie w półśrodki i chce zastosować najmocniejsze podzespoły na rynku.

snapdragon 820 821 qualcomm porownanie nowosc

Snapdragon 821 połączony „na sztywno” z 4 GB RAM, czyli swego rodzaju tegoroczny standard. Niech Was nie zmyli inna numeracja układu Qualcomma, gdyż w stosunku do zwykłego Snapdragona 820 wielu zmian nie uświadczymy. Tak naprawdę, w trakcie normalnego użytkowania, nawet nie odczujecie różnic pomiędzy tymi układami. Czemu Google nie postawiło na więcej pamięci operacyjnej? Tak jak wspomniałem to ma być standard i dla tegorocznych, flagowych modeli jest nim właśnie 4 GB.

nexus google koniec grafika logo 6p 5x

Co z aparatami? Wszystko wskazuje na to, że Google razem z HTC postawi na te same moduły, co w ostatnich Nexusach. Mimo wszystko miejmy nadzieję, że pojawi się OIS, przed którym tak bardzo Amerykanie się wzbraniali. Moduł IMX377 w Nexusie 6P wciąż jest chwalony, więc miejmy nadzieję, że nowe oprogramowanie i być może nowy osprzęt sprawi, że ujrzymy ciekawe modele do robienia zdjęć.

Nexus 6P

Na pewno cieszy informacja, że najprawdopodobniej nie ujrzymy egzemplarzy wyposażonych w 16 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika. To już jednak na dzisiejsze standardy za mało, gdy zdjęcia oraz filmy są coraz dokładniejsze, a chmury jeszcze nie zdominowały Androida, chociaż idzie im to coraz lepiej.

nexus 5x 6p cena lg google huawei kjaskjasd

Na koniec kilka słów o cenach. Jeśli jesteście naszymi stałymi Czytelnikami to z pewnością wiecie, że nie ma co liczyć na okazję stulecia. Wręcz przeciwnie, Google pod względem wyceny swoich urządzeń chce niejako zbliżyć się do Apple. Mimo że narzekano na ceny ostatnich Nexusów w momencie ich rynkowej premiery to teraz ma być jeszcze drożej. Czemu? Bardzo możliwe, że przez oprogramowanie, które ma być w przypadku tych urządzeń bardziej dopracowane i w pewnym stopniu unikalne. Jednak czy warto konkrety podawać? W końcu u nas i tak Pixeli oficjalnie nie ujrzymy, a więc ceny to będzie jedna wielka loteria.

Motyw