10pro

 

HTC zaprezentowało dzisiaj dwa nowe urządzenia z serii Desire – 10 Pro oraz 10 Lifestyle. Podobną „sztuczkę” widzieliśmy już podczas premiery flagowca HTC 10. Dostaliśmy więc dwa bliźniaczo wyglądające urządzenia, które jednak bardzo się od siebie różnią. No właśnie, z czym więc mamy do czynienia? Zerknijmy na nowe propozycje Tajwańczyków.
 

Konstrukcja

 

Tak jak wyżej wspomniałem, są to bliźniaczo wyglądające urządzenia – ich konstrukcja zasadniczo się nie różni. Przyjrzyjmy się więc wymiarom: Desire 10 Pro – 156.5 x 76 x 7.86 mm oraz 165 g, natomiast Desire 10 Lifestyle – 156.9 x 76.9 x 7.7 mm i 155 g. Mamy zatem różnicę 10 g, ale w wymiarach tego nie zauważymy. Nowe smartfony HTC nie odziedziczyły po HTC 10 metalowej konstrukcji unibody. Musimy więc zadowolić się jedynie metalicznymi konturami. Desire 10 będzie dostępny w czterech kolorach o nazwach: kamienna czerń, polarna biel, królewski błękit oraz valentine lux.
 

Ekran

 

vs-desires
 

Tutaj znajdziemy już sporo różnic. HTC Desire 10 Pro pochwalić może się 5,5 calowym ekranem IPS o rozdzielczości Full HD, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 400 ppi. Zastrzeżenia można mieć po zerknięciu w specyfikację HTC Desire 10 Lifestyle. Niestety, producent się tu nie popisał. Mamy do czynienia z 5,5 calowym wyświetlaczem Super LCD, ale o rozdzielczości HD, czyli 1280 x 720 pikseli. Daje to jedynie 267 ppi. Ekrany obu smartfonów są chronione szkłem Gorilla Glass, nie wiadomo jednak z którą generacją mamy do czynienia.
 

Specyfikacja

 

desire10pro-handson-09-650-80
 

Jak mogliśmy się już wcześniej domyślić, najwięcej różnic pomiędzy tymi smartfonami znajdziemy w ich wnętrzu. Specyfikacja techniczna różni się znacznie: Desire 10 Pro został wyposażony w procesor MediaTeka, jest to układ Helio P10, którego wspomagać ma 3 lub 4 GB RAM – zależnie od wariantu. Do tego należy dodać 32/64 GB pamięci wewnętrznej. Desire 10 Lifestyle pochwalić się może procesorem Snapdragon 400, i chyba nie trzeba wspominać, że układ ten czasy świetności ma już za sobą. Procesor Qualcomma wspierany będzie przez 3 GB RAM, a dla użytkownika przeznaczone zostało 32 GB pamięci wewnętrznej. System? W obu przypadkach jest to Android 6.0 Marshmallow z HTC Sense™.

 

Mimo bliźniaczych wymiarów, baterie w tych smartfonach także mają różną pojemność. W Desire 10 Pro jest to 3000 mAh, natomaist w Desire 10 Lifestyle 2700 mAh. Oczywiście w obu modelach nie zabrakło technologii szybkiego ładowania.
 

Audio

 

htc-desire-10-lifestyle
 

HTC Desire 10 Lifestyle reklamowany jest jako smartfon skierowany do młodych. Nie mogło więc zabraknąć miejsca dla głośników z serii BoomSound, a do tego, cytując słowa producenta: „HTC Desire 10 Lifestyle posiada* 24-bitowy system odtwarzania dźwięku i certyfikat Hi-Res Audio, dzięki czemu gwarantuje lepszą jakość niż płyty CD. Wierne odtwarzanie muzyki pozwala uwolnić jej pełny potencjał.”. Tej technologii zabrakło na pokładzie HTC Desire 10 Pro.
 

* Drogie HTC – ma, nie „posiada”

Aparat

 

desire10pro-handson-11-650-80
 

Aparaty, czyli kolejna rozbieżność w specyfikacji. HTC Desire 10 Pro ma 20 megapikselowy aparat główny z przesłoną f/2.2, laserowym autofokusem oraz podwójnym doświetleniem LED. Z przodu znajdziemy 13 megapikselową kamerę. Desire 10 Lifestyle został wyposażony w 13 MP aparat główny, także z przesłoną f/2.2. Model Lifestyle nie ma niestety laserowego autofokusa. Producent zrezygnował też z podwójnego doświetlenia LED – Lifestyle ma pojedyńczą diodę.
 

Wnioski

 

HTC Desire 10 Lifestyle pojawił się już na polskiej stronie HTC, niestety nie wiemy, kiedy trafi na półki sklepowe i ile będzie kosztował (w Polsce). Jego cena za granicą wyniesie 249 funtów, dlatego też spodziewajcie się, że Model Desire 10 Pro będzie kosztował sporo więcej. Prawdopodobnie mowa o kwocie oscylującej pomiędzy wartością modelu Lifestyle a flagowym HTC 10.

 

htc-desire-and-desire
 

Jeśli zaś chodzi o same smartfony, to od razu widać, że model Desire 10 Pro jest nastawiony na wydajność, czym spróbuje zaspokoić wymagania doświadczonych użytkowników – mówię spróbuje, ponieważ martwi mnie zastosowany procesor. Z drugiej strony jest multimedialny Desire 10 Lifestyle, który powinien wpaść w oko młodszym userom. Jak to jednak będzie wyglądać w praktyce? Z oceną musimy się wstrzymać do pierwszych testów.
 

Źródło: pocket-lint, techradar

 

Edit. HTC Desire 10 Lifestyle z 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej kosztować będzie na polskim rynku 1099zł.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.