twom

Sklep Play to nie tylko aplikacje, które pozwolą zorganizować nam czas, obudzą nas rano na czas, czy pomogą w skomplikowanych obliczeniach. To również gry, przyjemność jakiej możemy się oddać w środkach komunikacji miejskiej, kolejce u lekarza czy po ciężkim dniu pracy. A takich tytułów jak Limbo czy This War of Mine nie możecie pominąć.

 

Przygotowałem dla Was listę pięciu gier, które warto mieć na swoim smartfonie. Rozgrywka jest na tyle przyjemna, a same produkcje na tyle wciągające, że nie raz, nie dwa do nich wrócicie. Zacznijmy zatem od pierwszej pozycji (kolejność jednak przypadkowa!).

 

M&M Clash of Heroes

 

 

Już sam zwiastun tej produkcji z gatunku RPG przyciąga uwagę. W grze dostępnych jest ponad 10 herosów, a fabuła wystarcza na kilkadziesiąt godzin zabawy. M&M Clash of Heroes może się pochwalić mnóstwem pozytywnych recenzji – grafika oraz udźwiękowienie robią robotę. Pamiętajcie tylko, że potrzebujecie aż 900 mb wolnej przestrzeni, by rozpocząć swoją przygodę.

 

 

Cena: 4,19 zł

 

POBIERZ M&M CLASH OF HEROES

 

LIMBO

 

 

Któż nie zna tej produkcji? Pojawiła się już ona na niemalże każde platformie. Przez czas jaki znajduje się na rynku zebrała mnóstwo pozytywnych recenzji i sprzedała się w ogromnej ilości. LIMBO jest mroczne. Wchodzimy w skórę młodego chłopca, który niepewny losu swojej siostry wyrusza jej na ratunek. Rozgrywka wymaga od nas myślenia, sprytu, czasami zręczności. Cała magia produkcji kryje się jednak w jej prostocie – ciemnych barwach, grze cieni, akompaniującej i mocno klimatycznej oprawie dźwiękowej.

 

 

Cena: 4,69 zł

 

POBIERZ LIMBO

 

This War of Mine

 

 

Rodzimy akcent w tym zestawieniu. Gra stworzona przez 11 bit studios osiągnęła ogromny sukces – dwa dni wystarczyły na zwrot kosztów produkcji. W ciągu dwóch tygodni w This War of Mine grano w 92 krajach (między innymi na Wyspach Owczych czy w Zimbabwe!), a jedna sesja przy grze trwała około półtorej godziny. Przypadek. Nie sądzę! Produkcja opowiada grupce cywilów znajdujących się w samym centrum oblężonego miasta. Naszym zadaniem jest przetrwać. Wbrew pozorom nie jest to łatwe – musimy zwracać uwagę na cykl dobowy, podejmować rozsądne decyzje zarówno za dnia, jak i w nocy. Zginąć można bardzo szybko. Przeżycie wymaga od nas nie lada elastyczności i myślenia.

 

 

Cena: 15,99 zł

 

POBIERZ THIS WAR OF MINE

 

Hitman GO

 

 

Któż z nas nigdy nie marzył o byciu płatnym zabójcą na zlecenie? No dobra, może trochę się zagalopowałem. Jednak rozgrywka jako Agent 47 sprawia wiele satysfakcji. Zwłaszcza, jeśli mówimy tutaj o jego androidowej wersji, gdyż sama gra znajduje się w kategorii „Łamigłówki”. Główkowanie w Hitman Go jest jednak na tyle fajne, że ciężko się o coś przyczepić. A w tej cenie to już w ogóle, nic tylko brać.

 

 

Cena: 4,09 zł

 

POBIERZ HITMAN GO

 

Lara Croft GO

 

 

Produkcja pochodząca z tego samego studia i z tej samej kategorii, co Hitman Go. Również i tutaj czeka nas widok z rzutu izometrycznego i momenty namysłu zanim zdecydujemy się postawić kolejny krok. Gra Lara Croft GO jest jednak laureatką najlepszej gry mobilnej 2016, a ponad 100 zagadek i 6 rozdziałów do pokonania nie tylko nie pozwolą na nudę, ale również na chwilę głębszego oddechu.

 

 

Cena: 4,09 zł

 

POBIERZ LARA CROFT GO

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.