pokemon-go

 
Pokemon Go to fenomen tego roku. Mimo, iż aplikacja straciła w ostatnim czasie kilkanaście milionów użytkowników, to nadal gra w nią duża ilość fanów. Niantic stara się jak może, aby zachować graczy przy swoim hicie wydając kolejne aktualizacje. Nie wszyscy jednak mogą kontynuować swoje przygody z Pikachu, Charmanderem, Bulbasaurem czy Squirtle. Najnowszy patch o numerze 0.37, oprócz dodania pupilów, uniemożliwia rozgrywkę tym użytkownikom, którzy mają zrootowany telefon z Androidem. Taka sytuacja wywołała falę niezadowolenia wśród korzystających z aplikacji. Niestety Niantic zostało zmuszone do tego kroku, aby uniemożliwić oszustw związanych z GPSem i lokalizacją. Jest to według mnie mimo wszystko dobry krok, bowiem część osób odinstalowała aplikacje z uwagi na frustrację związaną z oszustami.
 
Całe szczęście, dla uczciwych graczy jest pewien ratunek o nazwie Magisk. Jest to mod opracowany przez użytkownika forum XDA topjohnwu. Wspomniana modyfikacja „pomaga aplikacjom” obejść ograniczenia związane z rootem smartfonów z Androidem. Pierwszy rozgłos zyskała ona, gdy pomogła włączyć Android Pay na takich urządzeniach obchodząc SafetyNet API. Okazało się także, że Pokemon Go również używa tego rodzaju zabezpieczenia i część użytkowników zgłasza, że dzięki Magisk możliwa jest gra na urządzeniach z rootem.
 
Aby użyć Magisk, potrzebujecie telefonu z odblokowanym bootloaderem, najlepiej z czystym romem. Warto dodać, że zainstalowanie moda spowoduje włączenie opcji Android Pay, która w Polsce jest niedostępna. Poniższego poradnika używajcie tylko wtedy, gdy wiecie co to jest root i jesteś profesjonalnymi użytkownikami smartfonu z Androidem. Oto kroki według których należy postępować:
 
1. Unroot – należy otworzyć aplikację SuperSU, wejść w ustawienia, przewinąć na dół i wybrać „Full unroot”. W czasie procesu pojawi się pytanie: „Attempt to restore stock boot image?” Należy wcisnąć YES. Z kolei gdy następnie zobaczymy: „Attempt to restore stock recovery image?” – naciskamy NO. Urządzenie powinno się zrestartować i dostęp do roota zniknie.
 
pokemon-go-root-2
 
2. Jeśli posiadacie na smartfonie Xposed, należy to odinstalować.
3. Następnie przy wyłączonym urządzeniu nacisnąć jednocześnie przycisk zmniejszający głośność i włącznik, aby wejść w bootloadera. W tym miejscu przewijamy do „Recovery” i wybieramy tą opcję, którą wcześniej zainstalowaliśmy. Następnie klikamy „Install”, nawigujemy do folderu Download i flashujemy uninstallera. Po tym wszystkim naciskamy „Wipe cache/dalvik”, a następnie „Reboot system”. Trochę czasu zajmie aplikacjom na optymalizację. Zobaczcie jak to wygląda na poniższych obrazkach.
pokemon-go-root-3
pokemon-go-root-3i5
 
4. Zainstaluj Magisk, który znajdziesz TUTAJ. Zrób flasha przy pomocy Magisk-v6.zip. Po tym procesie dokonaj reboota.
5. Teraz musisz z re-rootować swój smartfon przy pomocy specjalnej wersji Magisk dostępnej TUTAJ. Zrobisz to w ten sam sposób co w punkcie trzecim.
6. Następnie trzeba zainstalować SuperUser z Google Play.
7. Kolejny krok to zainstalowanie Magisk Manager v. 1.2, który dostępny jest TUTAJ.
 
To właściwie tyle. Aby zagrać w Pokemon Go wejdź w Magisk Manager i wyłącz root. Jeśli skończyłeś grać i potrzebujesz dostępu do roota, możesz go w każdej chwili włączyć.
 
źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.