[Poradnik] Jak zagrać w Pokemon Go na zrootowanym smartfonie

mm Adam Lulek Android 2016-09-12

pokemon-go

 
Pokemon Go to fenomen tego roku. Mimo, iż aplikacja straciła w ostatnim czasie kilkanaście milionów użytkowników, to nadal gra w nią duża ilość fanów. Niantic stara się jak może, aby zachować graczy przy swoim hicie wydając kolejne aktualizacje. Nie wszyscy jednak mogą kontynuować swoje przygody z Pikachu, Charmanderem, Bulbasaurem czy Squirtle. Najnowszy patch o numerze 0.37, oprócz dodania pupilów, uniemożliwia rozgrywkę tym użytkownikom, którzy mają zrootowany telefon z Androidem. Taka sytuacja wywołała falę niezadowolenia wśród korzystających z aplikacji. Niestety Niantic zostało zmuszone do tego kroku, aby uniemożliwić oszustw związanych z GPSem i lokalizacją. Jest to według mnie mimo wszystko dobry krok, bowiem część osób odinstalowała aplikacje z uwagi na frustrację związaną z oszustami.
 
Całe szczęście, dla uczciwych graczy jest pewien ratunek o nazwie Magisk. Jest to mod opracowany przez użytkownika forum XDA topjohnwu. Wspomniana modyfikacja „pomaga aplikacjom” obejść ograniczenia związane z rootem smartfonów z Androidem. Pierwszy rozgłos zyskała ona, gdy pomogła włączyć Android Pay na takich urządzeniach obchodząc SafetyNet API. Okazało się także, że Pokemon Go również używa tego rodzaju zabezpieczenia i część użytkowników zgłasza, że dzięki Magisk możliwa jest gra na urządzeniach z rootem.
 
Aby użyć Magisk, potrzebujecie telefonu z odblokowanym bootloaderem, najlepiej z czystym romem. Warto dodać, że zainstalowanie moda spowoduje włączenie opcji Android Pay, która w Polsce jest niedostępna. Poniższego poradnika używajcie tylko wtedy, gdy wiecie co to jest root i jesteś profesjonalnymi użytkownikami smartfonu z Androidem. Oto kroki według których należy postępować:
 
1. Unroot – należy otworzyć aplikację SuperSU, wejść w ustawienia, przewinąć na dół i wybrać „Full unroot”. W czasie procesu pojawi się pytanie: „Attempt to restore stock boot image?” Należy wcisnąć YES. Z kolei gdy następnie zobaczymy: „Attempt to restore stock recovery image?” – naciskamy NO. Urządzenie powinno się zrestartować i dostęp do roota zniknie.
 
pokemon-go-root-2
 
2. Jeśli posiadacie na smartfonie Xposed, należy to odinstalować.
3. Następnie przy wyłączonym urządzeniu nacisnąć jednocześnie przycisk zmniejszający głośność i włącznik, aby wejść w bootloadera. W tym miejscu przewijamy do „Recovery” i wybieramy tą opcję, którą wcześniej zainstalowaliśmy. Następnie klikamy „Install”, nawigujemy do folderu Download i flashujemy uninstallera. Po tym wszystkim naciskamy „Wipe cache/dalvik”, a następnie „Reboot system”. Trochę czasu zajmie aplikacjom na optymalizację. Zobaczcie jak to wygląda na poniższych obrazkach.
pokemon-go-root-3
pokemon-go-root-3i5
 
4. Zainstaluj Magisk, który znajdziesz TUTAJ. Zrób flasha przy pomocy Magisk-v6.zip. Po tym procesie dokonaj reboota.
5. Teraz musisz z re-rootować swój smartfon przy pomocy specjalnej wersji Magisk dostępnej TUTAJ. Zrobisz to w ten sam sposób co w punkcie trzecim.
6. Następnie trzeba zainstalować SuperUser z Google Play.
7. Kolejny krok to zainstalowanie Magisk Manager v. 1.2, który dostępny jest TUTAJ.
 
To właściwie tyle. Aby zagrać w Pokemon Go wejdź w Magisk Manager i wyłącz root. Jeśli skończyłeś grać i potrzebujesz dostępu do roota, możesz go w każdej chwili włączyć.
 
źródło: androidpolice • Joj3k

  Strace moje dane czy nie?

 • pycio0343

  Nexus 4 CM13 nightly, potwierdzam działa.

 • Adam Stepczyński

  Aha i jeszcze jedno:) zawsze można wrócić do stanu gry sprzed aktualizacją i jej nie aktualizować. Na apk mirror są pliki instalacyjne do chyba każdej wersji

  • Jumperone

   tak ale po jakimś czasie blokują starszą wersję i nie da się grać na niezaktualizowanej

 • Adam Stepczyński

  A zmiana ROM-u też dyskwalifikuje? Bo unrootuje telefon i nadal lipa, (chyba, że ciągle zostawia jakieś pliczki dziwne, ale pokazuje, że roota brak. bez roota się mogę obejść, ale z oryginalnym Romem brandowanym to lipa, już lepiej sobie odpuścić gierkę, chociaż szkoda, bo akurat dobra była na popołudniowy relaks przy rowerku.

 • Eselter

  Zrobiłem unroot’a ale gra i tak nie działa na CM13… Oczywiście poprzednia wersja działa bez problemów.

  • RafalR20

   ja na CM12 roota zostawiłem ale zmieniłem nazwę pliku „su” i wszystko działa.

  • Eselter

   W końcu zadziałała ta metoda. Na CMie trzeba dodatkowo ręcznie usunąć plik „su” z system/bin i/lub system/xbin. A dodatkowo na G2 pamiętać o bump’ie po flashowaniu Magisk-v6 zip

 • Mateusz

  Nie działa, nie polecam, musiałem wgrywać od nowa system :/

 • Adrian Warchoł

  nie mówicie jak wejść w bl bo nie każdy może od tak sobie w niego wejść q tym bardziej w cwm / twrp bo niektórzy najpierw muszą go samemu wgrać

 • bartolinio

  a xposed + rootcloak nie działa?

  • ZjemCiKolege

   nie

 • Jacek Kaczyński

  a moim zdaniem bardzo dobrze robią. Lepiej mieć mniej użytkowników ale uczciwych niż bawić się w cyferki z samą gimbaza botami

  • Flashek

   faje gps działa bez rota elo

  • ZaQ_1

   Niantic broni się przed podróbami pokemon plus, a w dupie ma boty i oszustów. Próby sklonowania urządzenia były na długo przed premierą więc trochę się osrali, że dzień po premierze będzie zalew klonów z ali po 5-10$

 • teges

  Tyle roboty :/

  Chyba pożegnam się z Pokemonami, aż twórcy zmądrzeją.

  • Jumperone

   Również poczekam. Liczę na jakiś łatwiejszy sposób, a jak nie to bye bye poksy.

   • Pietr

    Więcej miejsca dla mnie. 😉