nougat

 

Tak, Android Nougat jest oficjalnie dostępny tak naprawdę tylko na niektórych Nexusach. Jednak mobilna platforma Google ma jedną, niezaprzeczalną zaletę. Jest nim nieoficjalne wsparcie i tak oto wiele urządzeń może już cieszyć się nowym oprogramowaniem, pomimo że producent niekoniecznie planuje jego wydanie.

 

Oczywiście w głównej mierze mowa o CyanogenMod 14, ale także znajdzie propozycje z czystym oprogramowaniem. W takim razie zobaczmy, które modele mogą już korzystać z Androida Nougat. Jeszcze słowem wstępu warto zaznaczyć, że większość propozycji, które przedstawię Wam poniżej nie są w pełni sprawne i tak naprawdę nie nadają się do codziennego użytku. Mimo wszystko warto śledzić te projekty, gdyż to tylko kwestia czasu i zostaną odpowiednio dopracowane.

 

 

Samsung

 

samsung galaxy tab s2 9,7 8,0 zdjecie

 

W tym wypadku to głównie tablety królują i tak oto użytkownicy Galaxy Tab S2 9.7 mogą zainstalować nowe oprogramowanie (Klik!), ale także i pierwsza edycja tego urządzenia nie jest gorsza (Klik!). W kwestii smartfonów jedynie na Galaxy S4 znajdzie się odpowiednia wersja systemu (Klik!).

 

 

LG

 

lg g3 tyl klawisze przyciski

 

Kolejna koreańska firma, ale tym razem tylko jeden smartfon może pochwalić się Nougatem. Jest nim dwuletni G3 (Klik!), który może działać pod kontrolą czystego Androida 7.0.

 

 

Motorola/Lenovo

 

Moto-G

 

Podobnie jak w przypadku LG, tak i w tym wypadku znajdziemy tylko jedno urządzenie. Jednak jakie! To pierwsza edycja Moto G, która rozpoczęła swój żywot z Androidem 4.3 Jelly Bean. Teraz ma szansę na Nougata: Klik!

 

Sony

 

sony_xperia_z5_compact_20

 

Japończycy pod tym względem ewidentnie rządzą. Nie dość, że sami proponują wydania testowe Nougata to dosłownie wszystkie flagowe smartfony i tablety od Xperii Z1 (+ Z Ultra) do Xperii X włącznie mogą pochwalić się tym systemem (Klik!). Mało tego, użytkownicy Xperii Z5 mogą skorzystać z innego wydania najnowszego Androida: Klik! Także starsze i słabsze propozycje w postaci Xperii L (Klik!), SP (Klik!) oraz M (Klik!) nie zostają w tyle.

 

 

OnePlus

 

oneplus one android nougat aktualizacja cyanogen xda

 

Sony jest dobre? W takim razie, co powiecie na to, że niemalże każdy smartfon od OnePlus już może sprawdzić Nougata? Tak, to tylko trzy modele. Do rzeczy: OnePlus One: Klik! OnePlus 3: Klik! OnePlus X: Klik! Jednak OnePlus 2 również niedługo ma otrzymać odpowiednie wydanie.

 

Nexus

 

nexus_smartphone-752x490

 

Nie wszystkie modele mogą liczyć na oficjalne wsparcie, ale ta seria słynie z nieoficjalnego wsparcia i w tym wypadku jest podobnie. Tak oto Nexus 4 może działać pod kontrolą Nougata (Klik!), podobnie jak Nexus 7 2013 (Klik!), Nexus 5 (Klik!), Nexus 6 (Klik!).

 

 

Xiaomi

 

xiaomi mi4 mi4c itd

 

Chińczycy tutaj? Oczywiście, że tak, a dokładniej rzecz biorąc mowa o modelach Mi4 oraz Mi3, które równocześnie otrzymały Androida Nougat: Klik!

 

samsung galaxy s7 edge lg g5 huawei nexus 6p htc 10 zdjecia aparat

 

Jednak jeśli nie znaleźliście Waszego smartfonu to nie musicie się martwić, a uzbroić się w cierpliwość. Niedługo następujące modele mają otrzymać Nougata w nieoficjalnym wydaniu:

 

  • OnePlus 2;
  • LG G5;
  • Moto G4 Plus;
  • Moto G 2015;
  • Moto G 2014;
  • Samsung Galaxy S6;
  • Samsung Galaxy S5;
  • Xiaomi Redmi 2 (Prime).

 

Lista z czasem z pewnością zdecydowanie się powiększy toteż śledźcie zarówno nasze forum jak i XDA-Developers.

 

 

źródło: XDA

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.